Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 22
  1. #11

    Domyślnie

    Tylko że ja planuje zakup używanego a nienowego dlatego wszystkie tego typu przypadki są ważne. Czytając opinie przykładowo o D3 to kupiłbym go nawet z błotem bo wiem wg opinii że ten aparat jest zrobiony solidnie

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez misie0077 Zobacz posta
    Tylko że ja planuje zakup używanego a nienowego dlatego wszystkie tego typu przypadki są ważne. Czytając opinie przykładowo o D3 to kupiłbym go nawet z błotem bo wiem wg opinii że ten aparat jest zrobiony solidnie
    Też kupiłem używany i świadom ryzyka przy tego typu transakcjach. Jak mówisz, że przeglądnąłeś Internet w poszukiwaniu opinii i nie spotkaleś tego typu usterek to dodaj sobie do tego ilość użytkowników tego modelu od czasu jego premiery i masz jakąś skalę problemu. Nieuczciwy sprzedawca zawsze może Cię wpuścić na minę, nawet sprzedając D3. Zwłaszcza, że rozważamy tutaj problemy związane z dbałością o sprzęt.
    Co do 810 to wisi kilka ofert z malym przebiegiem na OLX, które jeszcze ja próbowałem ugryźć ale cena była "nie do ruszenia". Teraz po 2 miesiącach widzę, że jednak się ruszyła

  3. #13

    Domyślnie

    A z jakim przebiegiem kolega kupił D810 ?

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez misie0077 Zobacz posta
    A z jakim przebiegiem kolega kupił D810 ?
    46 tysięcy

  5. #15

    Domyślnie

    Do jak na ten sprzęt to dopiero dotarty. Ja niestety nie mogę nic w przyzwoitym stanie upolować.
    A ma kolega jakiego Rawa możliwość przesłać?

  6. #16

    Domyślnie

    Nie ma reguły, bo ludzie robią ze sprzętem różne rzeczy. Testowałem w tym roku D3s, który wyglądał jak nowy, przebieg też miał symboliczny. Moduł AF lub bagnet był jednak przekoszony, tak jakby aparat albo wyszedł wadliwy z fabryki, albo niefortunnie upadł...

    Każdy powinien sobie odpowiedzieć na pytanie czy lubi płacić za aparaty wykonane tak, jak D7000, D800, D810, D750, D600... Jeśli lubi/chce, to droga wolna - każdemu wedle potrzeb.
    Kupując takie coś dajemy jednak producentom zielone światło na kolejne cięcia jakościowe.

    Jeśli ktoś z Was chce jednak zakupić D810 w przyzwoitym stanie, mogę pomóc. Wiem jak sprawdzić aparat, ale nie wiem czy macie sprawne obiektywy.
    Ostatnio edytowane przez KaarooL ; 22-11-2020 o 02:05

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez KaarooL Zobacz posta
    Każdy powinien sobie odpowiedzieć na pytanie czy lubi płacić za aparaty wykonane tak, jak D7000, D800, D810, D750, D600... Jeśli lubi/chce, to droga wolna - każdemu wedle potrzeb.
    Kupując takie coś dajemy jednak producentom zielone światło na kolejne cięcia jakościowe.
    Taaa... Dostali zielone światło i w następcy D810 czyli w 850 pojechali po jakości maksymalnie. Strach do ręki brać.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez misie0077 Zobacz posta
    A ma kolega jakiego Rawa możliwość przesłać?
    Podeślę po południu.

  8. #18
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 744

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez misie0077 Zobacz posta
    Tylko że ja planuje zakup używanego a nienowego dlatego wszystkie tego typu przypadki są ważne. Czytając opinie przykładowo o D3 to kupiłbym go nawet z błotem bo wiem wg opinii że ten aparat jest zrobiony solidnie
    Mało kto pamięta usera Phoenix. Kupił nowego D3 jak tylko wyszedł ten model. Z zoomem 24-70/2.8. Rok później pojechał na wycieczkę do Grecji. Aparat mu spadł na kamień. Mówi, że był na wysokości kolana. Czyli pół metra. Nie ufał serwisowi Nikona w Polsce, bo w 24-70 chcieli mu wymienić cały blok optyczny. Wysłał sprzęt do GB. Naprawa obu elementów go kosztowała 5 tys. W obiektywie śróbki mocujące bagnet wyrwane. Niestety body pancernego D3 też ucierpiało. Tam za bagnetem jest jakiś pierścień, porcelanka (już nie pamiętam co mówił, to było dawno temu), pękł.
    To by było na tyle jeśli mowa o tym czy solidny aparat jest niezniszczalny.
    D810 to wystarczajaco solidne body by tego aparatu nie skreślać.
    Uczennicy spadł z metra D5300 i ... nic.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  9. #19

    Domyślnie

    Ta porcelanka jest w każdym body, które pozwala kręcić pierścieniem przysłony. Jak ma się tylko obiektywy G, to jej pęknięcie nie ma żadnego wpływu.

    Co do wad i zalet tworzywa i metalu. Konstrukcje z tworzywa używanego używanego w fotografii nie ulegają odkształceniu. Po uderzeniu albo nic się nie dzieje, albo pękają. Metal nawet lekko uderzony się odkształca i potrafi się zacierać lub zmienia geometrię toru optycznego. Ale da się go wyprostować, jeśli ktoś ma cierpliwość i smykałkę.
    Z6II + N 17-28/2.8, N 28-75/2.8, N 70-180/2.8, N 24-200, T 70-300Z, N 40/2.0, V 85/1.8.
    D750/800 + T 17-35, N 24-70/2.8, N 28/1.8G, N 50/1.8G, S 135/1.8 Art.

    było D70, D40, D60, D80, D90, D700, D7000, D7100, D600, D750, D7200, D7500, Z5.

    moje pstryki, na fejsie, instagram

  10. #20

    Domyślnie

    Dzięki za info, Panowie. Ciekawa zajawka z tym elementem wykonanym z porcelany.

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. D810 ERR
    By x-gut in forum Serwis
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 23-01-2020, 22:17
  2. D810 raw L czy raw S
    By Carlos_lo in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 22-03-2015, 21:05
  3. Co z ostrością?
    By artur0372 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 15-06-2013, 06:31

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •