Close

Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Domyślnie Jaki internet mobilny?

Umowa z play (na szczęście) się zakończyła. Na początku fajnie i pięknie i 4k śmigało bez niczego a później musiałem nawet czekać na buforowanie filmików 720p).
    Co polecacie?

Dużo podróżuję ostatnio i chciałbym aby zasięg był od wioski po miasta. Dotychczas miałem 100GB z "nielimitowaną" prędkością a później prędkość spadała do rzekomego 1 mb/s ale internet dalej był nieograniczony pod wpływem przesyłu danych. Czasami te 100 GB miesięcznie było mało, czasami wystarczyło więc generalnie mogłoby zostać ale jak jest w miarę lepsza oferta z większym transferem to chętnie bym rozważył.
    D500 || D5100 mod || N10-24/3.5-4.5 || S17-50/2.8 || S50/1.4 art || N70-300VR || T150-600 G2 || SB-600 || YN560
    ZAGLĄDNIJ I WEŹ UDZIAŁ:
    >>RAWki<=>ZADANIA TEMATYCZNE<=>FOTOGRAFIA MIESIĄCA<<

Domyślnie

No tak, Play to padaka Miałem też kiedyś, 1 raz umowę. Nigdy więcej nie powtórzę tego błędu. Było tak, że siedziałem na krześle mając pełen zasięg, a nagle rwało rozmowę bo zasięg się gubił. Dodam, że nadajnik mam ok. 400m od domu No, ale oni nie mają swoich, korzystają z usług innych operatorów, a Ci nie dają im pełnej mocy sygnału i stąd te problemy.
    Miałem też Business everywhere z Orange jakieś 2 lata. Też nie byłem zadowolony, ale tutaj powodem były bardzo częste awarie i przerwy w dostępie. Średnio co 3 tygodnie net padał :/
    Później miałem Plusa, chyba ze 4 lata. Awarii praktycznie nie było, ale prędkość słaba. Na speedtest wychodziło 2-3 Mb/s i to na ogół poza szczytem. W godzinach popołudniowych spadało często poniżej 1Mb/s.
    Obecnie od roku mam Magentę L w T-Mobile i moim zdaniem, jest to najlepsza opcja dla osób, którym przede wszystkim zależy na jakości. Jest drożej niż w Plusie, nie ma co ukrywać, ale do tej pory przez rok były tylko 2 awarie (w dodatku w ciągu ostatnich 2 miesięcy), ale prędkości mam rzędu 30 do ponad 40Mb/s, na tym samym routerze ("Hujałej" B535-232) i to w dodatku gdy urządzenie stoi pod biurkiem, bez żadnych dodatkowych anten itp.).
    Tylko jeśli byś podpisywał z T-Mobile, to pierwsze co, od razu załóż blokadę na WSZYSTKIE usługi premium, przychodzące, wychodzące, zakupy w aplikacjach itp. Ja miałem bowiem boksowanie przez pierwsze 3 miesiące bo bez mojej wiedzy, gdzie na 100% nigdzie w nic nie klikałem, przychodziły mi płatne smsy na kartę SIM wsadzoną w router! Było trochę pałowania w reklamacjach, ostatecznie uznali, ale nerwów to sporo kosztowało. W necie niestety jest sporo artykułów na ten temat i dziwnym trafem, dotyczą tylko T-Mobile... Choć oni się oczywiście tłumaczą, że to nie ich wina, zrzucają na klienta, że pewnie gdzieś w reklamę kliknął albo coś kupił. Jednym słowem debila robią bo jakoś przez tyle lat w innych sieciach nie miałem premium blokowanych i nie było takich dopłat.
    Mimo to, polecam T-Mobile najbardziej z tego co jest na rynku.
    Co jeszcze ważne, w Magenta biznes L masz nielimitowany internet. Nic nie spada, nie ma limitu. Nawet jak weźmiesz sobie dodatkowo kartę SIM do telefonu i przeniesiesz numer, to też masz nielimitowany net w telefonie. Co jest świetne bo np. w Plusie jest pakiet dzielony jeśli masz np. 2 numery w jakiejś promocyjnej ofercie i wiadomo jak jest. U mnie np. syn potrafił wyczerpać neta w 2 dni, a żona później wściekła była bo nie mogła korzystać przez prawie miesiąc na swoim numerze. Teraz mam wszystko przeniesione do T-Mobile i problem zniknął.
    Ostatnio edytowane przez Bartolini82 ; 17-10-2020 o 13:07
    D7200+Nikkor 10-24 f3.5-4.5G ED+Nikkor 18-105+Tamron SP AF 90 f2.8 Di MACRO 1:1+Nikkor AF-P DX 70-300G ED VR+Nikkor 50 1.8G+Tamron SP 150-600 mm f/5-6.3 Di VC USD G2+Sigma A 18-35 1.8

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez spiritus Zobacz posta
    Dużo podróżuję ostatnio i chciałbym aby zasięg był od wioski po miasta.
    I tu jest problem. Nie ma jednej sieci wszędzie najlepszej. Ba, ja kiedyś rozkminiałem kto ma najlepszy zasięg u mnie na działce, 30 km od miasta, daleko od małej nawet drogi. Okazało się, że zasięg miał jedynie Plus (a ja kilka lat temu miałem Orange), więc decyzja była prosta, zmieniłem na Plus. Ba, ale tym latem były dni (albo godziny) gdzie internetu nie było, albo był słaby. Coś mi sie tam w roku 2020 Plus skiepścił. Zainstalowałem apkę nPerf i dzięki temu zobaczyłem jak zachowują się wszystkie sieci u mnie na wsi Okazało się, że na równi Orange i Play. Mój telefon ma dwa gniazda SIM, kupiłem więc starter Orange za 5 zł i to mi wystarczyło na 2 tygodnie wakacji.
    Moje systemy: Nikon Hasselblad Mamiya Leica Pentax Rolleiflex FKD i około 30 szkiełek.

Domyślnie

Niestety w brzegowych sytuacjach ważna jest umiejętność ustawienia modemu. Funkcje wyboru pasam, reguły przełączania, itp.
    Ja mam firmę od lat ustawioną na Play (nasz klient) > 40 kart SIM i wszędzie i zawsze działa. Wiele zależy też od modemu, a czasem anteny.
    Na Tmobile złego słowa nie powiem, bo to też nasz klient i wiem, że oferują dobrą usługę.

BTW - Play ma juz od dawna sporo swoich nadajników, a umowy wewnętrznego roamingu działają ciut inczej niż napisano to wyżej.
    A w domu, to jednak warto mieć minimum kabel miedziany, nawet jeśli wychodzi drożej. W czasach pracy zdalnej ciągle zachwycam się światłowodem na swojej wiosce (ja i córka non stop siedzimy na wideo, a żona jest grafikiem i przesyła raczej ciężkie pliki na serwery klienta).
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |D850|T24-70/2.8G2|T35/1.8|N70-200/4|S135/1.8|T100-400/6.3|SB910| fikołki 500px

Domyślnie

Wiem, że kabel lepszy ale niestety na obecnym etapie życia to się nie sprawdzi bo nie mam stałego lokum i równie dobrze za miesiąc czy trzy mogę się przeprowadzać gdzieś. Do tego częste wyjazdy w różne rejony Polski... stąd decyzja na mobilny.
    D500 || D5100 mod || N10-24/3.5-4.5 || S17-50/2.8 || S50/1.4 art || N70-300VR || T150-600 G2 || SB-600 || YN560
    ZAGLĄDNIJ I WEŹ UDZIAŁ:
    >>RAWki<=>ZADANIA TEMATYCZNE<=>FOTOGRAFIA MIESIĄCA<<

Domyślnie

Mam T-Mobile internet domowy od lat, teraz bardzo mi chcą dać światłowód ale nie chcę kabli, bo koniec z mobilnościa. i tak sobie ciągnę.

Domyślnie

Też mam T-Mobile domowy od lat, ale tylko dlatego że światłowodu mi dać nie chcą. Nie żebym narzekał, ale chciałbym coś szybszego.
    Kolega na wsi (dosłownie) ma 300 Mb, a ja, w mieście, 50 metrów od studzienki ze światłowodem doprosić się nie mogę...
    Jak za komuny z telefonem...