Close

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 38
  1. #21

    Domyślnie

    Ja bym na Twoim miejscu zdecydowanie odpuścił D850 i zainwestował w Z7 ( I lub II), era luster się kończy, a skończy definitywnie, gdy Nikon i Canon wypuszczą swoje "pro" ML pod sport, czyli bardzo szybko. Przez pryzmat własnych doświadczeń (używałem D850, używam A7rIII) powiem Tobie tak: będziesz zachwycony kadrowaniem i af, rozczarowany ergonomią. Jakość obrazka podobna. Koledzy słusznie piszą o dynamicznych scenach. Musisz wiedzieć, że w przypadku A7rIII obraz, który widzisz w wizjerze nie równa się temu, który otrzymasz na wyświetlaczu, także żebyś nie był zdziwiony
    Sony A7III + SY AF 35 1.4 + SY AF 85 1.4 + S 135 1.8 A

  2. #22
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Wypuszczą pro bezlustra i pierwsze co kapcie z nóg spadną patrząc na cenę bo to nowość i zapewne kupisz dwa nowe D850 z akcesoriami w tej cenie
    Jakaś tam era się kończy już od ośmiu lat i nie chce się skończyć, a co ciekawe nadal lustrzanki robią zdjęcia i często lepiej, o kwestii ceny nie wspominam bo oczywiste.

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Wypuszczą pro bezlustra i pierwsze co kapcie z nóg spadną patrząc na cenę bo to nowość i zapewne kupisz dwa nowe D850 z akcesoriami w tej cenie
    Jakaś tam era się kończy już od ośmiu lat i nie chce się skończyć, a co ciekawe nadal lustrzanki robią zdjęcia i często lepiej, o kwestii ceny nie wspominam bo oczywiste.
    a gdzie tam Prawdziwy start ( taki na serio) nie był 8 lat temu, tylko w momencie pojawienia się A9 (mk I). Mówię Wam, lustra to Kodak i Nokia, a D780 to takie blackberry, tylko spóźnione o 2 lata
    Sony A7III + SY AF 35 1.4 + SY AF 85 1.4 + S 135 1.8 A

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Xavier80 Zobacz posta
    Ja bym na Twoim miejscu zdecydowanie odpuścił D850 i zainwestował w Z7 ( I lub II), era luster się kończy, a skończy definitywnie, gdy Nikon i Canon wypuszczą swoje "pro" ML pod sport, czyli bardzo szybko. Przez pryzmat własnych doświadczeń (używałem D850, używam A7rIII) powiem Tobie tak: będziesz zachwycony kadrowaniem i af, rozczarowany ergonomią. Jakość obrazka podobna. Koledzy słusznie piszą o dynamicznych scenach. Musisz wiedzieć, że w przypadku A7rIII obraz, który widzisz w wizjerze nie równa się temu, który otrzymasz na wyświetlaczu, także żebyś nie był zdziwiony
    Teraz stanąłem na:
    sony A7 III
    sigma 35 1.4 art
    sony 85 1.8
    tamron 70-180 2.8

  5. #25

    Domyślnie

    To już nie R-ka?
    Moim zdaniem dziś są ciekawsze 35 niż 1.4 art, choćby S35/1.2, Samyang 35/1.4, Sony 35/1.8 w sumie też nie jest dużo ciemniejszy. A jest jeszcze Voigtlander
    Sony 85/1.8 jest ok. ostry, niedrogi i poprawny. Tylko nie wiem czy w przypadku 85, jeśli celujesz głównie w portrety, nie warto by zaszaleć z czymś jaśniejszym i generalnie ciekawszym (zwłaszcza przy T70-180).
    Pytanie ile chcesz tak naprawdę wydać.

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    To już nie R-ka?
    Moim zdaniem dziś są ciekawsze 35 niż 1.4 art, choćby S35/1.2, Samyang 35/1.4, Sony 35/1.8 w sumie też nie jest dużo ciemniejszy. A jest jeszcze Voigtlander
    Sony 85/1.8 jest ok. ostry, niedrogi i poprawny. Tylko nie wiem czy w przypadku 85, jeśli celujesz głównie w portrety, nie warto by zaszaleć z czymś jaśniejszym i generalnie ciekawszym (zwłaszcza przy T70-180).
    Pytanie ile chcesz tak naprawdę wydać.
    Sprzęt będę ściągał, bo nie chciałbym go kupować w Polsce ze względu na różnice cenowe. Będzie większy problem z gwarancją, ale dam sobie radę.
    Na sam sprzęt i obiektywy wydałbym około 15 tys. A aktualnie przeglądam i zapoznaję się z ofertą adorama.com

  7. #27
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Kup od ruska z UK na ebay i wyjdzie taniej niż z USA chyba że ktoś ci przemyci jako używany sprzęt.

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Kup od ruska z UK na ebay i wyjdzie taniej niż z USA chyba że ktoś ci przemyci jako używany sprzęt.
    Mam rodzinkę tam, która zajmie się moim zamówieniem. Z ruskami lubię tylko pić.

  9. #29

    Domyślnie

    Moim zdaniem to nie jest zły pomysł, ale nie w każdym przypadku. Taki np. Sony 85/1.8 to kupisz 100 czy 200 zł taniej albo i nie, bo w USA doliczają jakieś podatki lokalne. Różnie to bywa, ale sam pewnie sobie policzysz czy i ile jest warta np. gwarancja Sigmy w Polsce.

  10. #30

    Domyślnie

    Adorama chyba teraz też dolicza tax przy wysyłce, podobnie jak B&H.
    I fakt, trzeba być na bieżąco, bo czasem i w Polsce ceny są bardzo porównywalne, bez całego tego zachodu.

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon d850 a Sony A7RIII
    By seawolf001 in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 70
    Ostatni post / autor: 27-09-2018, 09:40
  2. D810 VS D850 czy warto dopłacać do D850?
    By kurczeblade in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 36
    Ostatni post / autor: 05-01-2018, 21:18
  3. [ Architektura ] Kto wygra?
    By elix in forum Architektura
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 26-08-2009, 20:32

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •