Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22
  1. #1

    Domyślnie Jak to z tą ostrością w D810?

    Witam wszystkich a szczególnie posiadaczy D810
    Jak to jest z tym problemem autofokusa? Faktycznie ma on problemy? bo gdzie nie poczytać to każdy na AF narzeka, że zdjęcia nie ostre itd. Jak D810 zachowuje się po około 50 tys zdjęć. To jest aż niemożliwe aby AF tak szfankowal i to w sprzęcie za tyle kasy a przecież jakoś wielkich ilości sprsedazy używanych D810 nie widać

  2. #2

    Domyślnie

    nie, d800 ma i to w serii na AF-C tylko. Nie widać, bo to ********a pucha którą zrobisz nawet i 450 Tyś zdjęć, bez wizyty w serwisie. Jak masz jakiś konkrety problem to wrzuć zdjęcia na serwer najlepiej (RAW) inaczej trudno coś doradzić...
    A7mk2 Zeiss 24-70/4 Sony G 70-200/4 v35/1.4,v50/1.1 FM2 Z50/1.4

  3. #3

    Domyślnie

    Spaprany (konstrukcja komory lustra) był D800.
    D810 i poprawili i zepsuli. Komora lustra niby się nie rozjeżdża, ale za to zrobiono ją z tworzywa zamiast z metalu (jak w D700, D800, D3, D4 itp.). Bagnet jest zamocowany w owym tworzywie na śruby samogwintujące...
    Jeśli nie używasz ciężkich obiektywów i nie tyrasz aparatu, powinien działać.

    Poniższe foto pokazuje owe śrubeczki, na których bagnet trzyma się w tworzywie.



    D850 ma metalową komorę lustra...

    Inna sprawa to to, iż większość ludzi albo nie potrafi sprawdzić działania AF albo (czasami) kupuje aparaty po jakiejś glebie lub z przekoszonym bagnetem. Wtedy z precyzji AF nic nie będzie, bez wizyty w serwisie.
    Ostatnio edytowane przez KaarooL ; 21-11-2020 o 00:23

  4. #4

    Domyślnie

    To Twoja fota, czy "z netu" ?
    A7mk2 Zeiss 24-70/4 Sony G 70-200/4 v35/1.4,v50/1.1 FM2 Z50/1.4

  5. #5

    Domyślnie

    To jest z netu, temat znany jest od lat. Ta konkretna informacja sprawiła, iż pominąłem również ten model - mam uczulenie na niedoróbki technologiczne. Najkon od paru lat leci na skróty i takie są efekty.

    Są też goście (np. Ben Kanarek), którzy narzekali na konieczność cyklicznego kalibrowania D810 w serwisie. Może mieć to związek z owym tworzywem lub z innymi cięciami budżetowymi. Wszystkie matryce powyżej 12mpix masakrycznie obnażają wszelkie niedokładności pomiaru AF.

    https://www.flickr.com/groups/156743...7669494814066/

    Innemu gościowi bagnet wyrwało w plecaku:
    https://www.flickr.com/photos/156620...l-1567431@N22/

    Kolejnemu aparat poleciał na glebę ze statywem:
    https://www.flickr.com/photos/38846917@N05/50241639958/
    Ostatnio edytowane przez KaarooL ; 21-11-2020 o 00:47

  6. #6

    Domyślnie

    spoko, tylko z d600 ( on też był plastic-fantastic) latałem z N200-500 i nie miałem obaw co do użytkowania, ani negatywnych spostrzeżeń... . Natomiast nowego soniacza musiałem wysłac na serwis... . Pewnych rzeczy nie przewidzisz, ale fktycznie dobrze mieć pewne informacje z tyłu głowy . D810 to spoko pucha jak kupowane z pewnego źródła to bym się nie wahał zwłaszcza z przebiegiem 50 tys.
    A7mk2 Zeiss 24-70/4 Sony G 70-200/4 v35/1.4,v50/1.1 FM2 Z50/1.4

  7. #7

    Domyślnie

    Może do D600 dawali dłuższe śruby lub tworzywo było inne. Po prostu pewne rzeczy już w teorii nie mają sensu i jedną z nich jest centralny element "profesjonalnego" aparatu wykonany z tworzywa, w którym siedzi bodajże 5 cieniutkich śrubek... Łyknąłbym takie coś w sprzęcie klasy D90, ale nie w aparacie z wejściową ceną 3000 EUR, hehehe. Niełatwo jest zapomnieć o solidności maszyn typu D700, D3s, D4s.

    Wydaje mi się, iż - po prostu - miałeś fuksa.

    Mnie z kolei wszystkie Soniaki działały i kupowałem je pomimo legendarnej (parę lat temu) "jakości" ichniego serwisu.

  8. #8

    Domyślnie

    To ja mam opory przed zakupem D810 z powodu AF a teraz jak widzę uwalony bagnet to się zastanawiam czy to jest zabawka czy sprzęt do działań bojowych. Tragedia z tym bagnetem chodz nigdzie się z tym nie spotkałem a juz chyba cały internet przeczytałem o D810

  9. #9

    Domyślnie

    Dajcie spokój z tą paniką, uwalone bagnety, ostrości etc. Wiadomo, że w internecie sprzedaje się tylko to co najciekawsze i sensacyjne. Jest ogrom użytkowników zadowolonych ale oni zajmują się robieniem zdjęć, a nie robieniem sensacji. Skąd wiadomo jak się z tym aparatem ktoś obchodził, może mu spadł wcześniej i nawet najmniejszy wstrząs spowodował te uszkodzenia, może aparat o coś zahaczył przy wyjmowaniu z plecaka, a ten szarpnął na siłę. Może być wiele przyczyn, do których właściciel się nie przyzna bo wstyd. Oczywiście nie neguje tego, że są wadliwe egzemplarze, ale jest to znikoma ilość podług całości. Co innego jest to jak właściciel się obchodzi z aparatem, jest to ryzyko przy kupnie używki.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tomekk Zobacz posta
    Dajcie spokój z tą paniką, uwalone bagnety, ostrości etc. Wiadomo, że w internecie sprzedaje się tylko to co najciekawsze i sensacyjne.
    Ale niestety takie newsy raz, że najlepiej sie sprzedają a dwa dominują nad pozytywami. No bo przecież tych kilkuset czy kilka tysięczy zadowolonych użytkowników danego modelu nie rozpoczyna każdego dnia od napisania na forum: "dzień dobry, mój sprzęt nadal pracuje bardzo dobrze". Szukamy pomocy w sieci w przypadku problemów a nie chwalimy się, ze wszystko działa. Stąd mamy zalew info o padających migawkach, czytnikach kart, chlapaniu olejem, urwanych bagnetach. Dla większości czytających fakty te pozostaną na zawsze internetowymi mitami ale spustoszenie w głowach robią. I niestety rosną w siłę przekazywane z pokolenia na pokolenie. A później wszyscy sie dziwią jak czytamy pytanie: "mam 100 tysięcy klatek, kiedy padnie mi migawka?". Albo tak jak kolega @misie0077, który zobaczył jeden przypadek uwalonego bagnetu (nie wiadomo kiedy, nie wiadomo gdzie, nie wiadomo jak) i już pojawił się niepokój. A jak dla równowagi wstawimy jedno zdjęcie nieuszkodzonego mocowania to wystarczy? Nie martw sie na zapas. Jak będziesz dbał o sprzęt to nic złego się nie stanie. I AF działa prawidło, i obiektyw nie odpada.

    P.S. Zarówno mój D500 jak i D810 pracują wzorowo. To tak dla równowagi

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. D810 ERR
    By x-gut in forum Serwis
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 23-01-2020, 22:17
  2. D810 raw L czy raw S
    By Carlos_lo in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 22-03-2015, 21:05
  3. Co z ostrością?
    By artur0372 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 15-06-2013, 06:31

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •