Close

Strona 11 z 11 PierwszyPierwszy ... 91011
Pokaż wyniki od 101 do 105 z 105

Wątek: Fuji x-S10

  1. #101

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    Ty się mnie pytasz o takie rzeczy? Jeśli uważasz, że zamiast ISO 200 Fuji daje Ci ISO 100, a Ty chcesz mieć te 200 zmierzone w dokładnie taki sposób, jak w jakimś innym aparacie, to sobie ustaw ISO 400. Wtedy będziesz miał swoje ISO 200. Po co zawracasz ludziom gitarę?

    Masz do dyspozycji czas, przysłonę i ISO. Ustawiaj je tak, żeby było dobrze. Tak się robi w każdym aparacie.
    Tak, to jest sposób na wyrównanie ekspozycji, ale jak wiadomo każde podniesienie wartości ISO degraduje obraz, ale oczywiście o tym już nie wspominasz bo po co.

  2. #102

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez maxwawa Zobacz posta
    Tak, to jest sposób na wyrównanie ekspozycji, ale jak wiadomo każde podniesienie wartości ISO degraduje obraz, ale oczywiście o tym już nie wspominasz bo po co.
    Skoro ISO masz zaniżone, czyli powiedzmy 100 zamiast 200, to szumy też masz zaniżone - takie jak na 100, a nie na 200. Jeśli rozjaśnisz zdjęcie, to szumy „wrócą” do takiego poziomu, jaki ma konkurencja na tej samej zmierzonej czułości, więc nic się nie degraduje. Wystarczy pomyśleć.
    www.sarwinski.coml | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  3. #103

    Domyślnie

    @epicure
    Żeby sprawa była jasna, czyli twierdzisz że np. ISO 800 w FujiFilm to będzie to samo co ISO 400 u konkurencji a i tak szum(degradacja zdjęcia) pozostanie na jednakowym poziomie ?
    Ostatnio edytowane przez maxwawa ; 23-12-2022 o 15:17

  4. #104

    Domyślnie

    To Ty piszesz o konkurencji, więc do Twojej wypowiedzi się odnosiłem. Ja wyżej podawałem linki, z których wynika, że przynajmniej cześć konkurencji robi to samo co Fuji.
    www.sarwinski.coml | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  5. #105

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez maxwawa Zobacz posta
    @epicure
    Żeby sprawa była jasna, czyli twierdzisz że np. ISO 800 w FujiFilm to będzie to samo co ISO 400 u konkurencji a i tak szum(degradacja zdjęcia) pozostanie na jednakowym poziomie ?
    Jeśli jakiś aparat ma o 1 EV wyższą rzeczywistą czułość to tak właśnie będzie, ale tylko w RAWach bez żadnej ingerencji programowej, nawet automatycznej. W innym przypadku, czyli w JPEGach i RAWach odpowiednio skorygowanych, te zdjęcia nie będą mieć takiej samej ekspozycji.
    www.sarwinski.coml | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

Strona 11 z 11 PierwszyPierwszy ... 91011

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 09-04-2020, 11:33
  2. Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 29-10-2017, 11:35
  3. Fuji x100f + wide-konwerter czy Fuji xt-20+23mm+14mm?
    By explorexxx in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 101
    Ostatni post / autor: 15-09-2017, 11:34

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •