Close

Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Capture Nx-D

  1. #1

    Domyślnie Capture Nx-D

    Witam
    Mam pytanie techniczne co do programu z tematu. Obrabiałem zdjęcie i nagle wyłączył się program. Chciałbym się dowiedzieć czy ktoś wie gdzie zdjęcie moze być zapisane ? Otwierając ponownie program zdjęcia już nie było. I czy jest w ogóle taka opcja w programie, która z automatu zapisuje obrabiane zdjęcie gdy program się wyłączy ? Z góry dzięki

  2. #2

    Domyślnie

    Która wersja? Ja używam V1.5.3, nie sądzę by we wcześniejszych wersjach C NX-D sposób pracy na plikach się różnił, w C NX może było inaczej.
    Standardowy sposób działania jest taki, iż obrabiany plik jest nieruszany, znajduje się w swoim miejscu (folderze) - w tymże folderze tworzony jest podfolder <NKSC_PARAM>, zawierający pliki z informacjami o poczynionych modyfikacjach w trakcie obróbki.
    Znając lokalizację zdjęcia (pliku) powinieneś bez problemu je otworzyć.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	cnxscreen.jpg
Wyświetleń:	76
Rozmiar:	76,9 KB
ID:	45503
    "...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."
    http://commons.wikimedia.org/wiki/Windmill
    Pstrykoaparat + obiektywy + okulary korekcyjne -10.5 dioptrii.
    "Don Kichote to zły człowiek był..."

  3. #3

    Domyślnie

    Wersja jest 1.6.4 Wiem o tych podfolderach ale zdjęcia i tak nie ma. Teraz jak obrabiam zdjęcie i sam zamknę program a następnie ponownie włączę to zdjęcie się pojawia. Ale gdy dziś się sam wyłączył to podfolder jest a zdjęcia nie ma. Dziwnie to. Ale mniejsza o odzyskanie tego zdjęcia. Chciałbym wiedzieć czy można gdzieś jakoś włączyć automatyczne zapisywanie się obrabianego zdjęcia gdy znów się wyłączy program/komp ?

  4. #4

    Domyślnie

    Wersja jest 1.6.4 Wiem o tych podfolderach ale zdjęcia i tak nie ma. Teraz jak obrabiam zdjęcie i sam zamknę program a następnie ponownie włączę to zdjęcie się pojawia. Ale gdy dziś się sam wyłączył to podfolder jest a zdjęcia nie ma. Dziwnie to. Ale mniejsza o odzyskanie tego zdjęcia. Chciałbym wiedzieć czy można gdzieś jakoś włączyć automatyczne zapisywanie się obrabianego zdjęcia gdy znów się wyłączy program/komp ?

  5. #5

    Domyślnie

    "Zdjęcia nie ma" - ale gdzie go nie ma?
    Uruchamiasz program i nie widać zdjęcia czy otwierasz folder, w którym znajdował się plik zdjęcia i tego pliku nie ma?
    "...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."
    http://commons.wikimedia.org/wiki/Windmill
    Pstrykoaparat + obiektywy + okulary korekcyjne -10.5 dioptrii.
    "Don Kichote to zły człowiek był..."

  6. #6

    Domyślnie

    W folderze z oryginalnym zdjęciem jest org zdjęcie + ten podfolder ale nie ma obrabianego. Nie zapisałem go przed zamknięciem bo program sam się zamknął - jak pisałem wcześniej. Teraz np. obrabiam zdjęcie i gdyby nagle się z jakiegoś powodu zamknął program to najprawdopodobniej będzie to samo. Jest opcja aby z automatu się zapisało w np. pamięci podręcznej programu ?

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Program uruchomiłem ponownie i zdjęcie już się nie pojawiło ponownie. Może poprostu jakiś błąd zapisu przy takiej sytuacji.

Podobne wątki

  1. Capture NX2 2.3.1
    By Pawel Pawlak in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 15-02-2012, 20:46
  2. Capture NX 2
    By Rafal1977 in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 17-03-2010, 21:33
  3. capture nx
    By jurek69 in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 29-05-2009, 11:03
  4. Capture i WB
    By remnaj in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 10-08-2008, 21:45

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •