Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15
  1. #1

    Domyślnie Zrywa obraz w wizjerze.

    Tele ze stabilizacją w momencie strzału w wizjerze obraz przeskakuje w bok i natychmiast wraca - czy to normalne ?

  2. #2

    Domyślnie

    model?
    Zdjęcie jest dobre?
    Z6II + N 17-28/2.8, N 28-75/2.8, N 70-180/2.8, N 24-200, T 70-300Z, N 40/2.0, V 85/1.8.
    D750/800 + T 17-35, N 24-70/2.8, N 28/1.8G, N 50/1.8G, S 135/1.8 Art.

    było D70, D40, D60, D80, D90, D700, D7000, D7100, D600, D750, D7200, D7500, Z5.

    moje pstryki, na fejsie, instagram

  3. #3

    Domyślnie

    Zdjęcia dobre. N 200/500.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jans-s Zobacz posta
    Zdjęcia dobre. N 200/500.
    Tak ma. Przełącz na drugi tryb stabilizacji, tam ten efekt nie jest widoczny.

  5. #5

    Domyślnie

    Sprawdze . Ja w swoim Tamronie mam ok a kolega / bezinternetowiec/ ptasiarz dopiero kupił i mi to zasygnalizował. Czyli trzeba korzystać z funkcji sport jak na normal to zrywanie przeszkadza.

  6. #6

    Domyślnie

    Mój tak nie ma, a przynajmniej nie tak żebym to zauważył. Takie szarpnięcie miałem w Tamronie G2.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jans-s Zobacz posta
    Sprawdze . Ja w swoim Tamronie mam ok a kolega / bezinternetowiec/ ptasiarz dopiero kupił i mi to zasygnalizował. Czyli trzeba korzystać z funkcji sport jak na normal to zrywanie przeszkadza.
    Mi to zbytnie zamrożenie obrazu w wizjerze przeszkadzało. Daje to pozorny bezruch bo mikroruchy ręki jednak cały czas są i zdarzało się, że punkt ostrości w wizjerze nie pokrywał się z tym faktycznym (oczywiście jak ostrzysz na bok samolotu to większego znaczenia nie ma, ale już przy głowie ptaka ma). Tak sobie to po swojemu wyjaśniłem. Zreszta i tak bardziej przydatny jest dla mnie tryb sport więc na nim działam. Ta cecha w 200-500 z tego co kiedyś tam szukałem jest opisywana na forach.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Schwefel Zobacz posta
    Mój tak nie ma, a przynajmniej nie tak żebym to zauważył. Takie szarpnięcie miałem w Tamronie G2.
    Ja z kolei mam Tamrona G2 i nie mam takich szarpnięć (ani na trybie 1 ani na 3; z 2 jeszcze nie korzystałem). Natomiast jeden z forumowiczów pisał tutaj kilkanaście dni temu, że też w G2 ma takie coś i go to denerwowało. Więc skoro nie każdy Tamron i nie każdy Nikkor to mają, to zależy to chyba bardziej od konkretnej sztuki, a nie danego modelu.
    D7200+Nikkor 10-24 f3.5-4.5G ED+Nikkor 18-105+Tamron SP AF 90 f2.8 Di MACRO 1:1+Nikkor AF-P DX 70-300G ED VR+Nikkor 50 1.8G+Sigma A 18-35 1.8+Sigma S 60-600

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gremed Zobacz posta
    Mi to zbytnie zamrożenie obrazu w wizjerze przeszkadzało. Daje to pozorny bezruch bo mikroruchy ręki jednak cały czas są i zdarzało się, że punkt ostrości w wizjerze nie pokrywał się z tym faktycznym
    nie kminie jak takie cos byloby mozliwe. obraz padajacy z obiektywu jest dokladnie taki sam w celowniku optycznym jak w czujniku AF. a jesli tak nie jest to winna absolutnie nie jest stabilizacja obiektywu i to powinno byc widac z wszystkimi obiektywami.

    moze byc roznica w plaszczyznie ostrosci miedzy momentem kiedy AF skonczyl a momentem kiedy zrobione jest zdjecie. taka wynikajaca z bezwladu silnika AF i/lub ruchu soczewek. co mozna zauwazyc przy korpusie skonfigurowanym na wykonywanie zdjec nawet bez potwierdzenia ostrosci (jakas tam forma priorytetu szybkosci). obiektywy stabilizowane troche sobie z tym gorzej radza przez to ze im wiecej soczewek w srodku lata.

    IMHO, natknales sie na problem z roznica w czasie. nie przestrzeni

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    nie kminie jak takie cos byloby mozliwe. obraz padajacy z obiektywu jest dokladnie taki sam w celowniku optycznym jak w czujniku AF. a jesli tak nie jest to winna absolutnie nie jest stabilizacja obiektywu i to powinno byc widac z wszystkimi obiektywami.

    moze byc roznica w plaszczyznie ostrosci miedzy momentem kiedy AF skonczyl a momentem kiedy zrobione jest zdjecie. taka wynikajaca z bezwladu silnika AF i/lub ruchu soczewek. co mozna zauwazyc przy korpusie skonfigurowanym na wykonywanie zdjec nawet bez potwierdzenia ostrosci (jakas tam forma priorytetu szybkosci). obiektywy stabilizowane troche sobie z tym gorzej radza przez to ze im wiecej soczewek w srodku lata.

    IMHO, natknales sie na problem z roznica w czasie. nie przestrzeni
    Może źle się wyraziłem albo źle zinterpretowałem te objawy. Podsumowując - w trybie normal obraz jest zamrażany bardziej do samego momentu wyzwolenia migawki i wtedy też widoczne jest to szarpnięcie, być może to powodowało u mnie, że miałem gorszą (dla mnie) kontrolę nad kadrem i uciekał mi punkt ostrzenia, nawet w kadrach mało dynamicznych. Mam ustawiony tryb sport nawet do scen statycznych.
    P.S. Oczywiście te sposoby zamrażania obrazu w wizjerze nie są jakąś wadą ale wynikają ze specyfikacji tych trybów i są opisane w specyfikacji sprzętu.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Obraz w wizjerze d 7000
    By lucas79 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 30-08-2013, 14:54
  2. d700 - ciemny obraz w wizjerze
    By Dziuba in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 25-04-2011, 05:53
  3. D90 - przesuwający się obraz w wizjerze
    By XGrzesX in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 13-12-2008, 23:37
  4. Dziwny obraz w wizjerze
    By Mat in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 15-09-2006, 17:10
  5. obraz w wizjerze a D70
    By moshica in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 10-11-2005, 12:37

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •