Close

Strona 3 z 11 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 105

Wątek: Fuji x-S10

  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez czomolungma Zobacz posta
    Wręcz przeciwnie, całkiem sensownie wycenione body z IBIS, tym bardziej że cena spadnie jeszcze.
    Kolega tak serio z tą ceną??? 2 tyś ? A jest jakies dobre body na tym poziomie i z tymi parametrami z matryca apsc ze stabilizacja za 2 tys ?
    konkurencja czyli nikon z50 nie ma stabilizacji (pomijam juz parametry), canon nie ma startu w apsc z tymi okrojonymi modelami tylko sony ma ale nowe sony apsc ze stabilizacja to grubo ponad cenę nowego s10. No chyba ze czegoś nie wiem to z chęcią przerzucę się na apsc o tych parametrach ze stabilizacja za 2 tyś
    Może kolega podlinkuje jakies apsc ze stabilizacją o tych parametrach do 2 tyś to tez się zastnowię nad zmianą, tylko prosze nie linkowac m4/3 czy starych 4 letnich sony bez IBIS twierdząc że sa lepsze.
    Oczywiście abyśmy się zrozumieli, ja także chciałbym aby aparaty były tańsze, niestety na rynku nie ma takiego apsc z IBIS w cenie która kolega chciałby, nawet w cenie którą zaproponował Fuji.
    Troche zażartowalem z 2000 zl ale chodzi o jakies bardziej przyziemne ceny za body.

    A mozesz mi podac jakimi aparatami nie da sie zrobic przy dobrym szkle wysokiej jakosci zdjec ?
    Bo z perspektywy lat widze, ze ludzie uganiaja sie za kolejnymi króliczkami i kombinuja jak tu znowu... Wydac duzo kasy
    X-T10, XF 16-55/2.8, XF 35 f/1.4, XF 55-200, 5D MKII , EF 24-105 mm f/4L IS USM, EF 85mm f/1.8 USM, A6000 SEL18-105/4

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez darekw1967r Zobacz posta
    Troche zażartowalem z 2000 zl ale chodzi o jakies bardziej przyziemne ceny za body.

    A mozesz mi podac jakimi aparatami nie da sie zrobic przy dobrym szkle wysokiej jakosci zdjec ?
    Bo z perspektywy lat widze, ze ludzie uganiaja sie za kolejnymi króliczkami i kombinuja jak tu znowu... Wydac duzo kasy
    Nie chodzi o uganianie się tylko o kwestie że body wycenione zostało rozsądnie (patrząc na konkurencje).
    tez chcialbym za 2 koła kupić ale sie nie da. Obecne body przekazuje żonie więc chciałem kupic xt30 ale za pare stowek więcej mam IBIS wiec się zastanawiam. Nie aby coś gonic tylko by miec aparat bo niedługo zostanie oddany w dobre ręce

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez czomolungma Zobacz posta
    Nie chodzi o uganianie się tylko o kwestie że body wycenione zostało rozsądnie (patrząc na konkurencje).
    To zależy jak na to patrzeć. Dla różnych osób granica rozsądku kończy się w innym punkcie. I tu kwestia w co jest dane body wyposażone to kwestia wtórna - ja bym kupił fujika chętnie gorzej wyposażonego z matrycą z wyższych modeli ale za mniejszą kwotę. Co ważniejsze - ceny szkieł są jeszcze większym hamulcem. Żeby tylko ta polityka i ten "rozsądek" nie skończył się jak u Olka...
    Pozdrawiam
    Marcin

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    To zależy jak na to patrzeć.
    Tak jak napisałem - patrząc na konkurencję.

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Co ważniejsze - ceny szkieł są jeszcze większym hamulcem.
    Nie wszystkie szkła są drogie, maja kupę fajnych jasnych stałek f2 które wystarczają W 90% a na rynku wtórnym są jeszcze tańsze. Do tego Viltrox zaczął robić z Af-em i tylko patrzeć na innych.

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Żeby tylko ta polityka i ten "rozsądek" nie skończył się jak u Olka...
    Nie skończy się bo dział foto to czysta fanaberia firmy. Zarabiają na czyms innym i moga sobie pozwolić na niszowy sprzęt nieco droższy. Albo ktos kupi albo nie. Taka ich zabawa.
    Zresztą u konkurencji nie jest taniej, taki xt30 i 23F2 35F2 50 f2 nie kosztuje wcale drożej niz odpowieddniki u sony. Taki nikon Z50 jest gorszy moim zdaniem a szkieł nie ma natywnych wcale...a jak będą jasniejsze to też nie będą tanie. Tanio już było

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez czomolungma Zobacz posta
    Nie wszystkie szkła są drogie, maja kupę fajnych jasnych stałek f2 które wystarczają W 90% a na rynku wtórnym są jeszcze tańsze. Do tego Viltrox zaczął robić z Af-em i tylko patrzeć na innych.
    Nie interesują mnie kundle, a to co bym chciał kupić jest relatywnie bardzo drogie. Zrobiłem dosyć dokładny research i nie chce mi się wydawać tyle na fanaberie. Wiem że marudzę ale cóż c'est la vie ....

    Cytat Zamieszczone przez czomolungma Zobacz posta
    Nie skończy się bo dział foto to czysta fanaberia firmy. Zarabiają na czyms innym i moga sobie pozwolić na niszowy sprzęt nieco droższy. Albo ktos kupi albo nie. Taka ich zabawa.
    Fujifilm Holdings jest spółką akcyjną notowaną na giełdzie i nie ma mowy żeby coś robili dla "fanaberii". To nie firma prywatna, że nikomu nic do tego. Takie coś to by było działanie na szkodę firmy, a za to jest prokurator. Taka produkcja ma na pewno solidne uzasadnienie i jednym z nich podejrzewam są takie, a nie inne ceny.
    Dokładnie taki był mechanizm sprzedaży działu foto u Olka, który też jest całkiem sporą korporacją i stać by było ich latami na dokładanie do interesu, a jednak w którymś momencie akcjonariat powiedział stop.
    Pozdrawiam
    Marcin

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Nie interesują mnie kundle, a to co bym chciał kupić jest relatywnie bardzo drogie. Zrobiłem dosyć dokładny research i nie chce mi się wydawać tyle na fanaberie. Wiem że marudzę ale cóż c'est la vie ....


    Fujifilm Holdings jest spółką akcyjną notowaną na giełdzie i nie ma mowy żeby coś robili dla "fanaberii". To nie firma prywatna, że nikomu nic do tego. Takie coś to by było działanie na szkodę firmy, a za to jest prokurator. Taka produkcja ma na pewno solidne uzasadnienie i jednym z nich podejrzewam są takie, a nie inne ceny.
    Dokładnie taki był mechanizm sprzedaży działu foto u Olka, który też jest całkiem sporą korporacją i stać by było ich latami na dokładanie do interesu, a jednak w którymś momencie akcjonariat powiedział stop.
    No właśnie "takie ceny" jak mówisz ma każdy. Z50 kosztuje 3300-3400 (z naszej dystrybucji), a lepszy od niego moim zdaniem xt30 3700...sony jeszcze droższe. Więc jak widzisz to nie fuji jest drogie a wszyscy są drodzy To że w innych systemach jest póki co więcej szkieł i trafiają się sztuki tańsze nie znaczy że ogólnie szkła są tanie. A te kundelki jak powiadasz dają całkiem fajne osiągi
    Ale ni eo to chodzi aby Cię przekonywać. To prawda że rynek jest szeroki każdy kupi to co chce.
    Ostatnio edytowane przez czomolungma ; 21-10-2020 o 20:11

  7. #27

    Domyślnie

    Faktem jest, że tanio to kiedyś było. O ile faktycznie było. Teraz jest drogo lub bardzo drogo. I serio jakoś nie widzę by bezlusterkowy system Fuji odstawał in minus. Ma sporo fajnych szkieł a te kosztują. W każdym systemie. Jedyne co to zdarzają się wyjątki potwierdzające tę regułę. A jak ktoś chce taniej to zazwyczaj musi się godzić na kompromisy. Albo kundelki. Z tym, że kundelki na bezlustrach a kundelki na lustrzankach to nie to samo. Przynajmniej z moich obserwacji, bo mam dużo lepsze bezlustrzane kundelki niż lustrzane "oryginały". Co prawda w innym systemie, ale do Fuji już też pukają niezależni z ciekawą i stosunkowo tanią szklarnią. Sam S10 odziedziczył na tyle dużo po T4, za połowę ceny, że w sumie nie ma o czym gadać. Tanio nie jest, ale jak się popatrzy na konkurencję to nie jest też drogo.

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez czomolungma Zobacz posta
    No właśnie "takie ceny" jak mówisz ma każdy. Z50 kosztuje 3300-3400 (z naszej dystrybucji), a lepszy od niego moim zdaniem xt30 3700...sony jeszcze droższe. Więc jak widzisz to nie fuji jest drogie a wszyscy są drodzy To że w innych systemach jest póki co więcej szkieł i trafiają się sztuki tańsze nie znaczy że ogólnie szkła są tanie. A te kundelki jak powiadasz dają całkiem fajne osiągi
    Ale ni eo to chodzi aby Cię przekonywać. To prawda że rynek jest szeroki każdy kupi to co chce.
    Mnie się też nie spieszy, może jak któryś x-trans potanieje to się jednak skuszę ...
    Pozdrawiam
    Marcin

  9. #29

    Domyślnie

    A jeszcze pytanie czy orientujecie się jak wygląda kwestia działania szkieł Canona na Fuji. Chodzi mi o to czy to sensownie działa, bo że są takie adaptery to wiem. Mam tego cholerstwa Canonowego całą szafę i teoretycznie mógłbym początkowo przeprotezować jakiś czas....
    Pozdrawiam
    Marcin

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Mnie się też nie spieszy, może jak któryś x-trans potanieje to się jednak skuszę ...
    Ło Panie...ja używam xtransa za 700 zł i...obrazek mnie zadowala ;p

Strona 3 z 11 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 09-04-2020, 11:33
  2. Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 29-10-2017, 11:35
  3. Fuji x100f + wide-konwerter czy Fuji xt-20+23mm+14mm?
    By explorexxx in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 101
    Ostatni post / autor: 15-09-2017, 11:34

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •