Close

Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Lightbulb [recenzja] TAMRON 70-180 f/2.8 VXD

    Hej


    Do dzisiejszej recenzji zabierałem się jak pies do jeża. Początkowo miał się ukazać w maju, ale epidemia pokrzyżowała plany, a potem, jak już wiedziałem, że obiektyw jest świetny i sobie go zostawiam stwierdziłem, że napiszę recenzję po sezonie, jak będę miał już wyrobioną pełną opinię na jego temat.





    Od razu zaznaczę, że czytacie wersję skróconą - pełną wersję recenzji wraz z obszerniejszą relacją zdjęciową (tutaj mogę zamieścić tylko 15 obrazków) możecie przeczytać na moim blogu: http://www.kubacichocki.pl/moj-blog/...8-vxd-recenzja


    jak już napisano - Tamron został ze mną na dłużej. I jeśli czytaliście moją recenzję Sigmy 85 DG DN - to w przypadku 70-180 mam bardzo podobne wnioski mimo, że szkła zupełnie różne. Nowy zoom od Tamrona jest dla mnie świetnym i lekkim uzupełnieniem zestawu reporterskiego (który kończy się u mnie na 85mm). Przy czym, co ważne, jeśli go nie używam, bo nie ma takiej potrzeby zajmuje naprawdę niewiele miejsca w torbie czy plecaku, bo gabaryty ma w pozycji "złożonej" naprawdę skromne jak na swoje parametry i waży ledwie niewiele ponad 800 g.





    Na pewno zastanawiacie się, jaki wpływ ma "brak 20mm" na efekt końcowy na zdjęciu ? W pewnych przypadkach jest mniej, w innych bardziej widoczny bo to nie tylko węższe pole widzenia, ale też odrobinę lepsza separacja w tle przy 200mm. Wybrałem jako przykład zdjęcie, które najbardziej pokazywało różnice:





    Na pewno odczuwalna jest różnica w gabarytach i w wadze, jeśli porównamy tradycyjny obiektyw 70-200 z Tamronem 70-180.


    Z perspektywy tych kilku miesięcy jakie spędziłem z nowym szkiełkiem Tamrona muszę stwierdzić z czystym sumieniem, że polecam go każdemu do uzupełnienia zestawu reporterskiego. Sprawdzi się świetnie zarówno przy reportażu ślubnym, koncertowym jak również na sesji w plenerze. Ma naprawdę cichy i szybki napęd AF. I co najważniejsze - jego celność przynajmniej w przypadku A73 jest niemal stuprocentowa.


    Póki co chyba też można go "wyrwać" za naprawdę dobre pieniądze (niewiele ponad 5000 zł po cashbacku i rabatach) i mam wrażenie, że znowu niestety przez kurs waluty EU oraz wizję problemów z dostawami które się szykują, ceny poszybują szybko w górę. Nie chcę tutaj prorokować, bo dobrze wiecie, że też handluję, ale przypomnę, że w ubiegłym roku najlepszym momentem na zakupy sprzętowe był właśnie przełom jesieni i zimy - wtedy naprawdę były dobre ceny (zwłaszcza na bezlusterkowce i obiektywy do nich).

    Mam też cichą nadzieję, że tamron w końcu zacznie produkować obiektywy również z mocowaniem RF i Z


    Nie będę się zbytnio rozpisywał , co do szczegółów jeśli chodzi o optykę, więcej znajdziecie na podlinkowanym blogu. Ogólnie jest naprawdę powyżej przeciętnej, są pewne mankamenty (winieta, dystorsja) ale nie rzutują zbytnio na ogólną ocenę obiektywu.


    Zostawiam Was ze zdjęciami przykładowymi i po więcej zapraszam na moją stronę, tutaj niestety nie dało się upchnąć więcej fotek.



































    O obiektywach wiem prawie wszystko

  2. #2

    Domyślnie

    Na blogu wspominasz o aktualizacji softu i że wcześniej raz coś Ci się zadziało ze stabilizacją po podłączeniu tego Tamrona. Czy wtedy też miałeś A7III, bo przeglądam sobie na stronie Tamrona jakie poprawki są w nowym sofcie i nie ma tam słowa o A7III? Z tego co piszą to poprawki dotyczą innych aparatek, w szczególności A7II.

    PS Przy okazji na blogu niektóre sample masz podpisane, że robione na 200mm co w przypadku tego obiektywu jest dość trudne do zrealizowania

  3. #3

    Domyślnie

    Tak jak poprzedniego tamrona 70-200 2.8 G2 do nikona to tego także od ciebie kupię z mocowaniem sonego...

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    Na blogu wspominasz o aktualizacji softu i że wcześniej raz coś Ci się zadziało ze stabilizacją po podłączeniu tego Tamrona. Czy wtedy też miałeś A7III, bo przeglądam sobie na stronie Tamrona jakie poprawki są w nowym sofcie i nie ma tam słowa o A7III? Z tego co piszą to poprawki dotyczą innych aparatek, w szczególności A7II.

    PS Przy okazji na blogu niektóre sample masz podpisane, że robione na 200mm co w przypadku tego obiektywu jest dość trudne do zrealizowania
    Tak, wiem o błędzie, naturalnie tam gdzie 200 powinno być 180 Jeśli chodzi o błąd tak, na A73 mi tak się wydarzyło.
    O obiektywach wiem prawie wszystko

Podobne wątki

  1. [recenzja] TAMRON 70-210 f/4 VC USD
    By Cichy in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 02-01-2020, 14:56
  2. [recenzja] TAMRON 70-200 G2 2.8 VC USD
    By Cichy in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 20-12-2017, 23:33
  3. [recenzja] TAMRON 24-70 G2 2.8 VC USD
    By Cichy in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 06-11-2017, 15:36
  4. [recenzja] TAMRON 28-75 2.8
    By Cichy in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 20-05-2015, 16:34
  5. Recenzja TAMRON 17-50 f2.8
    By WujekX in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 49
    Ostatni post / autor: 29-08-2006, 22:55

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •