Close

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 48
  1. #11

    Domyślnie

    Nie mam już Tamrona G2, ale z tego co pamiętam to od 60-300mm była lepsza Sigma, 400-500mm Tamron i Sigma podobne, no i 600mm Sigma wyraźnie lepsza.
    Nikon Z7 Z14-30/4 Z24-70/2,8; S50/1,4;S70-200 2,8; S60-600

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Rafał_Sz Zobacz posta
    Podepnij Sigmę Art 85/1.4 do D850. Wtedy dopiero zobaczysz rozdzielczość.
    Wydaje mi sie, ze rozdzielczosc gra tu najcichsze skrzypce. Posluze sie matematycznym porownaniem, bo widze, ze nikt nie czyta rentalsow. Chyba juz drugi raz to robie:P

    Uproszcze to, uznajac d850 za szczyt rozdzielczosci.

    D850 = 1.0
    Jakas mega sigma = 0.85
    D750 = 0.75
    Jakies srednie-szklo = 0.6

    MTF d850 + mega sigma = 0.85 (wynik rozdzielczosci na pale jak w dxomark = 38 pmpix)
    MTF d850 + srednie = 0.6 (27 pmpix)
    -------------------------------------------------------
    MTF d750 + mega sigma = 0.63 (15 pmpix)
    MTF d750 + srednie = 0.45 (10 pmpix)

    Jak widac, uzywanie dxomark bez wiedzy jest bezuzyteczne Z kolei na samplach z tematu widac powyzsze zaleznosci, dosc uproszczone, ale widac.

    Do tematu. Wspomne jedynie, ze w sklepach typu fotojoker i pewnie abfoto mozna ladowac na body co sie chce, tylko trzeba to potem dobrze przetestowac. Jestem prawie pewien, ze w fotojokerze nie ma opcji testowania body.

    Na koniec male 'niestety'. Powyzsze wyliczenia rentalsow/dxomark/imaging-resources sa mi znane, ale to wciaz suche dane i pomija sie tam wiele elementow, ktore wplywaja na obraz (ale da sie go jakos porownywac). Jestes chyba w tragicznym polozeniu :P Zeby z tego wyjsc szukalbym kogos z N400/500 f2.8/f4, latem, w parku, we wroclawiu albo pisal privy do forumowych przyrodnikow, ale wpierw poznalbym swoje szklo w pelni zamiast szukac rozwiazan po kilku (albo i kilku tysiacach) lekko zaszumionych, nieostrych zdjeciach ze zle dobranymi parametrami

  3. #13

    Domyślnie

    Na szczęście odezwał się do mnie jeden z forumowiczów, z Wrocławia, który ma d850. Więc będę miał okazję sprawdzić Tamrona, konkretnie swojego, zarówno na swoim aparacie, jak i od razu d850. W tych samych warunkach, strzelając kilka fotek. Wtedy już wszystko będzie wiadomo
    D7200+Nikkor 10-24 f3.5-4.5G ED+Nikkor 18-105+Tamron SP AF 90 f2.8 Di MACRO 1:1+Nikkor AF-P DX 70-300G ED VR+Nikkor 50 1.8G+Sigma A 18-35 1.8+Sigma S 60-600

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Bartolini82 Zobacz posta
    Wtedy już wszystko będzie wiadomo
    Wątpię czy w czasoprzestrzeni istnieje taki moment, w którym "wszystko jest wiadomo" Ja nadal uważam, że obojętnie co byś nie wybrał (S, N, T) to przy dobrym warsztacie posiadanym we własnych rękach nie zauważysz różnicy w jakości internetowej.

  5. #15

    Domyślnie

    Tu się zgodzę. Mając fotki w rozdzielczości jak do neta, czyli np. 1200 na dłuższym boku, to wtedy faktycznie czy to d7200 czy d850 czy Tami czy Sigma, to różnica będzie znikoma, albo wręcz niewidoczna. Choć z drugiej strony, zależy co się fotografuje. Bo podejrzewam, że crop z takiego d850 z Sigmą przy fotce samolotu na wysokości przelotowej, będzie lepszy niż to samo zrobione d7200 i Tamim Wtedy nawet na mniejszym zdjęciu, różnica powinna być widoczna.
    D7200+Nikkor 10-24 f3.5-4.5G ED+Nikkor 18-105+Tamron SP AF 90 f2.8 Di MACRO 1:1+Nikkor AF-P DX 70-300G ED VR+Nikkor 50 1.8G+Sigma A 18-35 1.8+Sigma S 60-600

  6. #16

    Domyślnie

    Mam wrażenie, że na zdjęciu z Tamrona jest BF.

    Ogólnie bardzo, bardzo dużo zależy od konkretnych egzemplarzy obiektywu i dotyczy to obydwu producentów.
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  7. #17
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    03 2019
    Miasto
    Wielkopolska
    Posty
    33

    Domyślnie

    Ja brałem pod uwage tamrona i sigme ale po przeczytaniu tematu obstawiam sigme ale czy trzeba sprawdzac w sklepie z aparatem czy mozna brac w ciemno sigme,na co zwrocic uwage podczas sklepowych testow sigmy

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tom32 Zobacz posta
    Ja brałem pod uwage tamrona i sigme ale po przeczytaniu tematu obstawiam sigme ale czy trzeba sprawdzac w sklepie z aparatem czy mozna brac w ciemno sigme,na co zwrocic uwage podczas sklepowych testow sigmy
    W sklepie sprawdzisz na szybko podstawowe rzeczy. Współpracę ze swoim body musisz przerobić na spokojnie, na różnych ogniskowych, być może na statywie. Jeśli okaże się że jest BF/FF to wyślesz do serwisu na kalibrację w ramach gwarancji.

  9. #19

    Domyślnie

    Z tego co widzę, Sigma sprawia wrażenie, że ma mniejszą ogniskową. Oba zdjęcia są na 600mm. Te same parametry. Statyw stał w tym samym miejscu.
    Pytanie do zorientowanych, bo trochę nie chce mi się jeszcze raz ustawiać wszystkiego i tak ew. zbliżać statyw aby kadr był identycznie taki sam.
    Czy fakt, że Sigma jest ostrzejsza w zasadzie w całym zakresie obrazu (choć mam wrażenie, że tam gdzie była ostrość łapana (oko i nos) Tamron jakby minimalnie lepiej wyostrzył przynajmniej gdy się zdjęcia ogląda bez zbliżeń i porównania tego samego rozmiaru kadru) wynika faktycznie z jej właściwości optycznych, czy z tego, że kadr jest troszkę bardziej oddalony i głębia ostrości się inaczej układa?
    Zdjęcia na liveview aby nie było problemu z kalibracją (już widzę, że Sigma wymagałaby lekkiej kalibracji bo jest troszkę mniej ostro przy fotach z wizjera niż LV):
    Sigma
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_3146.jpg
Wyświetleń:	28
Rozmiar:	15,18 MB
ID:	44917
    Tamron
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_3155.jpg
Wyświetleń:	28
Rozmiar:	16,07 MB
ID:	44918
    D7200+Nikkor 10-24 f3.5-4.5G ED+Nikkor 18-105+Tamron SP AF 90 f2.8 Di MACRO 1:1+Nikkor AF-P DX 70-300G ED VR+Nikkor 50 1.8G+Sigma A 18-35 1.8+Sigma S 60-600

  10. #20

    Domyślnie

    Jeśli posiadasz tampona, to czy uważasz że w takiej sytuacji warto sprzedać go i kupić prawie niczym nie różniącą się sigmę? Ile będziesz w plecy, i co będzie lepiej?
    Przecież takie różnice spokojnie korygujesz jednym suwakiem w edycji .

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Telekonwerter sigma 1.4x EX DG APO + Sigma 150-600 F/5-6.3 DG OS HSM Sport
    By bodek_1 in forum Filtry, konwertery, pierścienie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 08-01-2020, 20:49

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •