Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 24
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    He, he... robi najfajniejsze sunstars ze szkieł, które mam Poza tym to szkiełko jest ostre od f2.8 i generalnie niezłe nawet na 42 Mpix.
    Wiem, miałem je w rękach już. Niestety nie swoje. Jest kilka białych kruków, warto je trzymać

  2. #12

    Domyślnie

    Widzę, że dyskusja między kolegami się rozwinęła podczas mojej nieobecności w pożądanym kierunku.

    madebyzosiek: "Tak, to jest z Nikkora 24 2.8 Ai, szkło z 60-tych lat. Moim zdaniem zdrowo przepłacasz"
    Myślisz, że nie szukałem necie, w sieci nie ma ofert sprzedaży. Optyka Nikona w owych latach stała na poziomie Leica.

    Poste: "Sądzę że coś mieszasz z tymi ogniskowymi. Ogniskowa jest stała, zmienia się tylko kąt widzenia. Jak masz tylko aps-c lub tylko ff to w ogóle nie zaprzątaj sobie głowy przelicznikami."
    Masz rację, ale niestety ja przygodę z fotografią rozpoczynałem w latach 60tych Druhem, 70tych Zorką4 a 80tych Pentax. Tak, że ja muszę sobie przeliczać by uzyskać to co chcę. Na pierwszej cyfrze D200, to z ze standardu 50mm robił się mały teleobiektyw, a z 30mm klasyczny standard analogowy. Ci którzy rozpoczynają przygodę z fotografią w erze cyfry nie muszą się martwić o przeliczniki.

    Poste: "Masz już jakiś obiektyw do tego a6000?"
    Na początku wspominałem, że ma mam "biedaleica" Jupitera8 50/2 (ostry od pełnej dziury) właśnie po mojej zorce4 i pozostałość po nexie 5n kit 18-55. Po D200 (którego jeszcze mam i pozostanie przy mnie ze względu na matrycę CCD) są obiektywy 12-24 i 24-70, i trzecim był 24/2,8. Trochę dużo tych 24mm ale to jest moja ulubiona ogniskowa na cyfrze, w analogu (vide Pentax) było 28 i 35mm.

    Dziękuję kolegom za wymianę myśli, po tym co już napisaliście to będę raczej zadowolony, w sumie to wymieniony przez Was nikkor doczekał się następcy uzupełniony został o AF czyli rzeczony obiektyw AF24/2,8D. Jeszcze w necie poszukam sobie: nikkor 24 2.8 nonAi vs Nikkor AF 24mm f / 2.8 D.
    Pozdrawiam

    PS Już znalazłem
    post BugsBunny #12
    https://forum.nikoniarze.pl/threads/...k%C3%B3w/page2
    Ostatnio edytowane przez Tonmaster ; 15-11-2020 o 09:42 Powód: uzupełnienie PS

  3. #13

    Domyślnie

    Zacytowałeś post z 2007 r. Trochę się pozmieniało od tego czasu W moim odczuciu w ostatnich 10 latach dokonał się ogromny postęp jeśli idzie o konstrukcję obiektywów, co dopiera patrząc wstecz 20 czy 30 lat, nie ma co żyć przeszłością. Oczywiście szkła tzw. vintage mają swój urok, ale w moim odczuciu równie szybko się nudzą i stają upierdliwe na co dzień. Można użyć czasem dla zabawy czy efektu, ale N24/2.8D akurat nie da jakichś odjechanych efektów. Sony ma tak bogaty wybór szkieł natywnych, że kupowanie specjalnie przeciętnych obiektywów z innego systemu nie ma dziś sensu. Naprawdę. Przekonasz się
    https://www.optyczne.pl/index.html?p...Wyszukaj&sort=
    Zerknij na te chińskie szkiełka, moim zdaniem to naprawdę ciekawa i tania propozycja
    https://www.interfoto.eu/?page=produkty&id=303
    Tu znajdziesz mnóstwo recenzji zrobionych na cyfrze
    https://sonyalpha.blog/
    Popatrz np. na https://sonyalpha.blog/2018/11/11/meike-25mm-f2/ ale są świetne Sigmy pod aps-c Sony (np. 19 mm i 30 mm z szerszych https://www.optyczne.pl/index.html?p...Wyszukaj&sort=), niezłe Samyangi

    Miłej niedzieli i tylko takich rozterek życzę

    Ps

    Cytat Zamieszczone przez Tonmaster Zobacz posta
    Chyba, że ktoś by posiadał na zbyciu w bardzo dobrym stanie (bez pleśni, rys itp.) analogowy obiektyw 18 mm w miarę jasny tj min. F 2,8 ...
    Po co, skoro masz https://allegro.pl/kategoria/obiekty...n=u%C5%BCywane
    To taki przykład.

  4. #14

    Domyślnie

    Drogi Poste, serdecznie Ci dziękuję za poświęcony mi czas, bardzo to doceniam Ale klamka już zapadła!
    Jak przeczytasz moje posty dokładnie, to powinieneś zauważyć, że ja nadal siedzę mentalnie "w analogu"; Jupiter 8, pozostawiona cyfra D200 (matryca CCD). Wiem, że technika poszła do przodu, zmieniły się gusta, że wszystko musi być super ostre, super kolorowo, i koniecznie bardzo dużo niepotrzebnych szczegółów itp. Tylko jak te zdjęcia się ogląda, to są o niczym i nudne jak "flaki z oleju". Porównaj np. zdjęcia z modelkami z lat analogowych a te z czasów cyfrowych, te ostatnie wszystko na jedno kopyto, te same gesty, te same pozycje, podobne typy urody, a wszystko to strasznie jedzie tandetą. Pełno takich zdjęć np. w wątku o sony A7.
    Zdjęcia robię dla przyjemności własnej, znudzi mi się to poszukam innej drogi. Czy jesteś w stanie na podstawie obecnie i w przeszłości posiadanych przeze mnie aparatów fotograficznych, określić mój przybliżony wiek?
    Ściskam dłoń, byłeś mi naprawdę pomocny
    Tonmaster

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tonmaster Zobacz posta
    Jak przeczytasz moje posty dokładnie, to powinieneś zauważyć, że ja nadal siedzę mentalnie "w analogu"; Jupiter 8, pozostawiona cyfra D200 (matryca CCD). Wiem, że technika poszła do przodu, zmieniły się gusta, że wszystko musi być super ostre, super kolorowo, i koniecznie bardzo dużo niepotrzebnych szczegółów itp.
    Z jednej strony masz rację ale z drugiej widać że kompletnie nie wiesz o czym piszesz. Owszem współczesne szkła są nudne. Są dobre, ostre i generują nudny obrazek. Ale wybrałeś równie nudne szkło tyle że dające mniej ostry obraz niż szkła współczesne.

    Do NEXa możesz podpiąć wszystko.
    Rozejrzyj się za Zhongyi LEns TurboII - pozwoli użyć szkieł na APS-c z kątem widzenia z małego obrazka (czyli tzw. pełnej klatki) - ale to osobna sprawa
    Zobacz na szkła choćby pentaxa m42 , zobacz na szkła 7artisans czy nawet dziwadło fujian gds35
    Ty nie przyszedłeś tutaj zeby czegoś się dowiedzieć. Ty wpadłeś by ktoś potwierdził i pochwalił twój wybór

  6. #16

    Domyślnie

    Z ostrego zdjęcia zrobić nieostre jest stosunkowo łatwo, w drugą stronę dużo trudniej

    Dowcip polega na tym, że wcale w N24/2.8 nie odnajdziesz "tego analogowego czegoś". Prędzej w wymienionych tu "chińczykach" czy Voigtlandrze.

    Sam miałem do 2015 r. Nikona d80, czyli ta sama matryca co d200 . Widzę, że na bezlusterkowcu sporo osób musi zacząć od przejściówek, ale wierz mi, to mija. Sam muszę zrobić jakiś przegląd starych zabawek . Kolekcjonować jest fajnie, co do zdjęć to często czar pryska na nowszej matrycy.

  7. #17

    Domyślnie

    Nawet gdyby na potrzeby tego wątku założyć, że 24D jest szkłem ciekawym i oryginalnym to i tak sam nie ustawi on modelki jak to kiedyś za czasów analoga było O kadr też sam nie zadba także fotki nim poczynione będą tak oklepane/nudne/ciekawe jak nudny/ciekawy jest sam fotograf. To samo się tyczy i innych obiektywów. Nic to jednak nie zmienia. Klamka zapadła, oby obiektyw spełnił oczekiwania, można się rozejść Zresztą autor nie prosił o rady zakupowe tylko o obsługę.
    Ostatnio edytowane przez cz4rnuch ; 15-11-2020 o 12:18

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    Z ostrego zdjęcia zrobić nieostre jest stosunkowo łatwo, w drugą stronę dużo trudniej
    Z kiepskiego zdjecia nie zrobisz dobrego i tutaj najlepszej klasy obiektyw i najlepsza matyca tego nie zmieni
    Ludzie najczesciej zaczynaja od konca czyli kupuja drogi sprzet ze super szklami ale nie potrafia tym robic dobrych fot
    X-T10, XF 16-55/2.8, XF 35 f/1.4, XF 55-200, 5D MKII , EF 24-105 mm f/4L IS USM, EF 85mm f/1.8 USM, A6000 SEL18-105/4

  9. #19

    Domyślnie

    Nie wiem jak odnosi się to co napisałeś do mojego zdania, ale rzecz jasna zgadzam się z Twoją wypowiedzią. Natomiast zakładam, że ktoś pytający na forum to jednak zdjęcia potrafi robić, ma jakieś doświadczenia i pewien poziom, do którego chce dobrać jak najlepszy sprzęt. Z drugiej strony nie koniecznie ma rozeznanie w rynku, bo tu sporo się zmienia i to dość szybko. Wiem, że to częsta pułapka "kupię dobry, drogi sprzęt, moje zdjęcia wyjdą świetne", ale akurat ten wątek nie jest o tym i jak sądzę kolega, który zadał tu pytanie nie ma takich ciągot

  10. #20

    Domyślnie

    Fajniak naucz się czytać, że zrozumieniem już w pierwszym wpisie pdałem o co mi chodzi: Ale zanim dokonam zakupu, to chciałbym uzyskać informację (ponieważ obiektyw oglądałem tylko na zdjęciach), jak powinienem ustawić obiektyw (na zdjęciu widzę przycisk oznaczony kreskę w kolorze pomarańczowym i obok biała kropką) by czegoś nie popsuć. Jeśli ktoś ma doświadczenie w tym zakresie, to proszę o pomoc.
    Pentax"a miałem też pisałem, doprecyzuję LX i MX z optyką SMC Pentax M 40/2, 28/2,8, 135/3,5 gdyby Pentax nie ociągał się z wypuszczeniem pierwszej cyfry, to i aparaty i optyka by pozostały.
    Dalej piszesz że: "Ty nie przyszedłeś tutaj zeby czegoś się dowiedzieć. Ty wpadłeś by ktoś potwierdził i pochwalił twój wybór"
    No to jeszcze dopisz mi kto potwierdził mój wybór?!!! Poste, madebyzosiek a może Ty Fajniak? Chciałeś zaistnieć w wątku i to ci się udało!
    Tylko interlokutorzy o osobach cz4rnuch i darekw1967r staneli na poziomie, masz się od kogo uczyć Fajniak! Miłego dnia życzę, Tonmaster

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. D3300 18-105 czy Sony A6000 16-50
    By Arly in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 18-05-2017, 10:33

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •