Close

Strona 6 z 11 PierwszyPierwszy ... 45678 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 105

Wątek: Fuji x-S10

  1. #51

    Domyślnie

    http://www.epicure.pl/fujifilm-x-t100/

    Tu wrzucałem porównanie symulacji filmów z X-Transa i Bayera. Przede wszystkim różni się balans bieli i kontrast. Moim zdaniem wszystko jest kwestią procesora - kolory będą takie, jakie sobie inżynierzy zażyczyli, a nie jaką matrycę zastosowano.
    www.sarwinski.coml | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  2. #52

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    http://www.epicure.pl/fujifilm-x-t100/

    Tu wrzucałem porównanie symulacji filmów z X-Transa i Bayera. Przede wszystkim różni się balans bieli i kontrast. Moim zdaniem wszystko jest kwestią procesora - kolory będą takie, jakie sobie inżynierzy zażyczyli, a nie jaką matrycę zastosowano.
    To wszystko prawda Tylko dlaczego jak nadarzy się okazja, to od razu krucjata na temat kolorów głównie ze strony użytkowników sony. Posprzedawali fuji i teraz im żal, że u nas tyle fajnych profili kolorystycznych? Mnie się kolory z telefonów i telewizorów sony nie podobają i też nie latam na to onanistyczne forum żeby się wyżalić, że nie mam pełnej klatki hehe
    I o co w ogóle chodzi z tymi kolorami? Jednym się podobają innym nie. Jakby miał bayera, to by miał lepsze kolory, ale i tak bym nie kupił, bo mam pełną klatkę Śmieszne to jest
    Fuji

  3. #53

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez basket Zobacz posta
    To wszystko prawda Tylko dlaczego jak nadarzy się okazja, to od razu krucjata na temat kolorów głównie ze strony użytkowników sony. Posprzedawali fuji i teraz im żal, że u nas tyle fajnych profili kolorystycznych? Mnie się kolory z telefonów i telewizorów sony nie podobają i też nie latam na to onanistyczne forum żeby się wyżalić, że nie mam pełnej klatki hehe
    I o co w ogóle chodzi z tymi kolorami? Jednym się podobają innym nie. Jakby miał bayera, to by miał lepsze kolory, ale i tak bym nie kupił, bo mam pełną klatkę Śmieszne to jest
    Zgadzam się w 100%. Dywagowanie xtrans/bayer nie ma sensu, kiedy potem i tek używamy profili zapisanych w aparacie lub grzebiemy w rawie.

  4. #54

    Domyślnie

    No własnie jak oceniacie S10 na tle XT-30, szukam czegoś w tym przedziale cenowym, kiedyś miałem xt2 mile wspominam ...? Chętnie przytuliłbym xt3, ale bariera cenowa
    Użytkuje X t2 TTArtisan 35 1.4 Fujinon 23 F2
    Było FEED 5, Kodak P850, Nikon D90, D300 D7100 D600 SB-900 Grip Md-10 50 F2 Canon 6D
    Szkiełka 18-105, 35 1.8G, T70-300 VC, T90 Macro , N70-210 F4, N35 1,8G FX, N80-200D ED 2,8, N85 1,8G S 24-35 F2 ART N28-105 N50 1.8G T24-70VC

  5. #55

    Domyślnie

    Czy ten wężyk spustowy będzie pasował do X-S10?

    https://allegro.pl/oferta/wezyk-spus...00f-8177628803

  6. #56

    Domyślnie

    Porobiłem trochę zdjęć tym X-S10 i powiem tak jest to najfajniejszy aparat od lat super wygodnie się go obsługuje, responsywność, joystick, dobra stabilizacja matrycy, wbudowane funkcje, bardzo przemyślany aparat po prostu aż chce się nim fotografować, ale niestety dopóki nie porównałem zdjęć z A7 III z identycznymi nastawami ekspozycji.
    Dalej mamy w aparatach FujiFilm z matrycami X-Trans mniejszą jasność zdjęć (średnio 2/3EV a czasami i 1 EV w ciemnych partiach obrazu a to już dość spore wartości)a szum jest bardzo szybko widoczny.
    Porównując zdjęcia testowe z dpreview np. TUTAJ jest widoczna różnica pomiędzy A7III i X-S10(X-T4) ale w realu jest ona jeszcze większa a szkoda.
    Z ciekawostek warto dodać że FujiFilm "generuje" pliki jpg które zajmują więcej miejsca na karcie a pliki RAW nawet są dwukrotnie większe od RAW z Sony.

    Zdaję sobie sprawę że to mniejsza matryca (tym bardziej że to podobno jest to ta sama co w X-T4) ale mogło być lepiej tym bardziej że mam jeszcze starego X-A5 który robi ... lepsze zdjęcia (testowane na tym samym obiektywie)
    no i ta "mityczna" jakość i kolory (profile) jpg prosto z Fuji, technicznie oczywiście nie ma startu do Sony A7 a kolory no cóż to chyba bardzo subiektywne ocena każdego z testujących ale dla mnie bardziej naturalne są te z Sony.
    Jedynie obsługa tego X-S10 jest rewelacyjna nauczyłem się jej w kilka minut i wolę ją od tych "analogowych" niż z serii X-Tx.
    Ostatnio edytowane przez maxwawa ; 10-12-2022 o 16:16

  7. #57

    Domyślnie

    Z wielkościa rawów to jakos nie pomyślałem nawet,że taki egzemplarz sie robi.. gdzieś w necie jest recenzja tego xs od fana marki (x man ? ) i on z kolei strasznie jedzie po ergonomii tej puszki.

  8. #58

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez maxwawa Zobacz posta
    [...]
    no i ta "mityczna" jakość i kolory (profile) jpg prosto z Fuji, technicznie oczywiście nie ma startu do Sony A7 a kolory no cóż to chyba bardzo subiektywne ocena każdego z testujących ale dla mnie bardziej naturalne są te z Sony.
    Jeśli dla Ciebie kolory z Sony są naturalne to rzeczywiście Fuji nie dla Ciebie ...
    Pozdrawiam
    Marcin

  9. #59

    Domyślnie

    Kwestie kolorów to raczej bezsensowny temat bo nawet przeprowadzając tzw blind test mało prawdopodobne że ktoś rozpozna z jakiej matrycy jest zdjęcie.
    Największy problem X-Trans to za ciemnie zdjęcia w tymi samymi ustawieniami.
    Teraz przejrzałem różne źródła zagraniczne i to się to pokrywa z moimi spostrzeżeniami, zresztą poprzedni post @epicure LINK
    w dziale jakość zdjęć też widać tę wadę, wystarczy spojrzeć na zdjęcia i można zauważyć od razu jak Bayerowska matryca z X-T100 ma jaśniejsza ekspozycję od X-T30

  10. #60

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez maxwawa Zobacz posta
    ...poprzedni post @epicure LINK
    w dziale jakość zdjęć też widać tę wadę, wystarczy spojrzeć na zdjęcia i można zauważyć od razu jak Bayerowska matryca z X-T100 ma jaśniejsza ekspozycję od X-T30
    Nie, nie ma różnić w ekspozycji, tylko w kontraście na poszczególnych symulacjach filmów. I nie ma to związku z rodzajem matrycy, tylko oprogramowaniem. W każdym kolejnym modelu Fuji te symulacje się nieco różnią.
    www.sarwinski.coml | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

Strona 6 z 11 PierwszyPierwszy ... 45678 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 09-04-2020, 11:33
  2. Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 29-10-2017, 11:35
  3. Fuji x100f + wide-konwerter czy Fuji xt-20+23mm+14mm?
    By explorexxx in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 101
    Ostatni post / autor: 15-09-2017, 11:34

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •