Close

Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 345
Pokaż wyniki od 41 do 48 z 48
  1. #41

    Domyślnie

    Takie testy w domu mają niewielki sens, bo ostrzy się na zupełnie inne dystanse niż w realu. Niemniej jednak jestem zdziwiony, że obraz nie jest zdegradowany przez konwerter. Po podpięciu TC-14E III do 200-500 to było jedno wielkie mydło, lepszy efekt dawał crop.

  2. #42

    Domyślnie

    Wrzucam fotki z terenu. Niestety nie miałem ze sobą żadnej maskotki żeby zrobić foty czegoś mniejszego z detalami. Więc jako model posłużył mi samochód rybaków, którzy wpadli odłowić resztę narybku. Ostrość była łapana na jego tył.
    Odległość od tego auta do mnie to 707m (w linii prostej).
    Fotki oczywiście bez jakiejkolwiek obróbki, wywołane z NEF.
    Zdjęcie z telekonwerterem x1.4 KENKO
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_3426.jpg
Wyświetleń:	34
Rozmiar:	16,85 MB
ID:	45387

    Zdjęcie bez konwertera
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_3427.jpg
Wyświetleń:	23
Rozmiar:	16,64 MB
ID:	45388

    A tutaj crop auta:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	porownanie.jpg
Wyświetleń:	23
Rozmiar:	353,7 KB
ID:	45389

    A tutaj jeszcze wrzucam taką ciekawostkę. Fotka zrobiona na ISO 8000 (tak ustawiłem granicznie) bo ten mały "skoczek" buszował w trzcinach i to zdjęcie to jedyne jakie mu zrobiłem gdy na chwilę wskoczył na gałązkę.
    Moim zdaniem, ilość detalu nawet po odszumieniu z tak ogromnej wartości, jest więcej niż zadowalająca
    A to pełen wycinek ze zdjęcia, które normalnie ma 6000x4000. Fotka bez konwertera.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	strzyzyk2.jpg
Wyświetleń:	52
Rozmiar:	1,07 MB
ID:	45390

    Oczywiście można klikać aby uzyskać większy rozmiar na ekranie.
    D7200+Nikkor 10-24 f3.5-4.5G ED+Nikkor 18-105+Tamron SP AF 90 f2.8 Di MACRO 1:1+Nikkor AF-P DX 70-300G ED VR+Nikkor 50 1.8G+Sigma A 18-35 1.8+Sigma S 60-600

  3. #43

    Domyślnie

    Pokazuje, że da się zrobić zdjęcie z 707 (sic!) metrów ale też pokazuje, że wartość takiego zdjęcia jest żadna (poza ewentualnie dokumentalną). Ot - zarejestrowany fakt istnienia samochodu rybaków, "którzy przyjechali odwłowić resztę narybku" - tak poetycko nazywając.

  4. #44

    Domyślnie

    No generalnie masz rację, że fotografowanie z takiej odległości nie da detalu i to faktycznie jedynie bardziej dokumentacyjnie. W zasadzie i tak jak patrzę na jakieś fotki do tej pory, to dochodzę do wniosku, że w sumie nie ma sensu stosować tego konwertera. Powiększenie ze zwykłego zdjęcia daje w zasadzie to samo. Akurat na powyższym przykładzie mam wrażenie, że ciut ostrzej jest jednak z telekonwerterem, ale chyba przez to,że i przysłona większa więc pewnie dlatego np. krzaki obok wydają się ostrzejsze. Choć i tak jestem zaskoczony bo na ogół konwerter mocno niszczy jakość, a tutaj jednak nie ma aż tak dużej różnicy. Muszę jeszcze z ciekawości zrobić jakąś fotę maskotce z odległości ok. 10m. Wtedy sprawdzę dokładniej czy jest sens stosowania np. przy fotografii ptaków. No i ew . zostanie jeszcze foto księżyca @gremed, a tak z ciekawości, bo wiadomo, że i tak nie będę kupował Tutaj chyba technika nie jest aż tak do przodu, że np. jakaś wypasiona stałka N 500 czy coś w tych okolicach, nagle robi tak, że nawet z 50m czy więcej, mamy porównywalny detal jak przy chociażby tej Sigmie ale na odległości np. 20m? Bo niby powietrze, odległość robi swoje. Jednak zastanawia mnie, na ile też jakość soczewek i całego układu optycznego, jest w stanie wycisnąć z obiektywu przy takich odległościach (ok. 50-100m, nie jak tutaj ponad 700 ).
    Ostatnio edytowane przez Bartolini82 ; 19-11-2020 o 12:10
    D7200+Nikkor 10-24 f3.5-4.5G ED+Nikkor 18-105+Tamron SP AF 90 f2.8 Di MACRO 1:1+Nikkor AF-P DX 70-300G ED VR+Nikkor 50 1.8G+Sigma A 18-35 1.8+Sigma S 60-600

  5. #45

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Bartolini82 Zobacz posta
    a tak z ciekawości, bo wiadomo, że i tak nie będę kupował Tutaj chyba technika nie jest aż tak do przodu, że np. jakaś wypasiona stałka N 500 czy coś w tych okolicach, nagle robi tak, że nawet z 50m czy więcej, mamy porównywalny detal jak przy chociażby tej Sigmie ale na odległości np. 20m? Bo niby powietrze, odległość robi swoje. Jednak zastanawia mnie, na ile też jakość soczewek i całego układu optycznego, jest w stanie wycisnąć z obiektywu przy takich odległościach (ok. 50-100m, nie jak tutaj ponad 700 ).
    No robi detal wypasiona stałka. Za coś w końcu się płaci. Jeśli do tego dołożysz jeszcze matrycę sprzyjającą rejestracji detalu to widać różnicę. Budżetowe zoomy do 5-7 tys, są bardzo dobre ale w kategorii ... do 5-7 tys. Nie czarujmy się. Nadrabiać można obróbką, poszukiwaniem światła, przejrzystości itp. W zdjęciach do Internetu być może nie zauważymy nawet wielkiej różnicy (chociaż przy ptactwie to nawet w tej wielkości da się ją zauważyć). No ale ta różnica jest. Zwłaszcza jeśli porównamy 500 mm stałki i to samo 500 mm zooma.
    Zdjęcie z odległości ... hmmm - coś około 60-80 metrów. Poniżej crop. Obiektyw NIKKOR 500mm f/4E FL ED VR. Nie mam porównania do 200-500 ale jestem przekonany, że w szczegółach będzie na 500 mm odstawał.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_3716a.jpg
Wyświetleń:	317
Rozmiar:	504,6 KB
ID:	45402
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_3716.jpg
Wyświetleń:	20
Rozmiar:	337,8 KB
ID:	45403

  6. #46

    Domyślnie

    Bartolini 82 - Zostałeś przy tej Sigmie czy oddałeś.

  7. #47

    Domyślnie

    @jans-s, zostałem przy niej. Jest ostrzejsza. Ma lepszy zakres. Podoba mi się mocowanie osłony przeciwsłonecznej (ta w Tamronie mnie czasami na maksa wkurzała z trafieniem tych gwintów). Poza tym bardzo podoba mi się ten pośredni tryb MO. Świetny przy fotkach ptaków gdzieś w zaroślach. Normalnie ostrzy AF, ale jak tylko zaczniesz kręcić pierścieniem ostrości to od razu już bez żadnego przełączania ostrzysz ręcznie. Ostatnio bardzo mi się to przydało jak zimorodek usiadł w gałęziach. Momentalnie go manualnie wyostrzyłem. Wcześniej miałem podobnie jak jeszcze mając Tamrona, zimorodek usiadł w trzcinach. Trzeba było nerwowo przełączać na MF. Niby drobiazg, ale jednak masakrycznie ułatwia sprawę. Jedyny minus na razie to flary pod słońce. Pstryknąłem kilka fotek jak były mgły na polach przy lesia. Centralnie pod słońce, no i flary się pojawiły (ale spokojnie można je wystemplować).
    W wolnej chwili muszę sprzedać Tamrona
    D7200+Nikkor 10-24 f3.5-4.5G ED+Nikkor 18-105+Tamron SP AF 90 f2.8 Di MACRO 1:1+Nikkor AF-P DX 70-300G ED VR+Nikkor 50 1.8G+Sigma A 18-35 1.8+Sigma S 60-600

  8. #48

    Domyślnie

    Minęło trochę czasu jak z fotkami i Twoje opinie o obiektywie.

Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 345

Podobne wątki

  1. Telekonwerter sigma 1.4x EX DG APO + Sigma 150-600 F/5-6.3 DG OS HSM Sport
    By bodek_1 in forum Filtry, konwertery, pierścienie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 08-01-2020, 20:49

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •