Close

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokaż wyniki od 31 do 38 z 38
  1. #31

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ligo Zobacz posta
    Adorama chyba teraz też dolicza tax przy wysyłce, podobnie jak B&H.
    I fakt, trzeba być na bieżąco, bo czasem i w Polsce ceny są bardzo porównywalne, bez całego tego zachodu.
    Właśnie wiem o tym. Dolicza i również dolicza shipping. Aktualnie jest to w okolicy 100-150 dolarów za zamówienie 16 tysięcy. Różnica cenowa SAMEGO body USA(Rosja) - Polska, to okolice 1500-2000 złotych. A warto wspomnieć, że adorama robi jakieś bundle, w których dorzucają akcesoria i inne pierdoły for free.

  2. #32

    Domyślnie

    Nowojorski tax, to jakieś 9% o ile pamiętam, a jeśli liczysz od około $4000, to wyjdzie trochę więcej, jak $150.

  3. #33

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ligo Zobacz posta
    Nowojorski tax, to jakieś 9% o ile pamiętam, a jeśli liczysz od około $4000, to wyjdzie trochę więcej, jak $150.
    Przy koszyku 4747,73 dolarów dolicza 276,75 shipping do Polski oraz 0 tax.

    Na samym aparacie różnicy powiedzmy 1500.
    Na sigma 35 art 1.4 800.
    na tamronie już ponad 1500.

    Tak czy siak, opłaca się.

  4. #34
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    VAT ominiesz bo ci przywiezie rodzina czy ci wyślą jakoś ?

  5. #35

    Domyślnie

    Nie wiem jak liczysz, ale na Tamrona w Polsce jest cashback. Zamów sobie np. w eglobal, przynajmniej wysyłają z Europy i nie będziesz ścigany o vat oraz cło.

  6. #36

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fouxey Zobacz posta
    Teraz stanąłem na:
    sony A7 III
    sigma 35 1.4 art
    sony 85 1.8
    tamron 70-180 2.8
    Mam A7III, 85, 70-180 i 35/1.8 zamiast 35/1.4. Ogólnie zestaw super, ale i tak na dzień dzisiejszy bym go trochę zmodyfikował. 70-180 sobie zostawiam, bo obiektyw jest ekstra. 85/1.8 także, ale tylko ze względu na wagę, bo w tej chwili za podobną cenę można mieć 85/1.4 od Samyanga. Samy jest bardzo dobrym obiektywem i warto go rozważyć chyba, że waga jest priorytetem. Sigmę 35/1.4 też bym sobie odpuścił. To lustrzankowa wersja z przyspawaną przejściówką. Lepszym obiektywem jest ciemniejsze Sony 35/1.8, ewentualnie można pomyśleć o Samyangu 35/1.4. Fajny i niedrogi obiektyw. Są tu na forum jego użytkownicy, którzy go sobie chwalili. Albo można poczekać na nowe Sony 35/1.4, które ma się niedługo pojawić. Pewnie nie będzie tanie, ale jeśli nawiąże jakością do 24/1.4 i 20/1.8 to będzie to rewelacyjny obiektyw. Sam aparat A7III nadal jest fajny, ale trzeba mieć na uwadze to, że dziś są już lepsze aparaty. Także w stajni Sony można mieć coś co ma większą rozdzielczość. No, ale przy obecnej cenie to faktycznie jest niezły wybór, bo 24 Mpx to dla wielu nadal jest aż nadto.

  7. #37

    Domyślnie

    Pamiętajmy że większa rozdziałka to zwykle wiekszy problem zDR przy wyższej czułości (powyżej 1600)
    Dla ludzi robiących studio nie ma to dużego znaczenia ale ci którzy lubią przy zastanym świetle to już inna para kaloszy
    Ostatnio edytowane przez fafniak ; 21-11-2020 o 10:41

  8. #38

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fafniak Zobacz posta
    Pamiętajmy że większa rozdziałka to zwykle wiekszy problem zDR przy wyższej czułości (powyżej 1600)
    Dla ludzi robiących studio nie ma to dużego znaczenia ale ci którzy lubią przy zastanym świetle to już inna para kaloszy
    Bawiłem się A7R3 i jest to super puszka dla kogoś, kto nie potrzebuje szybkiego AF-C Lock-on ficzera. Myślałem, że uzupełnię A6600 właśnie o A7R3. Dwa dni pracy w hali podczas zawodów powiedziały mi wszystko o tej puszce.
    Co do DR - A7R3 oferuje teoretycznie lepszy DR niż D850, pytanie tylko, czy da się to wykorzystać, ponieważ lab tested DR to nie użyteczny DR, co wyraźnie widać tutaj:



    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez fouxey Zobacz posta
    Hej, mam starego d7200 z kitowym szkłem 18-140, do tego n35/1.8 i sigma 105/2.8 do macro.

    Co warto byłoby zrobić:
    1. Czy lepiej kupić d850 razem z dwoma szkłami, np 24-120/4 i sigma 85/1.4 i mieć fajny zestaw do studia, portretów i czasami street.
    2. Czy kupić nowy system i Sony A7R iii i do tego jakieś dwa szkła, myślałem o 70-200/4 i 85/1.4?

    Szykuję studio foto i szczerze mówiąc mam wielkim problem z wyborem. Najchętniej wziąłbym oba, ale tak nie można

    Dopomożecie?
    Nie wiem na czym stanęło, ale gdybym miał budować szklarnię pod Sony, to biorę do studia Sony 20F1.8, Samyang 45/F1.8 i 85/F1.8. 70-200F4 i 85 dublują się dla mnie, pomijam użyteczność 70-200 w studio?

    Co do A7III czy A7RIII - do studia i streetu - tylko Rka!

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Wypuszczą pro bezlustra i pierwsze co kapcie z nóg spadną patrząc na cenę bo to nowość i zapewne kupisz dwa nowe D850 z akcesoriami w tej cenie
    Jakaś tam era się kończy już od ośmiu lat i nie chce się skończyć, a co ciekawe nadal lustrzanki robią zdjęcia i często lepiej, o kwestii ceny nie wspominam bo oczywiste.
    Jest coś w tym. Też dałem się uwieść bezlustrom, zupełnie zapominając jak to jest focić DSLRem (KM D7D). Kiedy z zawodu zrobiło się tylko hobby, wszedłem w APS-C Sony, tak naturalnie po D7D. I odkryłem, że nawet te najnowsze ML wciąż nie są takie idealne dla mnie i tego co chcę pokazać. I pomimo tego, że to tylko miało być hobby, to ani A7RIII, ani A7III, ani A6600 z lagiem i blackoutem podczas serii i panningu wciąż wydają się gorsze od DLSRa dedykowanego do sportu. Co z tego, że w EVFie widzę jak będzie wyglądać zdjęcie zanim je zrobię, skoro strzelając serią ostatnie klatki nie zawierają obiektu, który już dawno opuścił kadr ale puszka tego nie wyłapała. Oczywiście Sony A9 czy A9II nie cierpią juz na taka przypadłość zbytnio, ale w cenie A9 mam nowsze R6, które zdaje sie lepsze niż A9, i byc może gorsze niż A9II. Dla hobbysty wydanie 20 tysi na dwa body plus przynajmniej 20 tysi na szkła trąci ekstrawagancją. Nawet połowa tego budżetu jest spora. Jeszcze trochę i napiszę magisterkę z tego jaką drogę przechodzę, żeby móc sprostać własnym wymaganiom w hobbystycznej fotografii sportowej
    Canon R6 || Samyang R 14F2.8 || Canon EF 24-70 F2.8 II USM || Canon EF 70-200 F2.8 II USM[/B]
    Just Impress Me by TPS

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234

Podobne wątki

  1. Nikon d850 a Sony A7RIII
    By seawolf001 in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 70
    Ostatni post / autor: 27-09-2018, 09:40
  2. D810 VS D850 czy warto dopłacać do D850?
    By kurczeblade in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 36
    Ostatni post / autor: 05-01-2018, 21:18
  3. [ Architektura ] Kto wygra?
    By elix in forum Architektura
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 26-08-2009, 20:32

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •