Close

Strona 15 z 31 PierwszyPierwszy ... 5131415161725 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 141 do 150 z 310
  1. #141

    Domyślnie

    Hello kitty i łeb kozła w jednym zdaniu nie brzmią dobrze w moich oczach...
    This is my camera. There are many like it, but this one is mine. My camera is my best friend. Without my camera I am useless. Without me, my camera is useless. I must fire my camera true. And I will!

  2. #142

    Domyślnie

    Jakby nie kusiło, to takie komentowanie tutaj jest niegrzeczne, a autor od zawsze preferował określony typ urody.
    Suicide girl to wzrastający trend w erotyce, kanony się zmieniają, zreszta teraz coraz więcej randomowych dziewczyn zaczyna dziaranie od całego uda itd
    Oburzenie kilku podstarzałych samców nie zmieni ani autora, ani tych kobiet, ani rzeczywistości

  3. #143

    Domyślnie

    Polska język bywać trudna? Owszem trend może być taki, albo inny, ale wygląda to źle. Za pare lat te dziary będą równie śmieszne, co kosmiczne stroje z lat 80. Stroje się zmienią, dziary zostaną.

  4. #144

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez PM.M Zobacz posta
    Polska język bywać trudna? Owszem trend może być taki, albo inny, ale wygląda to źle. Za pare lat te dziary będą równie śmieszne, co kosmiczne stroje z lat 80. Stroje się zmienią, dziary zostaną.
    Polska język? Spolszczenie wypaczy sens.

    Źle to wygląda takie ocenianie. O gustach się nie dyskutuje, nawet jeśli czasem kusi
    No bo Ciebie będzie śmieszyć za kilka lat, mnie może śmieszyć już teraz, a inny to wyśmieje naszą pruderię.

  5. #145

    Domyślnie

    Tak tytułem myśli do zastanowienia: wiele razy już czytałem tutaj (w sensie w dziale portret) uwagi co do:

    • min modelki,
    • jej stylizacji,
    • elementów ubioru pasujących lub nie,
    • body language, tzn. przybieranych póz czy ekspresji ciała,
    • makijażu en gros, czy w szczegółach -


    i nikt nie uważał tego za pozbawione taktu, sensu, feelingu, czy choćby za przekroczenie granic.

    No i pytanie - czy tatuaże się spod tego wszystkiego wyłącza, a jeśli tak, to czemu? Bo jeśli są niezmywalne, takie prawdziwe, to świadczą - poniekąd - o stanie umysłu posiadacza?



    Sam nie wiem, tak się zastanawiam...
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  6. #146

    Domyślnie

    Wierzyć się nie chce. Bombel w grupie podstarzałych samców?

  7. #147

    Domyślnie

    Rozumiem, że krytykowanie urody modelek nie należy do dyskusji, ale to w stylizację wchodzi. Ktoś z siebie robi słup ogłoszeniowy i mówi, udawajcie że nie widzicie. Trudno udawać, że się nie widzi, jak przysłania całą resztę odbioru fotografii.

  8. #148

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 2pompony Zobacz posta
    Tak tytułem myśli do zastanowienia: wiele razy już czytałem tutaj (w sensie w dziale portret) uwagi co do:

    • min modelki,
    • jej stylizacji,
    • elementów ubioru pasujących lub nie,
    • body language, tzn. przybieranych póz czy ekspresji ciała,
    • makijażu en gros, czy w szczegółach -


    i nikt nie uważał tego za pozbawione taktu, sensu, feelingu, czy choćby za przekroczenie granic.

    No i pytanie - czy tatuaże się spod tego wszystkiego wyłącza, a jeśli tak, to czemu? Bo jeśli są niezmywalne, takie prawdziwe, to świadczą - poniekąd - o stanie umysłu posiadacza?


    Sam nie wiem, tak się zastanawiam...

    Jakos tak się kulturze zachodniej utarło, że kazdy człowiek zasługuje na szacunek. Nawet kobieta z tatuażem

    Tatuaż nie jest chwilową stylizacją, pozą, a świadomym wyborem, trwałą częścią ciała.
    Nie komentujemy krzywych nóg, małych piersi, dużego nosa itp dla mnie tatuaże bliżej tych kategorii, niż ubioru czy szminki.

    W innym wątku ktoś zasmiał spodnie rurki(2021 rok!!!) więc ocenianie ludzi bardziej świadczy o stanie samych oceniających.. No i przecież to edukacja w szkole podstawowej -nie szata zdobi, -pozory mylą itd

    A czemu nie dziwi brak takich komentarzy:
    - wspaniała modelka, musi być dobrą matką
    - te oczy wskazują na szalenie uczciwy charakter
    - ach, bije od niej dobrym wychowaniem!


  9. #149

    Domyślnie

    Pierwszy i zarazem zasadniczy błąd jaki robisz polega na tym, że uważasz komentarze za objaw braku szacunku. Stąd te apele o matkach, kulturze i innych imponderabiliach.

    A przecież nie każdy komentarz musi być ujęty pejoratywnie, nawet nosa. Pamiętam, że kiedyś Basia Trzetrzelewska - która skądinąd słynie np. z niezbyt małego nosa - powiedziała, że jakaś tam okłądka wygląda świetnie, m.in. za sprawą zdjęćia, które tą wadę inteligentnie kryje.

    Czyli co - jednak da się skomentować nawet czyjś nochal, nie będąc jednocześnie szydercą, prawda? Czemu w założeniu to odrzucasz, bazując na jakichś wypowiedziach o portkach z innego kąta forum?

    Czy Ty aby też nie jesteś pejoratywnie i szyderczo nastawiony do innych userów, którzy również mogą być dobrymi matkami w kulturze zachodniej?
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  10. #150

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 2pompony Zobacz posta
    Pierwszy i zarazem zasadniczy błąd jaki robisz polega na tym, że uważasz komentarze za objaw braku szacunku. Stąd te apele o matkach, kulturze i innych imponderabiliach.

    A przecież nie każdy komentarz musi być ujęty pejoratywnie, nawet nosa.
    Nie, nie, mój przykład miał pokazać że jesli już oceniamy modelki to albo zachwyt, albo właśnie pejoratywnie i to wykraczając poza samo zdjęcie.
    Ja jestem zdania że w ogóle nie powinno sie tak komentować, to nie wplynie ani na twórczość fotografa, ani na modelkę.
    I odezwałem się nie bez powodu - kilka postów wyżej pojawił sie user który już raz był się odznaczył w podobnym watku. Znieważył modelki, autora, zasłonił ochroną uczuć religijnych. Włos mu z glowy nie spadł, a ciekawy fotograf opuścił forum.

    PS. Tak jestem szydercą, staram sie z tym walczyć, własnie nie oceniając. Co więcej, prywatnie jestem antyfanem estetyki Candara, od zawsze.

Strona 15 z 31 PierwszyPierwszy ... 5131415161725 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Retusz PRO beauty/fashion/portret - 24 czerwca, ONLINE
    By Szkoła Retuszu in forum Warsztaty i plenery
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 01-06-2017, 23:58
  2. Dylemat w wyborze - fashion, portret, beauty
    By Kaicky in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 28-04-2017, 18:30
  3. Retusz high-end beauty/portret/fashion. Kraków lub online 19.11.2016
    By Szkoła Retuszu in forum Warsztaty i plenery
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 25-10-2016, 10:11
  4. [ Glamour/Beauty ] Beauty/Fashion/Portret
    By kurczeblade in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 51
    Ostatni post / autor: 27-11-2013, 11:59
  5. Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 20-12-2011, 19:53

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •