Close

Strona 3 z 10 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 92
  1. #21
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Jeśli coś da się podpiąć niesystemowego do Canona to i do Nikona podepniesz, jesli fascynują cie obiektywy Sony to też podepniesz do Nikona, do Canona już nie.
    Adapterów z AF z innych systemów jest teraz zatrzęsienie tanie i drogie ale wszystko kwestia co kto potrzebuje.

    To co ludzie porównują to wyrównała sie kwestia działania AF, w kwestii EyeAF chyba nadal Sony ma ciut lepsze działanie, najwięcej nadrobił Canon, który był w tej kwestii na końcu.

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cybulski Zobacz posta
    Spirytus na pewno bardzo dobrze zna swoje potrzeby. Skoro jednak zadał tu pytanie, w "obcych systemach", (obcy przebudzenie ), to zapewne chciał mieć więcej różnych opinii aby przemyśleć temat i zapewne nie spodziewał się, że będę go odwodził od zupełnej zmiany systemu.

    W punkt. Szczerze to się spodziewałem bardziej... bierz i to jak najszybciej bo to zarąbista puszka... a tu zonk. Człowiek jak myślał, tak teraz dalej myśli
    Co do potrzeb to przydałoby się lepsza czułość ISO, szybszy AF i to śledzenie oka jest dość spoko. Na chwilę obecną nie potrzebuję aż tak wymiany ale liczyłem na Black Friday w przypadku R6 (a tu Z6 polecają... chociaż może nówka też się fajnie trafi). W przyszłości bezlustro może być tym co faktycznie szukam. Na chwilę obecną chciałbym się tym pobawić i zobaczyć co to potrafi aby się nie rzucać na głęboką wodę z nowym i nieobeznanym sprzętem i się nie uczyć funkcji gdy jest np mianowanie na stopnie generalskie w firmie

    Zapytacie więc w czym gorszy jest D500 do tego typu rzeczy, a no... dx. Chciałbym już w pełni przejść na pełną klatkę aby zdjęcia były naprawdę świetne.


    Cytat Zamieszczone przez cybulski Zobacz posta
    Widzę że na CB też zadał pytanie. No tam więcej jest speców od canonów ale nie tyle od nikonów i sony co tutaj
    Chcę mieć rozeznanie wśród użytkowników co siedzą w Canonach. Tutaj zadałem bo może trafi się ktoś na tym forum co emigrował do C.
    Prywatnie: Z6 || N14-30/4s || N24-120/4s || N40/2 || N85/1.8s || SB-600 || YN560
    Służbowo: R6 || T24-70/2.8 G2 || C70-200mm f/2.8L IS III USM

    ZAJRZYJ I WEŹ UDZIAŁ:
    >>RAWki<=>ZADANIA TEMATYCZNE<=>FOTOGRAFIA MIESIĄCA<<

  3. #23

    Domyślnie

    Może i stopka robi wrażenie, ale czy z wypowiedzią można się zgodzić? Ja na miejscu założyciela wątku wziąłbym Z6. Obiektywów dobrych/bardzo dobrych w Nikonie nie brakuje można coś wybrać i napewno będzie taniej niż zmiana na C.

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez spiritus Zobacz posta
    Chcę mieć rozeznanie wśród użytkowników co siedzą w Canonach. Tutaj zadałem bo może trafi się ktoś na tym forum co emigrował do C.
    Tak trafił się. Jednak to też zależy jaki typ fotografii ogólnie przeważa i co robisz z rawami. Bo jednak mimo wszystko w temacie tam gdzie DR ma pierwszoplanowe znaczenie jednak patrzyłbym w stronę Sony i Nikona. Niby ten 1ev różnicy można z łatwością przebić składaniem z kilku kadrów, jednak różnica DR na pewno jest i nie ma co zaprzeczać. Ogólnie DR to nie jest tożsame co "ładność obrazka" i tutaj faktycznie rawy z canona robią robotę. Ale to nie dla kazdego ma znaczenie i nie każdy to widzi.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    W moim przypadku gdy zmieniałem z NIkona w Canona to jednocześnie miałem już jakiś czas bezlustro Fuji, które do repo jest niezaprzeczalnie nadal najlepsze wg mnie.
    Czy dziś bym dokonał takiej zmiany z N na C ? Nie wiem. Ale dziś mam trochę eLek które kupiłem po wyprzedażowych cenach i na ten moment nie widzę potrzeb zmian. Może co jedynie kupię Rke bo cena jest już atrakcyjna i pozbęde sie np. 5dmk4.
    linktr.ee/zbigniewurban5150||Canon R|RF16/2.8 EF35/2IS RF50/1.8, Sigmy Art EF 35/1.4 50/1.4 135/1.8, TTA50/0.95, 7A50/1.1, VM75/1.5, EF85/1.2L II, EF16-35/4L IS, RF70-200/4L IS, RF24-105/4L|BG-E22||Fuji Xpro3 XE4|xf18/2 xf27/2.8RWR xf18-55/2.8-4 SY12/2 TT23/1.4 TT50/1.2||Pleśniaki|Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar Super 55/1.8, Vivitar 135/2.8||iPhone 14 PRO||

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cybulski Zobacz posta
    miałem już jakiś czas bezlustro Fuji, które do repo jest niezaprzeczalnie nadal najlepsze wg mnie.
    .
    to ciekawe bo akurat Fuji ma najgorszy system AF z tych wszystkich wiec do repo nie za bardzo się nadaje.

    Sytuacja Nikona na rynku nie jest najlepsza wiec przemyślał bym wchodzenie w ten system.
    Największe jednak wrażenie pod względem rozwoju systemu min. co chwila jakeś premiery szkieł, ceny i ulepszenia to jednak wszedłbym w system ... Canon EOS R.
    Ostatnio edytowane przez maxwawa ; 16-11-2020 o 15:39

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez maxwawa Zobacz posta
    to ciekawe bo akurat Fuji ma najgorszy system AF z tych wszystkich wiec do repo nie za bardzo się nadaje.
    Generalizowanie nie sprawdza się bo diabeł tkwi w szczegółach.
    Mylisz chyba "af na oko" z pojedyńczym AFem do repo, szybkość startu, responsywność i kilka innych ficzerów. Ci którzy przesiadali się na Sony, twierdzili że dopiero a9 może być porównywane z tym co oferuje fuj.
    Bo tu chyba nie chodzi o kategorię open a body w porównywalnych cenach ?

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez maxwawa Zobacz posta
    Największe jednak wrażenie pod względem rozwoju systemu min. co chwila jakeś premiery szkieł, ceny i ulepszenia to jednak wszedłbym w system ... Canon EOS R.
    Na mnie też bezlustra Canona robią ogólnie pozytywne wrażenie i to jak się zaczyna rozwijać system. Jednak trzeba sobie zdawać sprawę, że jest i będzie to prawdopodobnie najdroższy system.
    Ostatnio edytowane przez cybulski ; 16-11-2020 o 15:39
    linktr.ee/zbigniewurban5150||Canon R|RF16/2.8 EF35/2IS RF50/1.8, Sigmy Art EF 35/1.4 50/1.4 135/1.8, TTA50/0.95, 7A50/1.1, VM75/1.5, EF85/1.2L II, EF16-35/4L IS, RF70-200/4L IS, RF24-105/4L|BG-E22||Fuji Xpro3 XE4|xf18/2 xf27/2.8RWR xf18-55/2.8-4 SY12/2 TT23/1.4 TT50/1.2||Pleśniaki|Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar Super 55/1.8, Vivitar 135/2.8||iPhone 14 PRO||

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cybulski Zobacz posta
    Na mnie też bezlustra Canona robią ogólnie pozytywne wrażenie i to jak się zaczyna rozwijać system. Jednak trzeba sobie zdawać sprawę, że jest i będzie to prawdopodobnie najdroższy system.
    Patrząc tylko na natywne szkła to już widzę że Canon R jest tańszy od Nikona Z mało tego na na start Canon ma niedrogie uniwersalne 24-105 i 24-240 a często w zestawie wychodzą bardzo tanio.
    większe możliwości też poprzez adapter czyli R -> EF i już mamy dostęp do ogromnej bazy obiektywów EF.

    co do AF to mały teścik https://youtu.be/VZXEW6fsNSw?t=663

  8. #28

    Domyślnie

    Wszedłem w system r trochę przez przypadek. Po prostu trafiłem dobrą cenę na BF (polecam sklepy w DE).
    Obrazek C i N będzie równie dobry.
    Jeżeli myślisz o szkłach 1.2 i wypasionych zumach f2 to RF
    Dobra optyka f1.8 Nikon
    Tańsza i ciut gorsza optyka f1.8/2 RF

    Spotkałem się z opiniami, że w R6 jest za mocny filtr AA stąd raportują użytkownicy brak pełnej ostrości @żyletka
    Ostatnio edytowane przez aldam ; 16-11-2020 o 16:31
    R | 24-105 | 35 | 50 | 85 |135

  9. #29

    Domyślnie

    Niestety, ale nawet R6 za to z ciemnymi zumami (które są jeszcze ciemniejsze niż w lustrzankach, taki nowy trend widać ) nie dadzą tego przeskoku jakościowego w porównaniu z DXową, ale za to jaśniejszą szklarnią. To raczej będzie niepotrzebny wydatek. Jeśli się przesiadać to na coś co da zauważalnie lepszy efekt. Jeśli to ma być na próbę, takie obeznanie się z bezlustrami, to może po prostu wystarczy Z50? Przecież ten aparat ma to co inne bezlustra czyli EVF, dobry AF w LV, śledzenie oka itd. Nie trzeba będzie zmieniać obiektywów, może zostać D500 jako wół roboczy a zaoszczędzone pieniążki można przeznaczyć na inne hobby
    Ostatnio edytowane przez cz4rnuch ; 16-11-2020 o 17:11

  10. #30
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Nie wydaje się Wam że dyskusja taka jest mało sensowna jeśli rzucamy hasłami że ten system ma to, a tamten tamto, bo coś jest podobne, a tańsze czy droższe, co z tego że jest w Canonie jakiś obiektyw uniwersalny jak nawet strach podać jego jasność ?
    @spiritus
    Zrób sobie rozpiskę obiektywów jakie ty potrzebujesz, zerknij na ceny natywnych i ceny przez adapter ale nadal systemowych, do tego zobacz czy będziesz używał jakieś sigmy czy tamrony.
    Potem zadaj sobie pytanie co w samym aparacie jest istotne dla ciebie biorąc pod uwagę że AF jest już podobne w każdym sprzęcie z trójcy świętej
    Istotną rzeczą jest ergonomia i funkcjonalność, jak szybko człowiek obsługuje sprzęt intuicyjnie i czy coś nie będzie ciebie wkurzało w danym modelu/systemie bo jednak wielu myśli ze się przyzwyczai i sobie to po pół roku nadal wmawia jak ja miałem z Sony

    Na koniec zrób kreskę i policz ile to kosztuje w całości.

Strona 3 z 10 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Przyroda ] Mały
    By mycza in forum Przyroda i makro
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 05-05-2014, 16:07
  2. d7000 na gwarancji a wystawiony kosztorys
    By Jakub365 in forum Serwis
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 25-01-2014, 12:23
  3. mały mix
    By Karolcia in forum Ludzie - fotografia okolicznościowa i albumowa
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 03-01-2010, 18:26
  4. Mały Oliwier, mały strobing
    By Levy in forum Ludzie - fotografia okolicznościowa i albumowa
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 14-11-2008, 00:51
  5. [ Reportaż ] mały
    By Umba in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 18-04-2006, 00:24

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •