Close

Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Hosting, chmura dla galerii zdjęć

    Mam ja sobie galerię zdjęć rodzinnych na takiej stronie jak wix.com, niestety ma ona limit podstron (100 szt.) w wersji darmowej w której go całkowicie wykorzystałem, a dokładanie kolejnych wiąże się z jakimiś stronami dynamicznymi, których nie ogarniam i niekoniecznie chcę poznać. Szukam więc zamiennika w postaci hostingu, chmury czy innego tego typu ustrojstwa.
    Generalnie mam trzy wymagania:
    - prosty kreator galerii,
    - minimum 100GB miejsca,
    - jak najmniej limitów (np. transfer).
    Mogę za to zapłacić, z tym że chciałbym uniknąć subskrypcji miesięcznych - najlepiej płatność jednorazowa bez konieczności podawania nr karty. Mile widziana byłaby jeszcze w tym domena.
    Idealnie byłoby zakupić Adobe Cloud z planem fotograficznym tj. Photoshop i Lightroom. Niestety w sensownych dla mnie pieniądzach jest tylko 20GB miejsca - patrząc to co udostępniłem rodzinie na wix.com to byłoby na styk a zdjęć niestety przybywa.
    Ktoś może polecić coś takiego?
    A7R3/AF18/AF35/AF45/MF58/AF85/MF135
    Yashica Electro 35 GTN | Konica Autoreflex TC 28/40

  2. #2

    Domyślnie

    O jakim budzecie rozmawiamy?

    Domena najtansza (utrzymanie) bedzie chyba w ovh.pl, cos okolo 60 brutto rocznie.
    Az.pl ma bardzo fajna promę na hosting basic: 100gb powierzchni i transfer bez limitu za 61,55 brutto/rok
    Z5 + 24-200S + 105S
    D7200 + S17-50/2.8 + AF-P 70-300 + N200-500

  3. #3

    Domyślnie

    Nie mam sztywnie określonego budżetu, to znaczy jak by było Adobe Cloud z PS i LR za 12$ i 100GB miejsca to brałbym w ciemno.
    Co do tradycyjnego hostingu to nie wiem jakie powinny być normalne stawki.
    A7R3/AF18/AF35/AF45/MF58/AF85/MF135
    Yashica Electro 35 GTN | Konica Autoreflex TC 28/40

  4. #4

    Domyślnie

    Google drive, OneDrive, Flickr.

  5. #5

    Domyślnie

    100GB Google drive kosztuje 8,99 miesięcznie (200 GB – 13,99 zł/mies). Nie wiem, czy jest to wymarzony sposób prezentacji zdjęć (bo to w końcu eksplorator plików). A prostota użycia i sposób dostępu są istotną zaletą. Bardzo lubię dropboxa, ale 10$/mc (choć za 2TB) to już sporo. No i inny sposób przechowywania plików, co ma swoje zalety i wady.
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

  6. #6

    Domyślnie

    One drive dostaniesz 1 TB za 150-180zł za rok. Wraz z pełnym dostępem do Office.

    Prezentacja jest super. Wchodzisz w katalog, klikasz, mai przeskakujesz pomiędzy kolejnymi zdjęciami. DO tego masz szybkie i proste zarządzanie dostępami.
    Ostatnio edytowane przez grizz ; 22-11-2020 o 14:54

  7. #7

    Domyślnie

    Spróbuj jeszcze pCloud - 10 GB za darmo, 500GB około 200 zł/rok, "wieczny" abonament chyba około 500 zł.
    Interfejs dla mnie doskonały, to dodatkowy napęd p: .

  8. #8

    Domyślnie

    Dziękuję za podane strony. Przeglądam i szukam i znalazłem takie coś: https://www.pixelrights.com/
    Plan Pro to 60 funciaków/rok, niby nielimitowane miejsce i ilość galerii, można podpiąć własną domenę - jest gdzieś haczyk? Korzysta ktoś?
    A7R3/AF18/AF35/AF45/MF58/AF85/MF135
    Yashica Electro 35 GTN | Konica Autoreflex TC 28/40

  9. #9

    Domyślnie

    Też bym polecał Google Drive, łatwy dostęp w jakimkolwiek miejscu, za 9 zł miesięcznie. No i możesz w łatwy sposób udostępniać jakieś foldery przy okazji. Wgl tak trochę offtopic, wczoraj się zdziwiłem, bo za to, że wykupiłem z 2 miesiące temu subskrypcję, dostałem 20zł na google play i sobie kupiłem książkę

Podobne wątki

  1. Hosting zdjęć bez kompresji ?
    By czomolungma in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 19-11-2017, 21:21

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •