Close

Strona 40 z 48 PierwszyPierwszy ... 303839404142 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 391 do 400 z 472

Wątek: Kulinarnie

  1. #391

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez NimnuL Zobacz posta
    Cienka piłka włosowa i zamrożona pralina = idealne cięcie.
    zmrozona pralina po wyciagnieciu na plan natychmiast ci sie spoci o bedziesz mial wode na czekoladzie chyba ze fotografujesz w zamrazarce
    pocenie sie czekolady i kremow to jeden z wiekszych problemow ktore trzeba sobie rozwiazac robiac fotografie cukiernicze, z kolei trzymanie ich w temperaturze pokojowej spowoduje plyniecie kremow i czekolady o ile nie sa naszprycowane stabilizatorami
    Ostatnio edytowane przez sailor ; 27-05-2023 o 19:09
    Odpowiadam jedynie za to co napisalem - nie za to co zrozumiales

  2. #392

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sailor Zobacz posta
    zmrozona pralina po wyciagnieciu na plan natychmiast ci sie spoci o bedziesz mial wode na czekoladzie chyba ze fotografujesz w zamrazarce
    pocenie sie czekolady i kremow to jeden z wiekszych problemow ktore trzeba sobie rozwiazac robiac fotografie cukiernicze, z kolei trzymanie ich w temperaturze pokojowej spowoduje plyniecie kremow i czekolady o ile nie sa naszprycowane stabilizatorami
    Zamrożoną tniesz, po czym czekasz do ogrzewania aż wilgoć zniknie. Zresztą kondensacja nie zawsze nastąpi, zależy od temperatury pomieszczenia i wilgotności. Praliny dobrze się też tnie gdy są schłodzone, nie muszą być zamrożone. Trzeba próbować. Tak jak piszesz, różne wypełnienie różnie będzie reagowało.
    Ostatnio edytowane przez NimnuL ; 27-05-2023 o 19:22
    This is my camera. There are many like it, but this one is mine. My camera is my best friend. Without my camera I am useless. Without me, my camera is useless. I must fire my camera true. And I will!

  3. #393

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez NimnuL Zobacz posta
    Zamrożoną tniesz, po czym czekasz do ogrzewania aż wilgoć zniknie.
    jak wilgoc zniknie zostana plamy. duzo roboty w postprocessingu albo trzeba na nowo
    wiadomo teoretyzujemy tu sobie bo w zaleznosci od pomieszczenia i warunkow roznie bywa ale ja np mialem inny noz do ciecia ciast z kremem, inny do bezowych i francuskich a jeszcze inny do czekolady. Smiali sie ze mnie cukiernicy na pocztku do momentu jak przekrojow nie zobaczyli musialem potem nozy pilnowac
    Odpowiadam jedynie za to co napisalem - nie za to co zrozumiales

  4. #394

    Domyślnie

    239.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	drinkzew-mmm.jpg
Wyświetleń:	22
Rozmiar:	1,62 MB
ID:	73671


    240.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	gofryzastane-m.jpg
Wyświetleń:	18
Rozmiar:	2,22 MB
ID:	73672


    241.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kielbawiszaca-m7.jpg
Wyświetleń:	21
Rozmiar:	1,47 MB
ID:	73673


    242.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	koktajlciemne-m6.jpg
Wyświetleń:	19
Rozmiar:	1,10 MB
ID:	73674

  5. #395

  6. #396

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pilej Zobacz posta
    241
    Po co do sezonowanej podsuszanej kielbasy widelec do miesa?

    Cytat Zamieszczone przez Pilej Zobacz posta
    239
    szczegoly szczegoly szczegoly
    nikt nie podaje mojito w kieliszku do bialego wina.
    w tym kieliszku nie ma mojito tylko woda z mieta, w dodatku nietknieta muddlerem. Mojito powstaje poprzez wycisniecie limonek z cukrem trzcinowym oraz mieta, co sprawia ze kolor plynu bedzie lekko zielonkawy.
    pisalem Ci wielokrotnie - albo zatrudniasz stylistke albo uczysz sie jak to powinno wygladac inaczej wychodza takie kwiatki.

    Cytat Zamieszczone przez Pilej Zobacz posta
    242
    to jest kompletna porazka oswietleniowa i jakosciowa. Nawet nie chce mi sie strzepic klawiatury. to zdjecie nie powinno wyjsc nigdzie poza test czy lampa dziala
    Odpowiadam jedynie za to co napisalem - nie za to co zrozumiales

  7. #397

    Domyślnie

    @sailor Dzięki za komentarz. Widelec do mięsa, szczerze, dla uzupełnienia kadru, nie miałem pomysłu co tam dać.
    Na stylistkę mnie nie stać, więc pozostaje nauka sztuki kulinarnej, tak, wspominałeś o tym wiele razy.
    Co do podania mojito w takim kieliszku, to trzeba się aż tak mocno trzymać zasad?
    Ostatnio edytowane przez Pilej ; 05-07-2023 o 00:24

  8. #398

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pilej Zobacz posta
    Co do podania mojito w takim kieliszku, to trzeba się aż tak mocno trzymać zasad?
    nie trzeba. ale nei podajesz makaronu na desce do sera ani steka w szklance (wiem byl kiedys trend serwowania im dziwniej tym lepiej ale na szczescie szybko umarl). nikt nie kupi takiego zdjecia komercyjnie chyba ze knajpa wujka staszka, tyle ze oni raczej wino proste serwuja a nie mojito. Ponadto tradycyjnie limonki cukier i miete gniecie sie w szklance a nie w shakerze - w kieliszku ciezko uzyc muddlera. Jakakolwiek szklanka by sie obronila znacznie lepiej. A jesli juz kieliszek to duzy do wody albo czerwonego wina.
    no i kwestia koloru. od razu widac ze to woda. mozna spokojnie ominac alkohol w drinku ale trzeba zrobic virgin mojito a nie nalac wody do kieliszka z mieta
    Odpowiadam jedynie za to co napisalem - nie za to co zrozumiales

  9. #399

    Domyślnie

    Ok, dzięki

    244.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	porzeczkaa-m3.jpg
Wyświetleń:	24
Rozmiar:	1,92 MB
ID:	73902

  10. #400

    Domyślnie

    @Pilej wez mi prosze wytlumacz czemu ma sluzyc ciemna zawartosc sloika? Dlaczego takie swiatlo?
    Odpowiadam jedynie za to co napisalem - nie za to co zrozumiales

Strona 40 z 48 PierwszyPierwszy ... 303839404142 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. kulinarnie po wieczorynce
    By Ruppel in forum Martwa natura, makro, zdj produktowe, abstrakcyjne
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 06-03-2008, 21:56

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •