Close

Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Prezent dla fotografa

    Cześć,
    moja dziewczyna jest zamiłowanym fotografem-amatorem. Robi zdjęcia dla siebie i dla rodziny, nie zajmuje się tym zawodowo. Co jakiś czas podczytuje nowe informacje, próbuje nowych ustawień i patrzy co i jak wychodzi. Dostała już ode mnie statyw, reflektor i tło ze stojakiem do robienia porterów czy fotografowania przedmiotów. Tutaj mały disclaimer: ja się na fotografowaniu zupełnie nie znam, jeśli już biorę aparat to w trybie auto - cyk i już. Dziewczyna też robi to jedynie dla siebie, z pasji i nie zamierza przekuwać robienia zdjęć na karierę. Chcę jej kupić na Gwiazdkę coś związanego z tematyką, ale nie mam pomysłu. Statyw jest, futerał jest. Aparat Lumix N70 też jest. Czy ktoś może doradzić co hobbystyczny fotograf mógłby chcieć dostać?

  2. #2

    Domyślnie

    Może jakiś plecaczek? Może jakiś fajny filtr? Fotografuje tylko ludzi? Czy także krajobrazy albo inną tematykę? Podaj kwotę to będzie wszystkim łatwiej coś doradzić
    D7200+Nikkor 10-24 f3.5-4.5G ED+Nikkor 18-105+Tamron SP AF 90 f2.8 Di MACRO 1:1+Nikkor AF-P DX 70-300G ED VR+Nikkor 50 1.8G+Sigma A 18-35 1.8+Sigma S 60-600

  3. #3

    Domyślnie

    Lumix N70 ? Co to za model?
    • ZABAWA W RAWKI WEŹ UDZIAŁ!
    • D7500 + S10-20 F/3,5 + S18-35 F/1.8 + S17-50 + N50 1.8 G + N55-300 + Sg8 F/3.5 csII + PORST MC 135 + Meike tube set || Cokin P / Marumi magnetic || FotoPro x4i || Stroboss 36N, 60N, X2, X rec
    • RX100 III
    • Flickr Pstryk || strava || yt

  4. #4
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez PandaRei Zobacz posta
    Cześć,
    moja dziewczyna jest zamiłowanym fotografem-amatorem. Robi zdjęcia dla siebie i dla rodziny, nie zajmuje się tym zawodowo. Co jakiś czas podczytuje nowe informacje, próbuje nowych ustawień i patrzy co i jak wychodzi. Dostała już ode mnie statyw, reflektor i tło ze stojakiem do robienia porterów czy fotografowania przedmiotów. Tutaj mały disclaimer: ja się na fotografowaniu zupełnie nie znam, jeśli już biorę aparat to w trybie auto - cyk i już. Dziewczyna też robi to jedynie dla siebie, z pasji i nie zamierza przekuwać robienia zdjęć na karierę. Chcę jej kupić na Gwiazdkę coś związanego z tematyką, ale nie mam pomysłu. Statyw jest, futerał jest. Aparat Lumix N70 też jest. Czy ktoś może doradzić co hobbystyczny fotograf mógłby chcieć dostać?
    Wyjazd w fajne miejsce do fotografowania

  5. #5

    Domyślnie

    Dobry kurs lub książka z tematyki jaka ją interesuje. Poprawi warsztat, czegoś nowego się nauczy. Będzie lepsze zdjęcia robić co ją najbardziej uszczęśliwi.

  6. #6

    Domyślnie

    Sądzę jednak, że dobre perfumy wygrają ze sprzętem foto.

  7. #7
    Oszczędny w słowach Awatar adalbert7
    Dołączył
    10 2016
    Miasto
    śląskie, Sosnowiec
    Posty
    82

    Domyślnie

    Kurs też owszem, ale mnie na przykład bardzo dużo dał wyjazdowy warsztat plenerowy z zawodowymi fotografami.
    Wiem że teraz Corona pomieszał szyki w tym zakresie, ale może przyjdą jeszcze lepsze czasy.
    NIKON: Z5 + Nikkor Z 17-28/2,8 \ Nikkor Z 28-75/2,8 + FTZ + Sigma A 24-35/2 DG HSM \ Tamron 35-150/2.8-4 Di VC OSD \ Nikkor AF-P 70-300/4,5-5,6E ED VR – SONY A6600 \ E PZ 18–105/4 G OSS

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez adalbert7 Zobacz posta
    Kurs też owszem, ale mnie na przykład bardzo dużo dał wyjazdowy warsztat plenerowy z zawodowymi fotografami.
    Wiem że teraz Corona pomieszał szyki w tym zakresie, ale może przyjdą jeszcze lepsze czasy.
    Zawsze są jeszcze tutorale i sporo oferuje konsultacje w pakiecie. Ogólnie jakbym ja miał dostać prezent związany z foto to wolałbym sam sobie go wybrać. Wtedy byłoby 100% satysfakcji bez względu na budżet.

  9. #9

    Domyślnie

    coś z oferty peakdesign?
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

  10. #10
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jurek Ż Zobacz posta
    Sądzę jednak, że dobre perfumy wygrają ze sprzętem foto.
    Weekend w spa lub weekend w spa bez chłopaka chyba nawet lepszy

Podobne wątki

  1. [ Krajobraz ] Prezent
    By krunz in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 12-11-2016, 20:00
  2. Prezent dla fotografa
    By militarius in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 28-05-2012, 15:08
  3. prezent
    By kosmica in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 21-12-2011, 20:03
  4. Prezent
    By urbik in forum Ludzie - fotografia okolicznościowa i albumowa
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 18-12-2008, 09:49

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •