Close

Strona 39 z 48 PierwszyPierwszy ... 293738394041 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 381 do 390 z 472

Wątek: Kulinarnie

  1. #381

    Domyślnie

    Banany są... erotyczne. Napisy zbędne. Warto dodać do sceny coś bardziej kojarzącego się z sypialnią, żeby naprowadzić widza i pokazać celowość skojarzenia.

  2. #382

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jurkarol Zobacz posta
    Banany są... erotyczne. Napisy zbędne. Warto dodać do sceny coś bardziej kojarzącego się z sypialnią, żeby naprowadzić widza i pokazać celowość skojarzenia.
    Przecież dodał... morele Tylko nie przekrojone, nie wiem czemu.

  3. #383

    Domyślnie

    Odnoszę się do kategorii zdjęć - produktowych do materiałów promocyjnych, karty dań its. Bardziej pasuje mi świecenie z początkowych prac. Te ostatnie by mi bardziej pasowały przy zabawie że sceną, na przykład wśród tych doskonałych bananów jeden zgniły dla kontrastu lub tylko skórka po bananie. Albo wśród dorodnych pomidorów jedna cytryna i napis Sweet jeśli musi być angielski... Ale to tylko ja.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Według tej piosenki to ogórek jest erotyczny

    https://www.google.com/url?sa=t&sour...ZKkREzEGt-MH0q

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez sailor Zobacz posta
    cieply noz rozpusci czekolade i bedziesz mial pieknego czarnego maza na kremie
    Cienka piłka włosowa i zamrożona pralina = idealne cięcie.
    Ostatnio edytowane przez NimnuL ; 26-05-2023 o 06:48
    This is my camera. There are many like it, but this one is mine. My camera is my best friend. Without my camera I am useless. Without me, my camera is useless. I must fire my camera true. And I will!

  4. #384

    Domyślnie

    Nie wypowiadam się o wykonaniu bo się nie znam i lepszych zdjęć bym nie zrobił(co już pewnie wcześniej gdzieś pisałem ) ale o ile dla mnie technicznie ostatnie prace są ok to mam problem z ich odbiorem wizualnym. Jak to tylko takie wprawki do ćwiczeń technicznych - ok. Jeśli jednak miałyby być użyteczne do czegoś to gryzie mi się obiekt fotografowany z doborem tła/sceny.

    Banalne rzeczy (jabłko, cebula) umieszczasz w scenerii "ekskluzywnej". Ciemne tła itp. Nie pasuje mi to do nich. Jako prosty człowiek wolałbym coś w swojskiej scenerii - jasno, świeżo, wiejskie klimaty itp. itd.

    Wydaje mi się, że pisali Ci parę razy by mocniej popracować nad koncepcją całości sceny. To by mogło dać lepsze efekty niż przestawianie, poprawianie lamp.
    Aparaty (duże i stare): Nikon D1, D600, D700, Kodak DCS Pro-14N ! Olympus OMD E-M5 Mk2 ! Leica X1 ! Samsung NX20 ! Casio Exilim ! i Mamiya RB67 i cały stos różnych analogów
    Albo zdjęciowo: https://www.instagram.com/caban_rafal/ albo Sportowo: https://rmc-biega.pl/

  5. #385

    Domyślnie

    Kolega trzyma się swojej estetyki, jak się komuś nie podoba, to jego problem
    Podgniła cebula z wyrośniętym szczypiorem? OK. Nóż do warzyw przy jabłkach? Fajnie. Jabłko polane płynną czekoladą? To tak jabłek nie konsumujecie?
    Może faktycznie zrób kompozycję z samych warzyw czy owoców, byle świeżych i daj do martwej natury? W zasadzie każdy dodatek do głównego tematu to skucha.

  6. #386

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    ...Jabłko polane płynną czekoladą? To tak jabłek nie konsumujecie?...
    Fondue czekoladowe; ale jabłka w kawałkach (obrane).
    "...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."
    http://commons.wikimedia.org/wiki/Windmill
    Pstrykoaparat + obiektywy + okulary korekcyjne -10.5 dioptrii.
    "Don Kichote to zły człowiek był..."

  7. #387

    Domyślnie

    Czy to jabłko jest obrane? Jakieś nawiązanie do fondue przegapiłem? Wygląda jakby coś z jabłka wypływało, dobrze że jest opis?

  8. #388

    Domyślnie

    Bo to dopiero obietnica fondue. Trza sobie jabłko obrać i pokroić.
    "...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."
    http://commons.wikimedia.org/wiki/Windmill
    Pstrykoaparat + obiektywy + okulary korekcyjne -10.5 dioptrii.
    "Don Kichote to zły człowiek był..."

  9. #389

    Domyślnie

    @poste Nóż do warzyw? Nigdy nie obierałeś takim jabłek? A co nie tak z cebulą? Wyrósł szczypior i taką wziąłem... Już wydaje mi się czepiasz się na siłę. Chętnie zobaczę jakieś Twoje zdjęcia z poprawnym doborem rekwizytów.

    238.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	drinczeklime-3-m.jpg
Wyświetleń:	12
Rozmiar:	2,46 MB
ID:	72560
    Ostatnio edytowane przez Pilej ; 27-05-2023 o 14:54

  10. #390

    Domyślnie

    Masz rację, to jest właściwie obierak (lub obieraczka) do warzyw nie nóż. Jabłka tym nie pokroisz. Tak, czasem tak obieram. Nie zawsze też jem steka nożem do steków, sałatki nie nakładam z misy do sałat odpowiednimi łychami. Ale tu chodzi o zdjęcie, pewną symbolikę, każdy rekwizyt jest ważny. Nie pokazujesz bałaganu w kuchni, niewłaściwego użycia przyborów kuchennych, itd. Bo jaki to ma mieć cel?

    Tego typu sesje mnie nie interesują, nie robię takowych. Nie wypowiadam się o technikaliach, świetle, itp. Zresztą to dla mnie jest mniej istotne, jeśli rażą mnie podstawowe braki w ogólnej kulturze zdjęcia, niechlujnie dobrane rekwizyty i sprzeczności. Ale pewnie to nie jest przekaz dla mnie.

Strona 39 z 48 PierwszyPierwszy ... 293738394041 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. kulinarnie po wieczorynce
    By Ruppel in forum Martwa natura, makro, zdj produktowe, abstrakcyjne
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 06-03-2008, 21:56

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •