Close

Strona 4 z 6 PierwszyPierwszy ... 23456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 60
  1. #31

    Domyślnie

    42. Widzę, że i coś typowo dla siebie bym tam znalazł
    D7200+Nikkor 10-24 f3.5-4.5G ED+Nikkor 18-105+Tamron SP AF 90 f2.8 Di MACRO 1:1+Nikkor AF-P DX 70-300G ED VR+Nikkor 50 1.8G+Sigma A 18-35 1.8+Sigma S 60-600

  2. #32

    Domyślnie

    W sumie nie jest to żaden wielki zarzut, bo teraz takie mamy czasy, ale Portugalia jako reportaż bez ludzi wygląda tak jakoś nudno. Z jednej strony pewnie tak w tej chwili wygląda, bo pandemia i ludzi mało na ulicach, i w tym sensie jakoś się to broni, ale też i chyba takie fotki murów i fasad to chyba Twój styl fotografowania i to co Cię interesuje a to, oczywiście moim zdaniem, bardziej nadaje się do architektury, gdzie z kolei poziom jest bardzo wysoki, niż do reportażu czy podróży gdzie liczy się klimat i uchwycenie czegoś charakterystycznego. Podsumowując wygląda to poprawnie, nie ma się co dziwić, bo matryca dobra i bez problemu sobie poradzi z takimi warunkami, ale jednak kadrowo niezbyt to zaciekawiło o ile to już skończone dzieło. Jak dla mnie, bo z tego co piszesz bywałeś też w tych knajpkach prowadzonych przez starsze panie, przydałaby się przysłowiowa kropka nad i czyli fotki z knajpek, może jakieś kolacyjki z fado, które nadal istnieją, wizyty w sklepikach z rybkami czy na targu lub w porcie. Życie trochę zamarło, ale nie jest tak, że zamarło całkowicie.

  3. #33
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Traktuję to raczej jako relacje z podróży, wybieram fotki pokazujące to co widziałem, nie mam śmiałości ani umiejętności żeby uchwycić coś co nazwałbym reportażem, nie robię tez zdjęć śmietników, tak jak wspomniałem chwytających za serce dziateczków siedzących na ławkach itp do czego też potrzeba umiejętności i śmiałości.

    Jeszcze troszkę materiału jest do zamieszczenia.

    43.
    Załącznik 45240
    Ostatnio edytowane przez ksh ; 14-11-2020 o 02:24

  4. #34

    Domyślnie

    Fajne foty, dobrze się ogląda.
    Jest motywacja, żeby kiedyś tam zajrzeć.

  5. #35

    Domyślnie

    Dziatki na ławeczkach, jak śpiewał Kupa Sienkiewicz, raczej za serce nie chwytają, bo przeca jedynie ryczą do siebie, ale dziadki to w sumie wizytówka starych dzielnic typu Alfama czy Mouraria. Oczywiście wraz z sypiącymi się elewacjami Znikająca powoli Portugalia, smutna zapowiedź tego co się tam będzie działo za kilkadziesiąt lat gdy już wszyscy młodzi wyjadą za pracą.
    A wracając do relacji to tak mnie naszło, że może ona zyskać za jakiś czas gdy już zaczniemy zapominać o pandemii. Wtedy takie puste ulice na zdjęciach, prawie jak z tego apokaliptycznego filmu z Willem Smithem, w jakimś sensie zyskają wartość dokumentalną.

    PS Ostatnie zdjęcie wyszło dość ciekawie. Taki filmowy kadr/format

  6. #36
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Było w planach od strony nazwijmy to rozrywkowej, nocnej, fado, miał być też koncert w klubie ale realia były takie że o 22 już wszystko zamknięte, limity w klubach, knajpach, odwołane wszystko, życie nocne nie istnieje.
    Co uderzało to pustka, brak ludzi starszych na ulicach w parkach, pusta komunikacja, puste plaże, brak dzieciarni idące do/z szkoły, ogólnie dziwnie, jak porównam do sytuacji rok temu np we Florencji gdzie była inwazja chińska gdzie "pociągi" wycieczkowe maszerowały uliczkami w centrum, gdzie ludzie stali w kolejkach po lody i panini, gdzie do wejścia przed bazyliką/katedrą była kolejka na dwie godziny, to można dostać lekki wstrząs wchodząc wszędzie na luzie bez kolejek i idąc przez centrum na luzie.
    Wysprzątane ulice dosłownie do ostatniej kruszynki, pachnące czyste dworce, wszędzie personel przecierający klamki, stoły, poręcze itd.

    44.
    Załącznik 45241

  7. #37
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    No to opuszczamy powoli te okolice.

    45.
    Załącznik 45264

    .

    46.
    Załącznik 45265

    .

    47.
    Załącznik 45266

    .

    48.
    Załącznik 45267

    Jeśli ktoś będzie w tych rejonach i ma zamiar spokojnie oglądnąć i odpocząć to polecam dwa dni spędzić w Sintrze, nie róbmy tego co popularne czyli maraton żeby w jeden dzień zobaczyć wszystko bo to będzie męczące i mało przyjemne.
    Obowiązkowo trzeba zaglądnąć do Pałacu Monserrate i otaczające je ogrody podzielone na tematyczne jak aleja paproci, część meksykańska, ogród różany, i cały kanion wodny.
    Polecam pieszą drogę przez prywatny otwarty teren Villa Sassetti.
    Można pominąć zwiedzanie wnętrza Pałacu Sintra czy nawet Pałacu Pena, są ciekawsze miejsca w Lizbonie w takim celu zwiedzania.
    Quinta Regaleira padła ofiarą pandemii, braku turystów ale i suszy jaka tam była jeszcze w październiku, mimo to miejsce ciekawe i zaskakujące.

    Jedziemy do Belem...

  8. #38

    Domyślnie

    Fajne, fajne. Ja bym jeszcze chętnie poczytał czym tam się dokładnie przemieszczałeś. To była jakaś zorganizowana wycieczka? Czy po prostu "wczasy", a później na miejscu autobusy albo wypożyczony samochód? Póki pamiętasz, możesz też "rzucać" jakimiś kwotami. Jeśli oczywiście masz ochotę. Ja chętnie bym poznał tego typu szczegóły. Na razie wiem, że jak minie pandemia to chyba jako pierwszą miejscówkę wybiorę Szkocję, a chyba jako drugą, właśnie te okolice, które pokazujesz.
    D7200+Nikkor 10-24 f3.5-4.5G ED+Nikkor 18-105+Tamron SP AF 90 f2.8 Di MACRO 1:1+Nikkor AF-P DX 70-300G ED VR+Nikkor 50 1.8G+Sigma A 18-35 1.8+Sigma S 60-600

  9. #39
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Sam organizowałem, hotel w centrum Lizbony przy siedmiu dniach i więcej wychodzi 80zł/noc ( trzy gwiazdki i standard ponad przeciętny w pokojach premium ), a były tańsze, dalej od centrum tym bardziej.
    Na miejscu przy tak dobrej i taniej komunikacji poruszałem się tramwajami i głównie na nogach żeby spokojnie zobaczyć miasto, autobusami miejskimi jeśli na przedmieścia, promy na drugi brzeg ( 1,10-1,20 euro ), pociąg do Cascais i Sintra ( 1,80 euro ), metro na lotnisko ( 1,30 euro ), sprawnie i szybko, częste odjazdy i punktualność.
    No i miałem appke Bolt co okazało się świetną sprawą przy czterech osobach żeby gdzieś się szybko przemieścić jeśli nie było w/w komunikacji.
    Samochód miałby sens jakby wybrać się nim na objazdówkę Tomar, Fatima, Batalha, Obidos.

    Warto kupić kartę na komunikacje miejską i doładowywać w automatach.
    Lizbon Card czyli karta na atrakcje muzealne, pałace, komunikacje itd warto brać ale na 24 godziny jeśli mamy w planach jakieś wejścia, ja akurat to kupiłem jadąc do Belem gdzie na spokojnie cztery wejściówki po 8-10 euro były w cenie karty, komunikacja i na drugi dzień jeszcze załapało pociąg do Sintry i zniżki na bilety tam, nie warto brać karty na dłużej bo zrobi się maraton i zmęczenie.

    Co do restauracji to odpuściłbym sobie tripadvisora, którym tak dużo ludzi się sugeruje, to są bzdury o czym przekonałem się już dawno temu i potwierdziło się ponownie w Lizbonie.

    Ceny w sklepach zbliżone jak u nas lub ciut drożej, restauracje nadal tanie mimo że to stolica, na obrzeżach ceny nawet o 30% niższe ale w centrum można zjeść spokojnie jakiś starter + danie główne + lampka porto za 12-15 euro zależnie co i jaki lokal, mają tez ciekawe w ofercie porcje dla 2,3,4 osób co wychodzi śmiesznie tanio wtedy, dobry kurczak piri piri z pieca na drewnie cały w lokalu nie na wynos 9 euro do tego sterta sałatek, frytek, sosów, wiec można różnie, oczywiście owoce morza, duży wybór ryb, wiele dobrych mięs.
    Świetne sery i wędliny, wątróbki rybne, sardele, sardynki.

    49.
    Załącznik 45271
    Ostatnio edytowane przez ksh ; 15-11-2020 o 00:22

  10. #40

    Domyślnie

    [QUOTE=koesh;4148744]Sam organizowałem, hotel w centrum Lizbony przy siedmiu dniach i więcej wychodzi 80zł/noc ( trzy gwiazdki i standard ponad przeciętny w pokojach premium ), a były tańsze, dalej od centrum tym bardziej.
    Na miejscu przy tak dobrej i taniej komunikacji poruszałem się tramwajami i głównie na nogach żeby spokojnie zobaczyć miasto, autobusami miejskimi jeśli na przedmieścia, promy na drugi brzeg ( 1,10-1,20 euro ), pociąg do Cascais i Sintra ( 1,80 euro ), metro na lotnisko ( 1,30 euro ), sprawnie i szybko, częste odjazdy i punktualność.
    No i miałem appke Bolt co okazało się świetną sprawą przy czterech osobach żeby gdzieś się szybko przemieścić jeśli nie było w/w komunikacji.
    Samochód miałby sens jakby wybrać się nim na objazdówkę Tomar, Fatima, Batalha, Obidos.

    Warto kupić kartę na komunikacje miejską i doładowywać w automatach.
    Lizbon Card czyli karta na atrakcje muzealne, pałace, komunikacje itd warto brać ale na 24 godziny jeśli mamy w planach jakieś wejścia, ja akurat to kupiłem jadąc do Belem gdzie na spokojnie cztery wejściówki po 8-10 euro były w cenie karty, komunikacja i na drugi dzień jeszcze załapało pociąg do Sintry i zniżki na bilety tam, nie warto brać karty na dłużej bo zrobi się maraton i zmęczenie.

    Co do restauracji to odpuściłbym sobie tripadvisora, którym tak dużo ludzi się sugeruje, to są bzdury o czym przekonałem się już dawno temu i potwierdziło się ponownie w Lizbonie.

    Ceny w sklepach zbliżone jak u nas lub ciut drożej, restauracje nadal tanie mimo że to stolica, na obrzeżach ceny nawet o 30% niższe ale w centrum można zjeść spokojnie jakiś starter + danie główne + lampka porto za 12-15 euro zależnie co i jaki lokal, mają tez ciekawe w ofercie porcje dla 2,3,4 osób co wychodzi śmiesznie tanio wtedy, dobry kurczak piri piri z pieca na drewnie cały w lokalu nie na wynos 9 euro do tego sterta sałatek, frytek, sosów, wiec można różnie, oczywiście owoce morza, duży wybór ryb, wiele dobrych mięs.
    Świetne sery i wędliny, wątróbki rybne, sardele, sardynki.



    To miałeś całkiem przyjemną wycieczkę. Cenki fajne, ciekawe czy to z powodu małego ruchu turystów tak jak w Hiszpanii... Komunikacja bajecznie śmiesznie tania. Jak sobie porównam do cen w Norwegii to aż się wierzyć nie chce.

Strona 4 z 6 PierwszyPierwszy ... 23456 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Architektura ] Lizboński detal
    By malasana in forum Architektura
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 15-11-2009, 20:04
  2. [ Reportaż ] Lizboński street
    By malasana in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 11-11-2009, 15:23

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •