Close

Strona 2 z 9 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 81
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Obrazek2000 Zobacz posta
    @Bartolini82 Ale dla Ciebie najlepszym wyborem byłby D500. Tylko nie wiem, czy jest sens zamiany D7200 na D500...
    Do przyrody z całą pewnością, do krajobrazu już chyba niekoniecznie.
    Na początku brałem pod uwagę zmianę na d500 jednak stwierdziłem, że cena tego modelu jest absurdalnie wysoka. Gdyby miał lepszą matrycę, to owszem. Jednak jak patrzyłem nawet na dpreview, jakość obrazka jest jak w d7200, albo i gorsza (przynajmniej w warunkach studyjnych). Gdybym miał kupić d500 to wolałbym dołożyć do d850 i mieć aparat "kompletny".

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez Jurek Ż Zobacz posta
    wypada Ci tylko pogratulować, bo ten Twój D7200 to jakiś niezwykły egzemplarz jest. [/FONT] Sposób, w jaki zrobiono ten test, to raczej do wątku humor należałoby przenieść.
    A to dlaczego? Cóż takiego zabawnego jest Twoim zdaniem??? Nie licząc maskotki. Bo ja tutaj nie widzę niczego śmiesznego. Jeśli uważasz, że test jest do bani, to zrób lepszy. Chętnie się z nim zapoznam. Mam dosyć trolli, którzy niczego nie wnoszą tylko marudzą. Pomocy żadnej, konstruktywnej krytyki również. Tylko slogany....
    Na drugi raz nie cytuj też posta ze zdjęciami, bo wszystko staje się nieczytelne.
    D7200+Nikkor 10-24 f3.5-4.5G ED+Nikkor 18-105+Tamron SP AF 90 f2.8 Di MACRO 1:1+Nikkor AF-P DX 70-300G ED VR+Nikkor 50 1.8G+Sigma A 18-35 1.8+Sigma S 60-600

  2. #12
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Sugerowanie się obrazkiem na dpreview przy takim sprzęcie jakim jest D500 to słaby pomysł, tu raczej sugeruj się tym co ludzie wypstrykali i to nie na tarasie we Florencji tylko np w "polowaniu" na zwierzynę.
    Mimo to D850 jest niesamowitą maszyną ale to porównanie serio nie wiem jaki ma cel, jak się uprzesz to to możesz dać D5300 i też podobne obrazki wypstrykasz co nie oznacza że D850 jest słaby

  3. #13

    Domyślnie

    Panowie. Przeczytajcie najpierw ostatnie wątki autora i dopiero potem oceniajcie. Porównywana była tylko jakość obrazka DX z obydwu puszek, bo koledze się wydawało że jego body robi słabe zdjęcia, w szczególności mała ostrość trafionego obiektu, słaby kontrast i kolorystyka.
    Z6II + N 17-28/2.8, N 28-75/2.8, N 70-180/2.8, N 24-200, T 70-300Z, N 40/2.0, V 85/1.8.
    D750/800 + T 17-35, N 24-70/2.8, N 28/1.8G, N 50/1.8G, S 135/1.8 Art.

    było D70, D40, D60, D80, D90, D700, D7000, D7100, D600, D750, D7200, D7500, Z5.

    moje pstryki, na fejsie, instagram

  4. #14

    Domyślnie

    Powiem Ci tak - taki test i wnioski, które sugerują, że D850 nie jest jakoś szczególnie lepszy od DX (jakiegokolwiek DX) to spore uproszczenie. To nie jest takie zerojedynkowe. Nie zawsze zrobienie zdjęcia na FX będzie się wiązało z automatycznym wycinaniem z niego formatu DX. A co jeśli zrobisz tym D850 zdjęcie gdzie obiekt wypełni kadr i nie będzie potrzeby kadrowania? Wtedy ponad 40 mpx w D850 zdmuchnie DX-a. A jeśli to będzie w słabym oświetleniu to go zdmuchnie i jeszcze zdepta.
    Mówię trochę z doświadczenia. Do mojego D500, który jak wiemy nie jest ułomkiem dokupiłem D810, który jak wiemy nie jest tym co D850. I? Uwierz kolegom, którzy mówią tutaj, że DX nie ma startu do FX patrząc globalnie na możliwości i parametry. Zrobiłem nim już sporo zdjęć i wiele z nich poszłoby do kosza gdyby nie możliwości matrycy FX. Fizyki nie oszukasz.

    P.S. Tak, wiemy, że test miał na celu wspomóc walkę o przekonanie się do posiadanego body ale jednak zawiera pewne przesłanki aby wyciągnąć takie a nie inne wnioski.

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    to porównanie serio nie wiem jaki ma cel, jak się uprzesz to to możesz dać D5300 i też podobne obrazki wypstrykasz co nie oznacza że D850 jest słaby
    Jaki ma cel? Ano, chciałem się podzielić zdjęciami i może komuś pomóc, gdyby był w sytuacji w jakiej ja byłem/jestem.
    Nad niczym się nie upieram. Nie napisałem, że d850 to g...o niewarte tych pieniędzy. Po prostu spodziewałem się, że jakość obrazka będzie WYRAŹNIE lepsza. Tutaj nie jest. Dałem maskotkę jako modela gdyż gabarytami i futrem, trochę pasuje do ptaków czy jakiś zwierzaków.
    Jeśli jednak tak Was razi ten test i zaczyna to być wyśmiewane, to proszę Admina o usunięcie tego wątku.
    Skoro to forum zamiast pomagać innym ma być tylko powodem do szyderstw, to ja dziękuję. Ode mnie nie doczekacie się tutaj już żadnych porównań itp. Choć chciałem jeszcze zrobić m.in. Tamiego G2 z telekonwerterem i bez. Akurat jestem na kwarantannie, więc mam czas.
    W tej sytuacji jednak. Dziękuję. Test sobie zrobię i zatrzymam na dysku, do własnej wiadomości.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez gremed Zobacz posta
    A co jeśli zrobisz tym D850 zdjęcie gdzie obiekt wypełni kadr i nie będzie potrzeby kadrowania? Wtedy ponad 40 mpx w D850 zdmuchnie DX-a. A jeśli to będzie w słabym oświetleniu to go zdmuchnie i jeszcze zdepta.
    Wiem, naprawdę wiem o tym doskonale. Tutaj chciałem pokazać mniej więcej ten sam fragment. Skoro przy ptakach istotny jest ten mnożnik na dx, to chciałem zobaczyć i pokazać, jak MNIEJ WIĘCEJ wygląda taki sam fragment zdjęcia wycięty z Fx. Dlatego właśnie zamieściłem bardzo zbliżone kadry, o tej samej wielkości.

    Cytat Zamieszczone przez gremed Zobacz posta
    Uwierz kolegom, którzy mówią tutaj, że DX nie ma startu do FX patrząc globalnie na możliwości i parametry.
    Również tego jestem świadomy. Wiem, że d850 to mega maszyna, pod każdym względem. Jednak jak już tutaj napisał TOP67, przede wszystkim od takiego porównania oczekiwałem zobaczenia różnic między dx a fx w konkretnej sytuacji. Tak, jakbym np. sfotografował ptaka. Nie oceniam tutaj ergonomii, uszczelnień, AF, ISO i całej masy innych rzeczy.
    Ostatnio edytowane przez Bartolini82 ; 31-10-2020 o 21:57
    D7200+Nikkor 10-24 f3.5-4.5G ED+Nikkor 18-105+Tamron SP AF 90 f2.8 Di MACRO 1:1+Nikkor AF-P DX 70-300G ED VR+Nikkor 50 1.8G+Sigma A 18-35 1.8+Sigma S 60-600

  6. #16

    Domyślnie

    Nie warto się obrażać Wystarczy częściej rano wstać czy przed zachodem ruszyć w teren, żeby trafić fajne scenki przyrody. Przy fotografowaniu przyrody na żywo zaraz wiadomo który aparat lepiej sprawdza się, myślę o obsłudze, AF, buforze, FPS, itd... Póżniej w domu na monitorze dokładnie widać która matryca daje lepszy obrazek. Dokładnie opisał to gremed o co chodzi z jakością zdjęcia

  7. #17

    Domyślnie

    @Bartolini82 Obserwuję Twoje posty i Twoją walkę ze sobą lub Tamronem
    Wynika z tego jedno - nie jesteś zbytnio zadowolony z efektów i chcesz coś zmienić. Ale nie chcesz przy tym wydać fortuny i znowu być nie do końca szcęśliwy.
    Ja tą Twoją drogę podglądam, wielu innych Forumowiczów pewnie też. Dlatego zastanów się, czy jak sam napisałeś, forum jest po to, żeby sobie pomagać, czy obrażać się i "zabierać zabawki".
    Włożyłeś w to wiele pracy, pomogło Ci wiele osób - zrób to dla Nich, dla Nas, dla Siebie. Zostań i baw się z tymi, z którymi chcesz się bawić.
    Reszty nie musisz słuchać; chociaż często nawet z bolesnej krytyki można się wiele nauczyć.
    Wiem że nie masz teraz łatwo...
    Pozdrawiam i zdrowia życzę.

  8. #18

    Domyślnie

    Dodam coś od siebie.
    Porównywałem D500 do Z7 z sigmą 150- 600. Zdjęcia z ręki i ze statywu. Zdjęcia z Z7 wyglądają lepiej. Lepiej są rysowane krawędzie, co widać też w Twoim teście. Zdjęcia z DX sprawiają wrażenie "miękkich" AF w Z7 działał lepiej w kiepskim świetle. W przypadku D500 często focus uciekał z ciemnego celu na ciemne "tło".
    I jak pisał Gremed, dużo więcej da się wyciągnąć z FFa.
    Ale wiadomo że kasa rządzi tym światem i musisz sobie to poukładać.

  9. #19

    Domyślnie

    ten test pokazal, że w bardzo specyficznych warunkach zdjęcia z tych aparatów będą podobne
    jak tak patrzę na te moim zdaniem najciekawsze zdjęcia tu na forum pokazywane, to w zupełnie odmiennych warunkach byly robione
    niecały rok temu, miałem wyjątkową okazje zrobić fantastyczne /bo okraszone emocjami/ zdjęcia zwierząt i miałem właśnie d7200 z T70-300 Vc....i pogwizdać sobie mogłem w samo południe, w pełnym słońcu i dżungli. A dla Z6 to była bółka z masłem...tylko nie miałem tele do Z6

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Obrazek2000 Zobacz posta
    Zostań i baw się z tymi, z którymi chcesz się bawić.
    Reszty nie musisz słuchać; chociaż często nawet z bolesnej krytyki można się wiele nauczyć.
    Z forum nie znikam bo jest tu sporo fajnych osób i wiele się można nauczyć. Na krytykę też się nigdy nie obrażam, ale warunek jest jeden. Niech to będzie konstruktywna krytyka, z podaniem argumentów. Ponieważ taka krytyka powoduje, że osoba krytykująca ma o czymś rzeczywiście pojęcie, a z kolei krytykowany może wyciągnąć jakieś wnioski i czegoś się nauczyć. Natomiast jeśli ktoś szydzi z tego, pisząc, że to co najwyżej do działu humor, no to nie fajnie się takie coś czyta. Tym bardziej jak zauważyłeś. Trochę czasu mi zajęło chociażby opisanie, kadrowanie, wrzucenie tego tutaj. Po co? Nie robiłem tego dla siebie, bo ja to widzę na swoim kompie. Chciałem komuś innemu pomóc, bo gdy ja prosiłem o pomoc to niewielu było chętnych, choć wątek się rozwinął na kilka podstron, a pomocnych wpisów było może kilka. Z kolei osoba, która chciała mi poświęcić czas i spotkać się na taki test, zgłosiła się do mnie na PW.
    Dzięki za miłe słowa
    D7200+Nikkor 10-24 f3.5-4.5G ED+Nikkor 18-105+Tamron SP AF 90 f2.8 Di MACRO 1:1+Nikkor AF-P DX 70-300G ED VR+Nikkor 50 1.8G+Sigma A 18-35 1.8+Sigma S 60-600

Strona 2 z 9 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Czy D7200 to aparat dla mnie?
    By kot.paskowy in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 41
    Ostatni post / autor: 31-07-2018, 10:03
  2. szybki test d810 - rozmiar plikow roznych rawow
    By Carlos_lo in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 12-01-2017, 00:23
  3. 1.8g 35mm szybki test
    By satanica in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 65
    Ostatni post / autor: 03-11-2013, 13:29
  4. fuji s5pro szybki test pokazujacy mozliwosci tonalne
    By olej7777 in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 51
    Ostatni post / autor: 16-06-2011, 09:13
  5. szybki czytnik kart CF/SD - który?
    By korona. in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 10-09-2008, 17:46

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •