Close

Strona 3 z 9 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 81
  1. #21
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Jakbym chciał pokazać wyższość aps-c ( nie wiem po co ) to bym zrobił test jak ty, a chyba nie o to chodziło i nie bierz do siebie krytyki bo moim zdaniem takie porównania czy testy są istotne ale nie koniecznie obiektywne.

  2. #22

    Domyślnie

    Ja Ci powiem tak. Jak masz jakieś ciągotki w kierunku 850, jak Cię na to stać to... bierz. Minie 5-7 lat i nadal ten aparat będzie leżał na jednej z wyższych półek. Będziesz się martwił jedynie szkłami. Zrobiłem wiele udanych zdjęć D500, pewnie niektóre FX-y w określonych, dobrych warunkach mają problem, żeby zbliżyć się do niego. I nadal byłby to podstawowy mój sprzęt gdyby nie moja skłonność do fanaberii i spełniania zachcianek. I nie jest tak, że nagle stałem się orędownikiem FX-a a reszta to be. Byłem świadomym użytkownikiem cropa zdając sobie sprawę z jego wad i zalet. Ale nie ukrywam, że zdjęcia z FX zawsze przyciągały moje oko bo... i tutaj nie wiem jak to nazwać, one mają "to coś", inna plastyka, inny wygląd obrazka. To da się rozpoznać nawet na fotkach w jakości fejsbukowo internetowej.

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Jakbym chciał pokazać wyższość aps-c ( nie wiem po co ) to bym zrobił test jak ty, a chyba nie o to chodziło i nie bierz do siebie krytyki bo moim zdaniem takie porównania czy testy są istotne ale nie koniecznie obiektywne.
    Ok, tylko, że ja nie miałem intencji aby pokazać jakąkolwiek wyższość Dx. Do tego testu przystąpiłem będąc na 90% zdecydowanym na zakup d850. Więc jeśli miałbym być stronniczy, to raczej ku d850. Jednak jak zobaczyłem fotki na kompie, to przecierałem oczy ze zdumienia. Bo zdałem sobie sprawę, że chyba faktycznie, w pierwszej kolejności lepiej będzie zmienić obiektyw na lepszy, a dopiero jeśli to nie da mi satysfakcji, to myśleć o zmianie body. Tym bardziej, że nie mam nagle na wydanie luźnych 20 000zł, z którymi nie wiedziałbym co zrobić. Zwłaszcza w obecnej sytuacji gdy od kilku dni nie zarabiam ani złotówki, a wręcz tracę, bo ZUS trzeba zapłacić i sam nie wiem ile to wszystko jeszcze tak potrwa.
    D7200+Nikkor 10-24 f3.5-4.5G ED+Nikkor 18-105+Tamron SP AF 90 f2.8 Di MACRO 1:1+Nikkor AF-P DX 70-300G ED VR+Nikkor 50 1.8G+Sigma A 18-35 1.8+Sigma S 60-600

  4. #24
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Wiem co chciałeś pokazać ale nie wyszło i w tym problem

    Ja tu kiedyś zrobiłem test odnośnie kolorów gdzie D80 było porównywalne z D750 i było śmiesznie.

  5. #25

    Domyślnie

    Bardzo dobry test, pokazuje że DX zupełnie wystarczający do robienia fotek zwierzątek i nie zawsze wydanie 10k więcej w kasie da super efekt.
    Dla mnie D850 jest przereklamowany i Z7 jest lepszym sprzętem jeśli już miał bym się zastanawiać nad zakupem Nikona za kilkanaście tysi.
    Nikon Z7 Z14-30/4 Z24-70/2,8; S50/1,4;S70-200 2,8; S60-600

  6. #26

    Domyślnie

    Kiedyś na forum jeden z kolegów miał taki podpis w stopce
    "Hobby polega na tym, by przy maksymalnych nakładach osiągnąć minimalny efekt".

  7. #27

    Domyślnie

    Wszystko zależy jak i gdzie i kiedy robi się zdjęcia. W gorszych warunkach , przy innym iso czy kropując róznica będzie, ale....tak jak autor testu pokazał klepiąc w dzień normalne zdjęcia i publikując w w ielkości albumowej róznica w obrazie będzie niemal nie do odróznienia. Sam sprzedałem ff na rzecz małego apsc bo robie zdjecia tylko ze spacerów gdzie róznicy w obrazku tez bym nie widział, a w wadze i cenie tak. Więc wszyscy macie racje i Ci ktorzy twierda ze ff lepsze i Ci ktorzy nie widzą różnicy.

  8. #28

    Domyślnie

    No właśnie. Na początku tego porównania trzeba było napisać, że oba aparaty służą do czegoś innego - mają inne obszary zastosowań i właściwie nie powinny być traktowane zamiennie. Został wybrany bardzo szczególny przypadek, w którym to D7200 powinien wypaść lepiej od D850. Dlaczego? Bo D7200 ma 24Mpix, a crop DX z D850 daje "tylko" 20.3Mpix. Wniosek jest prosty. Jeśli zrobimy zdjęcia w dobrych warunkach oświetleniowych i wykadrujemy obszar DX ze środka obszaru FX rejestrowanego przez D850, to finalna rozdzielczość obrazka z D7200 będzie większa. Niewiele, ale jednak. W konsekwencji z D7200 powinniśmy dostać minimalnie większą ilość detalu. Minimalnie, żeby nie napisać, że tylko niezauważalne, ale niewątpliwie ta rozdzielczość powinna zadziałać na korzyść D7200, a nie D850. Jeszcze wyraźniejsze różnice będą w odniesieniu do D810, bo tam crop DX da tylko 16Mpix. Dlatego właśnie wiele osób nadal trzyma DX-a, pomimo, że na co dzień używa FX-a. Niezbyt często, ale czasem taki DX może się przydać. Ale to tylko w takim konkretnym, bardzo szczególnym przypadku, gdy zależy nam na maksymalnym "wydłużeniu" ogniskowej. Właśnie w fotografii przyrodniczej przy dobrym świetle, czy na przykład w makro.

    Wybrany został do tego porównania jeden jedyny szczególny przypadek, gdzie wybrane cechy D7200 powodują, że może on wygrać (albo tylko nie przegrać) rywalizację z D850. Wszystkie inne przypadki pokażą niestety przewagę D850. Trzeba pamiętać, że aparat jest jedynie narzędziem, a narzędzia należy świadomie dobierać do konkretnych zastosowań. Trzeba pamietać o tym, że nie ma sprzętu idealnego, który będzie najlepszy do wszystkiego. Jeśli się o tym pamięta, to nie powinien dziwić wynik takiego porównania. Ono pokazuje jedynie to, że autor znalazł jedno szczególne zastosowanie, dla którego D7200 i D850 mogą być porównywalne - mogą dać porównywalne efekty. I tylko tyle. Nic więcej.

    A problemy autora wątku, prezentowane i omawiane od jakiegoś czasu na forum, nie są niestety problemami sprzętowymi. Tu raczej trzeba mocno popracować nad warsztatem. Wiem, że zdecydowanie łatwiejsza jest wymiana body, czy obiektywu, ale w tym konkretnym przypadku chyba nie o to jednak chodzi.
    Jacek

  9. #29
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 773

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Bartolini82 Zobacz posta
    Ok, tylko, że ja nie miałem intencji aby pokazać jakąkolwiek wyższość Dx. Do tego testu przystąpiłem będąc na 90% zdecydowanym na zakup d850. Więc jeśli miałbym być stronniczy, to raczej ku d850.
    Ale co chciałeś sprawdzić? Ilość detalu? JK wytłumaczył, że D7200 powinno go dać więcej. Ta wiedza to taka dosyć podstawowa, więc naprawdę nie wiem czego ty się spodziewałeś po teście?
    Ogniskowa obiektywu taka sama, ona nie ulega zmianie czy to DX czy FX.
    Róznice są gdy się porówna cały kadr, całe DX z całym FX. Kadr będzie inny, do FX trzeba podpiąć obiektyw 1,5x dłuższy by był ten sam kadr. To też dość powszechnie wiadomo.
    Teraz to sobie udowodniłeś.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  10. #30
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Można by zrobić porównanie ile detalu dadzą te aparatki np w szerokim landszafcie oczywiście z obiektywami, które podołają tym matrycom żeby nie fałszować wyniku.

Strona 3 z 9 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Czy D7200 to aparat dla mnie?
    By kot.paskowy in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 41
    Ostatni post / autor: 31-07-2018, 10:03
  2. szybki test d810 - rozmiar plikow roznych rawow
    By Carlos_lo in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 12-01-2017, 00:23
  3. 1.8g 35mm szybki test
    By satanica in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 65
    Ostatni post / autor: 03-11-2013, 13:29
  4. fuji s5pro szybki test pokazujacy mozliwosci tonalne
    By olej7777 in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 51
    Ostatni post / autor: 16-06-2011, 09:13
  5. szybki czytnik kart CF/SD - który?
    By korona. in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 10-09-2008, 17:46

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •