Close

Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Drukarka do dokumentów

    Witam Serdecznie

    Czy wydruk tekstu z drukarki atramentowej (barwnik) rozmoczy woda lub dezynfekcja spirytusem? ponieważ na wydruk z drukarki laserowej to nie działa.

  2. #2

    Domyślnie

    Cześć,

    Woda na pewno, spiryt nie wiem.
    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

  3. #3

    Domyślnie

    Sprawdziłem - alkohol izopropylowy nie rusza atramentu Epson.
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

  4. #4

    Domyślnie

    Na początku miałem kupić drukarkę do zdjęć, ale w tej chwili to nie możliwe bo SPC700 oraz jej eksploatacja jest droga. I na razie potrzebuje urządzenia wielofunkcyjnego do dokumentów zastawiałem się co będzie miało trwała jakość wydruku czy to na wilgoć, wodę, alkohol. Miałem możliwość przetestowania tylko dwóch urządzeń HP w cenie do 500zł które pracowały na oryginalnych barwnikach w kartridżu i mgiełka preparatu do dezynfekcji który zrobiłem 80%-20% nie rozmoczyła, ale już pocieranie robi plamę co w przypadku laserowej było nie możliwe.
    Dlatego zastanawiam się które urządzenie będzie dawało trwały wydruk, laser kolorowy wychodzi już bardzo drogo kolejną opcją jest urządzenie od Epsona a dokładnie WF‑C5710DWF, które ma wszystkie niezbędne funkcje oraz przejrzysty dotykowy wyświetlacz i atramenty pigmentowe oryginal około 180zł 3000tyś stron i trzecia opcja to Ecotank L6170 na barwnikach która wychodzi najtaniej, ale nie wiem jak to jest z trwałością.

  5. #5

    Domyślnie

    @Kojocisko

    Sprawdzałeś na zwykłym barwniku czy czarnym pigmecie od Epson np takim do EcoTank.


    Co ogólnie doradzadzie?

  6. #6

    Domyślnie

    Nie sadzialem, że Ecotank drukując czarny dokument korzysta z barwników miesza pigment i dodatkowo z kolorów wzmacnia kontrast dla mnie to oszustwo. Czy znacie jakiś sposób, żeby drukarka drukowała czarny dokument tylko w pigmencie ?

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Simon_ Zobacz posta
    Czy znacie jakiś sposób, żeby drukarka drukowała czarny dokument tylko w pigmencie ?
    A sprawdzałeś we właściwościach drukarki? Zazwyczaj w zakładce Papier/jakość jest ustawienie: Drukuj w odcieniach szarości a tam opcja: Tylko czarny tusz.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Zbyszek Zobacz posta
    A sprawdzałeś we właściwościach drukarki? Zazwyczaj w zakładce Papier/jakość jest ustawienie: Drukuj w odcieniach szarości a tam opcja: Tylko czarny tusz.

    U mnie jest trochę inaczej.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	obraz_2021-03-01_234048.png
Wyświetleń:	26
Rozmiar:	41,8 KB
ID:	49073

    Skala szarości zaznaczona, ale i tak pod wpływem wody, markera, alkoholu rozmazuje się
    Jak ktoś znajdzie rozwiązanie to wysyłam flaszkę

Podobne wątki

  1. [ Portret ] Zdjęcia do dokumentów
    By FotoKama1 in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 29-12-2019, 21:38
  2. Zdjęcia do dokumentów
    By Greg81 in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 13-04-2016, 13:47
  3. Aparat do fotografowania dokumentów do 500 zł
    By Davi in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 20-04-2011, 20:09
  4. zdjecia do dokumentow
    By gregory63 in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 30-05-2010, 20:47
  5. zdjecia do dokumentow
    By fala84 in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 27-07-2009, 17:54

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •