Close

Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Serwis Sigma Problem

    Witam.
    Mam pytanie odnośnie serwisu sigmy w Gdyni.
    Wysłałem im nowo zakupiony obiektyw Sigmy (50 mm art.) do kalibracji w raz z body D610.
    Fakt, faktem że dosłownie po 5 dniach obiektyw do mnie wrócił rzekomo skalibrowany z body.
    I tak jak szybko sprzęt do mnie wrócił, tak szybko się rozczarowałem.
    Obiektyw zanim wysłałem miał spory FF po powrocie ma teraz spory BF ale nie to mnie zaskoczyło najbardziej.
    W aparacie w ustawieniach picture control standardowych (w zasadzie używam tylko tych) ustawione zostało wyostrzanie na 9 tj. max i tyle.
    Czyli kalibracja w serwisie sprowadziła się jedynie do zmiany ustawień wyostrzania, które zresztą dotyczą tak naprawdę jpga.
    Czy to normalne praktyki tego serwisu?
    Zalatuje to jakimś quasi-profesionalizmem. Co robić słać tam jeszcze raz? Dobrze że to nowy obiektyw na gwarancji bo gdyby kazali mi za to płacić to było by wręcz śmieszne.

    Może zainwestować w usb-docka i powalczyć z tym samemu? (tylko czy wspomnianym usb-dockiem jestem w stanie w domu osiągnąć "legendarne" efekty sigm art.?)

  2. #2

    Domyślnie

    Serwis Sigmy zawsze zwiększa ostrość w ustawieniach PC, bo wtedy najłatwiej przestrzelenia wyłapać. A to, że nie ustawili za pierwszym razem, też się niestety zdarza. Może wyślij raz jeszcze?
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  3. #3

    Domyślnie

    Hym, no o tym nie wiedziałem. Zadzwonię i zapytam zamiast się wkurzać i od razu psioczyć na nich.

  4. #4

    Domyślnie

    sprawdź sobie to dokładnie czy masz FF czy BF i w ogóle czy masz, na różnych przysłonach
    jeśli faktycznie to dzwoń, czasami się zdarza, ale zazwyczaj w te kilka dni robią porządną robotę i ja nigdy nie narzekałem a kalibrowałem chyba z 6 czy 7 szkieł
    możliwe, że się nie znam a monitor mam słaby

  5. #5

    Domyślnie

    Ja miałem kilka kontaktów z tym serwisem i zawsze chcieli mnie zrobić w wała. Przeważnie było to zwiększenie zapłaty za robotę nawet kilkukrotnie. Dlatego zrezygnowałem z obiektywów sigmy...

    Wysłane z mojego SM-N970F przy użyciu Tapatalka
    D600 , N50/1,4 , , To16-28/2,8 , N24-70/2,8 , N28-300 , S70-200/2,8 , N70-300, S150-500 , itd...

    Ludzie marzą o Aniołach, ja miałem jednego Krabbika w ramionach...

  6. #6

    Domyślnie

    Chwilkę to trwało zanim to ogarnąłem. Wszystko już działa tak jak powinno

  7. #7
    Oszczędny w słowach Awatar adalbert7
    Dołączył
    10 2016
    Miasto
    śląskie, Sosnowiec
    Posty
    82

    Domyślnie

    Ja tylko raz wysyłałem obiektyw na kalibrację do Gdynie i wszystko przebiegło szybciutko i obiektyw wrócił bez żadnego BF czy FF. Był to obiektyw na gwarancji więc nie potrafię nić powiedzieć o kasie, bo usługa była bezpłatna. Pozdrawiam
    NIKON: Z5 + Nikkor Z 17-28/2,8 \ Nikkor Z 28-75/2,8 + FTZ + Sigma A 24-35/2 DG HSM \ Tamron 35-150/2.8-4 Di VC OSD \ Nikkor AF-P 70-300/4,5-5,6E ED VR – SONY A6600 \ E PZ 18–105/4 G OSS

Podobne wątki

  1. Wrocław dobry serwis szkieł, problem z Sigmą
    By kurczeblade in forum Serwis
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 09-03-2017, 12:30
  2. SIGMA serwis
    By bogdi64 in forum Serwis
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 02-05-2016, 19:23
  3. serwis obiektywów Sigma
    By Mont in forum Serwis
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 17-04-2014, 23:22
  4. Serwis Sigma 30/1.4
    By asche in forum Serwis
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 25-02-2011, 19:58
  5. Serwis Sigma w Gdyni...
    By R in forum Serwis
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 07-10-2010, 11:17

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •