Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 38
  1. #1
    Oszczędny w słowach Awatar fouxey
    Dołączył
    10 2019
    Miasto
    Radom
    Posty
    14

    Domyślnie Czy d850 wygra z Sony A7R III?

    Hej, mam starego d7200 z kitowym szkłem 18-140, do tego n35/1.8 i sigma 105/2.8 do macro.

    Co warto byłoby zrobić:
    1. Czy lepiej kupić d850 razem z dwoma szkłami, np 24-120/4 i sigma 85/1.4 i mieć fajny zestaw do studia, portretów i czasami street.
    2. Czy kupić nowy system i Sony A7R iii i do tego jakieś dwa szkła, myślałem o 70-200/4 i 85/1.4?

    Szykuję studio foto i szczerze mówiąc mam wielkim problem z wyborem. Najchętniej wziąłbym oba, ale tak nie można

    Dopomożecie?

  2. #2

    Domyślnie

    Generalnie do którego aparatu bardziej się skłaniasz i dlaczego? W końcu oba są świetne. Moim zdaniem warto zacząć od przeglądu i wyboru szkieł, potem określić kluczowe funkcje puszki, na których przede wszystkim zależy, np. eye focus.

  3. #3

    Domyślnie

    Oprócz niektórych podobieństw te aparaty mają wiele cech odrębnych, nawet bardzo odrębnych i nikt za Ciebie nie podejmie takiej decyzji. Jeśli chcesz wydać na sprzęt ok. 20 000 zł wraz z obiektywami, poświęć chwilę na ich porównanie. Materiału w sieci jest bez liku.
    Co Ci mogę poradzić to zobacz Z7 jeśli już kręcimy się w dużych matrycach.
    Ostatnio edytowane przez Tomekk ; 18-11-2020 o 09:15

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fouxey Zobacz posta
    Dopomożecie?
    Wszystko zależy do czego potrzebujesz ten aparat. Do studia to może i faktycznie Sony. Na pewno do przyrody odpada
    To Ci powinno pomóc https://www.youtube.com/watch?v=QWWtTzkfPN0
    D7200+Nikkor 10-24 f3.5-4.5G ED+Nikkor 18-105+Tamron SP AF 90 f2.8 Di MACRO 1:1+Nikkor AF-P DX 70-300G ED VR+Nikkor 50 1.8G+Sigma A 18-35 1.8+Sigma S 60-600

  5. #5
    Oszczędny w słowach Awatar fouxey
    Dołączył
    10 2019
    Miasto
    Radom
    Posty
    14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    Generalnie do którego aparatu bardziej się skłaniasz i dlaczego? W końcu oba są świetne. Moim zdaniem warto zacząć od przeglądu i wyboru szkieł, potem określić kluczowe funkcje puszki, na których przede wszystkim zależy, np. eye focus.
    Skłaniam się bardziej do Sony. To była pierwsza, druga i trzysta dwudziesta myśl. Później ktoś zasiał we mnie ziarno niepewności i zacząłem zastanawiać się nad innymi opcjami.

    Co Ci mogę poradzić to zobacz Z7 jeśli już kręcimy się w dużych matrycach.
    ZobaczÄ™

    Wszystko zależy do czego potrzebujesz ten aparat. Do studia to może i faktycznie Sony. Na pewno do przyrody odpada
    To Ci powinno pomóc
    No i taka była pierwsza myśl. Muszę chyba bardziej postudiować, co mają do zaoferowania te aparaty.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez Bartolini82 Zobacz posta
    Wszystko zależy do czego potrzebujesz ten aparat. Do studia to może i faktycznie Sony. Na pewno do przyrody odpada
    To Ci powinno pomóc https://www.youtube.com/watch?v=QWWtTzkfPN0
    Jesus, byłem już prawie pewny, że w teście, na filmie, wybiorę A7R III, a tu okazuje się, że ze wszystkich 12 zdjęć, bardziej podeszły mi zdjęcia z d850. Tylko dwa razy wybrałem A7R III.

    Tak naprawdę i jedna, i druga pucha ma coś, co jest świetne i będzie mi się przydawać.

    To miało pomóc! 🙃😆

  6. #6

    Domyślnie

    Witaj w klubie ludzi którzy chcą kupić sprzęt za 20 k zł. Im więcej będziesz wiedział tym będzie gorzej No ja już zastanawiam się tylko czy Z7 czy jednak D850. Z7II jest jeszcze za drogie choć też kusi

    Wysłane z mojego GM1910 przy użyciu Tapatalka
    Nikon D90 + Nikor 18-105 VR; Nikor 35 1,8; samyang 14/2,8 i kilka drobnostek

  7. #7

    Domyślnie

    Nie wiem co to za test (lub raczej zabawa), ale przecież zdjęcia z podobnych matryc w aparatach Sony czy Nikona są nie do odróżnienia. Po to masz programy do wywoływania zdjęć, żeby właśnie zdjęcia wyglądały tak jak chcesz.

    Tak jak pisałem, popatrz najpierw na szkła. Moim zdaniem do Sony lepszym wyborem niż Sony 70-200/4 jest Tamron 70-180/2.8. Jaką 85-tkę chcesz kupić?
    Porównujesz zupełnie inne szkła do Sony i Nikona. Wybór obiektywów do Sony jest spory. Myślę o szkłach bez żadnych przejściówek, gdzie wszystko działa jak należy.
    https://sonyalpha.blog/2019/11/10/wh...he-sony-a7riv/

    Ps. Jeszcze Ci namieszam, popatrz na Sony A7RIV w studio
    https://www.lensrentals.com/blog/201...e-sony-a7r-iv/
    Na początek wybrałbym np. ww T70-180 lub 85, nie obydwa na początek (tu jest wybór od Samyanga za ~2,5k przez Sigmę za ~4,5k po Sony/Zeiss za ~8k). Zastanowiłbym się, czy do studia potrzebuję f1.4. Dodatkowo dokupiłbym coś szerszego, np. 35. Tu jest znowu wybór

  8. #8

    Domyślnie

    Klasycznie już napiszę, że osobie która pyta o taki sprzęt ów sprzęt nie jest zwykle potrzebny.

    Jeśli miałbym podpowiedzieć, to do "ostrych" portretów brałbym Soniaka A7 II lub III, do scen dynamicznych brałbym lustro, niekoniecznie D850, ale np. D4s.
    Trzymanie plików powyżej 24mpix będzie bolało, utrzymanie D850 na dłuższych czasach też nie będzie należało do łatwych.

  9. #9

    Domyślnie

    Można to wszystko pogodzić Nikonem D780, o ile komuś matryca styknie.

  10. #10
    Oszczędny w słowach Awatar fouxey
    Dołączył
    10 2019
    Miasto
    Radom
    Posty
    14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez KaarooL Zobacz posta
    Klasycznie już napiszę, że osobie która pyta o taki sprzęt ów sprzęt nie jest zwykle potrzebny.
    Ok, to ja klasycznie podziękuję za świetną odpowiedź.
    Samochodu już nigdy nie kupię, bo zawsze będę się zastanawiał, który wybrać

    Można to wszystko pogodzić Nikonem D780, o ile komuś matryca styknie.
    PopatrzÄ™

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Podobne wÄ…tki

  1. Nikon d850 a Sony A7RIII
    By seawolf001 in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 70
    Ostatni post / autor: 27-09-2018, 09:40
  2. D810 VS D850 czy warto dopłacać do D850?
    By kurczeblade in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 36
    Ostatni post / autor: 05-01-2018, 21:18
  3. [ Architektura ] Kto wygra?
    By elix in forum Architektura
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 26-08-2009, 20:32

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakÅ‚adać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomoÅ›ci
  • Nie możesz dodawać zaÅ‚Ä…czników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •