Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12
  1. #1
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    03 2019
    Miasto
    Wólka Kozodawska
    Posty
    20

    Domyślnie Fotografia lotnicza - co wybrać: D7500 czy Z50

    Dzień dobry
    Jestem amatorem użytkującym D5300 wraz z obiektywami Tamron 150-600 G2 i Nikkor 70-300. Fotografuję głównie samoloty i czasami sport.
    Chciałbym zmienić aparat na taki który ma lepszy AF i szybsze zdjęcia seryjne. Warunki: aparat fabrycznie nowy i budżet do 4500pln.
    Zainteresowałem się d7500 i z50+ftz (wiem że d500 byłby najlepszy ale odpada ze względu na cenę). Poradzicie proszę który z dwóch wymienionych aparatów będzie dla mnie lepszy?

    Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

  2. #2

    Domyślnie

    Znasz odpowiedź i zadajesz pytanie na temat kompromisu który w relacji cena/jakość jest bez porównania gorszy. Ja bym się raczej zastanowił nad sposobem sfinansowania używanego D500. Wiele też zależy co fotografujesz w wymienionych dziedzinach. Jeżeli to są samoloty na płycie, czy sportowcy na podium to niczego nie zmieniaj bo szkoda pieniędzy. Jeżeli to jednak są sceny bardzo dynamiczne w słabszym oświetleniu to sprzęt odgrywa pierwszoplanową rolę i półśrodki raczej nie przyniosą satysfakcji z zakupu tego co proponujesz do wyboru.
    D500, S17-50/2.8, T150-600, N10-24,

  3. #3
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    03 2019
    Miasto
    Wólka Kozodawska
    Posty
    20

    Domyślnie

    Sceny dynamiczne oczywiście.
    Obecnie robię takie zdjęcia D5300 i daje radę. Tyle że wymaga więcej wysiłku, uwagi i procent zepsutych zdjęć jest spory.
    Chce zrobic kolejny krok jednak niekoniecznie milowy. Za 2-3 lata być może znowu pójdę dalej i wówczas będę się zastanawiał czy d500 czy może już z6+?

    Natenczas potrzebuję wybrać któryś ze wskazanych w temacie aparatów - liczę na wskazówki tych którzy z nich korzystali lub korzystają.

    Dziękuję za zrozumienie.

    Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

  4. #4

    Domyślnie

    Nie szukałbym zamienników na chwile... dokładając 300-400 zł, możesz wyrwać D500 z prawie znikomym przebiegiem typu 12-15k zdjęć, jeszcze na gwarancji. Jeśli koniecznie nówka, to może lepiej poczekać, i odłożyć na nowe d500. Zaraz będzie BF i może pojawią się jakieś okazje
    A jeżeli coś z tej dwójki, to chyba najlepiej pożyczyć, podpiąć obiektyw i zrobić kilka zdjęć samemu. To trochę jak wybrać stratocastera czy les paula... weźmiesz do ręki, pograsz chwile i zdecydujesz sam nie umniejszając żadnemu z nich.
    Pozdro

  5. #5

    Domyślnie

    Z50 raczej mało przydatny do tych celów. To aparat do noszenia przy sobie na codzień, do sportu i samolotów AF tracking jest tutaj mało precyzyjny i często zawodzi.

  6. #6

    Domyślnie

    Czołem,

    popytaj na forum spfl.pl - tam ludzie zęby zjedli na fotografii lotniczej.
    Dowiesz się wszystkiego...a nawet ciut więcej

  7. #7

    Domyślnie

    Jako iż nie mam praktycznego doświadczenia z obu wymienionymi modelami, posiłkowałbym się zaufana stroną, mając tak idylemat:

    https://photographylife.com/reviews/nikon-z50/3

    "So far, I have been pretty happy with the Z50 autofocus performance, with the exception of photographing very fast, erratically moving subjects.
    When I was photographing a hawk chasing after a bird in UAE, I tried two different AF modes and both failed to deliver.
    The first time, I used the Auto-area AF mode in combination with the AF-C focus mode.
    The camera did a great job acquiring focus on the bird as it was taking off, but once it got in the air and started flying all over the place, the camera could no longer track the bird and I ended up with a bunch of out-of-focus images.
    For the second bird, I switched to Dynamic-area AF. Once again, the camera did a great job at the beginning of the sequence, but as the birds moved closer and further away, I could feel the camera struggle.
    As a result, I ended up with a bunch of blurry images even from parts of the second sequence. Having used Nikon’s excellent 51-point AF system from the D7500, I know that my hit ratio would have been higher if I had used it instead.

    Photographing slower birds like flamingos while they were taking off and landing was not a problem though – the Z50 focused mostly well, with a few missed focus shots here and there."

    Wytłuszczenie moje.
    "...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."
    http://commons.wikimedia.org/wiki/Windmill
    Pstrykoaparat + obiektywy + okulary korekcyjne -10.5 dioptrii.
    "Don Kichote to zły człowiek był..."

  8. #8
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    03 2019
    Miasto
    Wólka Kozodawska
    Posty
    20

    Domyślnie

    Wielkie dzięki za merytoryczne komentarze. Bardzo pomocne!!

    Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

  9. #9

    Domyślnie

    Problemem Z50 jest duży lag w wizjerze przy dynamicznych scenach i chyba żaden soft tego nie naprawi. Celuj w d500.
    D7200|S17-50 2.8|S8 3.5cs2|70-300VR|

  10. #10
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    03 2019
    Miasto
    Wólka Kozodawska
    Posty
    20

    Domyślnie

    Dzięki

    Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Fotografia lotnicza
    By greg2804 in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 16-07-2015, 14:09
  2. Fotografia lotnicza i nie tylko- statyw+ głowica
    By maynard in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 25-07-2011, 03:01
  3. Dla mnie fotografia lotnicza.
    By Mark Kowalczyk in forum Technika - motoryzacja, lotnictwo itp
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 23-04-2010, 22:14
  4. Poradnik fotografia lotnicza by hesja
    By hesja in forum Technika - motoryzacja, lotnictwo itp
    Odpowiedzi: 72
    Ostatni post / autor: 09-04-2010, 17:03
  5. Pierwsze próby z fotografią lotniczą
    By fryzio in forum Technika - motoryzacja, lotnictwo itp
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 13-11-2009, 22:02

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •