Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 24
  1. #1

    Domyślnie sony a6000+nikkor AF 24/2,8 D

    Witam, mam A6000 i chcę zakupić nikkora AF 24/2,8D. Teraz mam jupitera 50mm/2 ale jest to dla mnie za wąsko. Nikkorem chcę robić zdjęcia manualnie, zakupię najprostszy adapter. Ale zanim dokonam zakupu, to chciałbym uzyskać informację (ponieważ obiektyw oglądałem tylko na zdjęciach), jak powinienem ustawić obiektyw (na zdjęciu widzę przycisk oznaczony kreskę w kolorze pomarańczowym i obok biała kropką) by czegoś nie popsuć. Jeśli ktoś ma doświadczenie w tym zakresie, to proszę o pomoc.

  2. #2

    Domyślnie

    Możesz napisać, skąd ten pomysł na Nikkora? Za stówę czy dwie więcej niż N35/2 plus adapter zakupisz używane sony 28/2, za połowę tej ceny masz np. 7Artisans 25mm F1.8, pewnie coś by się jeszcze znalazło. Mogę się założyć, że każdy z tych obiektywów nie będzie gorszy od N35/2.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    Możesz napisać, skąd ten pomysł na Nikkora? Za stówę czy dwie więcej niż N35/2 plus adapter zakupisz używane sony 28/2, za połowę tej ceny masz np. 7Artisans 25mm F1.8, pewnie coś by się jeszcze znalazło. Mogę się założyć, że każdy z tych obiektywów nie będzie gorszy od N35/2.
    W zamierzchłych czasach miałem ten obiektyw z Nikonem D 200 (był w użyciu tylko z autofokusem stąd moje pytanie), obiektyw sprzedałem po miesiącu użytkowania, bo miałem wrażenie mydła. Ale jak teraz patrzę na wykonane zdjęcia to, to nie widzę mydła, owszem na pełnej dziurze brzegi są nieostre ale po przymknięciu już było wszystko ostre. Wtedy od optyki oczekiwałem większego kontrastu a to szkło mi tego nie dawało. Dzisiaj mi się wszystko pozmieniało w estetyce fotografii. I chcę mieć te szkło z powrotem ( odpowiada mi ogniskowa, jego niedoskonałości na cyfrze itd.), czy w życiu wszystko musi być racjonalne? Tym bardziej, że wewnętrznie czuję, iż tego właśnie potrzebuję.
    Ostatnio edytowane przez Tonmaster ; 14-11-2020 o 17:11

  4. #4

    Domyślnie

    No jeśli wewnętrzny głos tak podpowiada to nie mam pytań Nie wiem co mi się pomyliło z tym 35/2, przecież chcesz 24/2.8. Tym bardziej polecałbym Sony 28/2 albo Samyanga 24/2.8 albo nawet Tamrona 24/2.8, wszystko w podobnej cenie, nowe lub używane. Ale cóż... skoro zakup ma być nieracjonalny Tak, przestawisz ten dzyndzelek i możesz sterować przysłoną. Kup najtańszy adapter Nikon-NEX bez symulacji przysłony, będzie wygodniejszy moim zdaniem.

  5. #5

    Domyślnie

    Tak jak wspomniał kolega wyżej - dość egzotyczne połączenie... Ja swego czasu jak miałem A6000, to używałem go z Nikkorem 24 2.8 nonAi, może lepiej w tym kierunku jak ma być manualnie? Szkło kosztuje 300 zł, adapter 100 i masz szeroko i całkiem fajnie jeżeli chodzi o obrazek...






  6. #6

    Domyślnie

    Dzięki Poste! Gdyby fujian 35mm F 1.7 nie miał tej nieszczęsnej ogniskowej 52 mm na DX, to niczego bym już nie potrzebował do mojego bezlusterkowca. Chyba, że ktoś by posiadał na zbyciu w bardzo dobrym stanie (bez pleśni, rys itp.) analogowy obiektyw 18 mm w miarę jasny tj min. F 2,8 Odnośnie adaptera rozważam pomiędzy https://allegro.pl/oferta/adapter-so...21a14291fbf951 i https://allegro.pl/oferta/firmowy-k-...0c404f69ac7020 nic innego nie znalazłem. Pozdrawiam i serdecznie dziękuje za odzew!

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Dzięki madebyzosiek ale klamka już zapadła nikkor AF 24/2,8D, może będę żałował. Czy zdjęcia zaprezentowane przez Ciebie są z tego obiektywu o którym piszesz?
    Ostatnio edytowane przez Tonmaster ; 14-11-2020 o 23:04

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tonmaster Zobacz posta
    Dzięki madebyzosiek ale klamka już zapadła nikkor AF 24/2,8D, może będę żałował. Czy zdjęcia zaprezentowane przez Ciebie są z tego obiektywu o którym piszesz?
    Tak, to jest z Nikkora 24 2.8 nonAi, szkło z 60-tych lat. Moim zdaniem zdrowo przepłacasz

  8. #8

    Domyślnie

    Sądzę że coś mieszasz z tymi ogniskowymi. Ogniskowa jest stała, zmienia się tylko kąt widzenia. Jak masz tylko aps-c lub tylko ff to w ogóle nie zaprzątaj sobie głowy przelicznikami.
    K@F to niezłe adaptery, do obiektywów z pierścieniem przysłony właśnie taki jest wygodniejszy. Drugi to jakiś no-name, żółte rączki potrafią spieprzyć wszystko

    Masz już jakiś obiektyw do tego a6000?

    Ps. Mam Nikkora 24/2 AI-S i to jest świetne szkiełko ale chyba kosztuje podobnie do N24/2.8D. Nawet pod światło jest niezły. 24 to jak dla mnie najlepsza ogniskowa do aps-c, jeśli chodzi o uniwersalność.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    Ps. Mam Nikkora 24/2 AI-S i to jest świetne szkiełko...
    Oooo, człowieku. To jest klasyka gatunku, trzymaj, nie sprzedawaj.

  10. #10

    Domyślnie

    He, he... robi najfajniejsze sunstars ze szkieł, które mam Poza tym to szkiełko jest ostre od f2.8 i generalnie niezłe nawet na 42 Mpix.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. D3300 18-105 czy Sony A6000 16-50
    By Arly in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 18-05-2017, 10:33

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •