Close

Strona 32 z 65 PierwszyPierwszy ... 22303132333442 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 311 do 320 z 644
  1. #311

    Domyślnie

    Faktycznie tak jest w instrukcji, ale w menu aparatu jest inaczej, prawdopodobnie po ostatniej poprawce softu. To o czym piszesz jest pod D13 i mam to na On.

  2. #312

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez markB Zobacz posta
    Nie wiem jak to nazwać. Może źle się wyraziłem z tymi klatkami. W OVF jest tak, że zaczynasz panning i wszystko widzisz dokładnie zanim naciśniesz spust; wtedy pojawia się ciemność na moment, kiedy masz wciśnięty spust. Natomiast w EVF zaczynasz panning przy długim czasie i wszystko się rozmazuje, a w czasie wciskania spustu nic nie widać przestajesz naciskać i jeszcze chwilę ciągniesz panning przy rozmazaniu wszystkiego w wizjerze. Dlatego czas, kiedy niczego praktycznie nie widać jest dłuższy w EVF niż w OVF.
    No właśnie każdy ma indywidualne podejście do EVF: dla jednych przeważają plusy, dla innych minusy. Ja należę do tych drugich, aczkolwiek mam niezbyt długie doświadczenie z tym wizjerem. Np. zupełnie nie zgadza mi się WB - to co widzę w wizjerze nie odpowiada temu co widzę w postprodukcji na ekranie, z ostatnich ca 500 zdjęć zaledwie w kilku nie musiałem poprawiać WB. A rozrzut był straszny, nawet o 2000 Kelvinów. Chyba można jakoś dostroić wizjer, ale przecież nie ma takiej potrzeby w przypadku OVF. Po co w Z9 aż cztery rodzaje automatycznego WB, skoro właściwie tylko jeden w miarę się sprawdza (A0 we wnętrzach)? Może te rozbieżności są rezultatem używania nienatywnych szkieł (przez FTZ), może powodowane są wyborem jednopunktowego AF (trafia akurat na nietypowy punkt dla ogólnego WB)?
    Aha, a to wszystko ma mało wspólnego z D12, bo w Z9 pod tą funkcją jest podświetlenie tylnego ekranu.
    Zostsje jeszcze temat WB. Jeśli masz włączoną symulację ekspozycji, a WB Ci się nie zgadza o 2000K to raczej coś jest nie tak z Twoim monitorem (zakładając, że na wyświetlaczu zdjęcia wyglądają ok). Ba, jeśli jej nie masz włączonej, a zdjęcia są tak rozjechane, to dalej coś tu mocno nie gra. U mnie AWB załatwiał 90% sytuacji już w D700, a Z5 sobie radzi jeszcze lepiej w świetle sztucznym, czyli tam gdzie D700 się lubił wyłożyć i pójść saharyjska żółć ogólnie rzecz biorąc dla pospolitego fotopstryka mojego pokroju ingerencja w AWB o 2000K odbywa się tylko wtedy, gdy chcę zrobić coś nietypowego. Przy normalnym foceniu jest rzadkością jest korygowanie tego parametru

  3. #313

    Domyślnie

    Symulacja ekspozycji jest włączona domyślnie. Monitor jest zdecydowanie OK, sprawdzony na innych puszkach. WB nieautomatyczny też OK. Nigdy przedtem nie korzystałem z auto-WB, po kłopotach w tym względzie w D70. Podejrzewam jednak ten jednopunktowy AF, ponieważ początkowo nie zauważyłem, że domyślnie ustawiony jest ekran dotykowy i ten punkt latał mi po całym wizjerze przy zbliżaniu oka do wizjera.

  4. #314

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lukasz_kk Zobacz posta
    Bingo!
    Przełączyłem to i teraz znienacka widzę już nie tylko ciemność w trakcie jechania serią

  5. #315

    Domyślnie

    Witam.
    Do Spottingu, pokazów, zwierząt lepszy Będzie Z6II/Z7II czy A7IV? Za Nikonami przemawiają Fps w Rawach. Z kolei do Sony można podpiąć podobno rewelacyjny 200 600. Obecnie używam D7200 z T 150-600g2

  6. #316

    Domyślnie

    D850, d500, d7500.

  7. #317

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 0KM Zobacz posta
    Witam.
    Do Spottingu, pokazów, zwierząt lepszy Będzie Z6II/Z7II czy A7IV? Za Nikonami przemawiają Fps w Rawach. Z kolei do Sony można podpiąć podobno rewelacyjny 200 600. Obecnie używam D7200 z T 150-600g2
    Ja bym wybrał Sony. Lepszy AF (co nie znaczy że Z6II / Z7II ma zły AF, ale Sony po prostu ma lepszy), i jak sam piszesz, dobry obiektyw 200-600. Mam to szkło i używam do fotografii przyrody, głównie ptaków, sprawdza się bardzo dobrze.
    No chyba że z jakiś przyczyn koniecznie potrzebujesz więcej niż 10 fps.

    PS. Liczba FPS w rawach przemawia tylko za Z6II, Z7II ma takie same maksymalne FPS jak Sony A7R IV, to jest 10.
    Ostatnio edytowane przez m_a_g ; 24-11-2022 o 17:49
    Marcin
    Aktualnie: Nikon Z9, Z8, Z7II, Sony A1, A7RV, A7RIII, Canon R5, Olympus M1X, OM-1, E-M5 MK III Poprzednio: Canon 1Ds, 1D MK III, 10D, 20D, 40D, 50D, 70D, 7D, 6D, 5D MK IV, EOS R, Sony Nex 5, A6000, A6500, A7 MK II, Fuji X-T4, Panasonic G9

  8. #318

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 0KM Zobacz posta
    Witam.
    Do Spottingu, pokazów, zwierząt lepszy Będzie Z6II/Z7II czy A7IV? Za Nikonami przemawiają Fps w Rawach. Z kolei do Sony można podpiąć podobno rewelacyjny 200 600. Obecnie używam D7200 z T 150-600g2
    A7IV ma bird eye af. Poza tym masz oprócz Sony 200-600 kilka przyzwoitych zoomów, musisz sam wszystko skalkulować. Sigmy 100-400, 150-600, Tamrony 50-400, 150-500, jak wiadomo w Sony jest wybór.
    https://sonyalpha.blog/2017/06/26/la...sony-fe-mount/

    Trochę pikseli więcej też robi różnicę przy kropowaniu. IV-ka ma duży bufor, ale trochę poobcinane fps-y w zależności od rodzaju pliku, to akurat przypadłość większości aparatów. Tak naprawdę musisz się zastanowić, co jest priorytetem.

  9. #319

    Domyślnie

    @OKM, jeszcze jedna sprawa o której zapomniałem wspomnieć - blackout w wizjerze.
    W trybie H+, czyli powyżej 5.5 fps, w wizjerze jest taki blackout że trudno się kadruje. Przynajmniej mnie, i wielu innym którzy na to narzekali w sieci
    W trybie H, czyli 5.5 fps, wszystko jest OK.
    Po prostu te aparaty nie są w zamyśle przeznaczone do fotografowania akcji, do tego Nikon wypuścił Z9

    Zwróć na to uwagę przed zakupem bo jeżeli chcesz kupić Z6 do używania na wysokich FPS możesz się potem rozczarować.
    Marcin
    Aktualnie: Nikon Z9, Z8, Z7II, Sony A1, A7RV, A7RIII, Canon R5, Olympus M1X, OM-1, E-M5 MK III Poprzednio: Canon 1Ds, 1D MK III, 10D, 20D, 40D, 50D, 70D, 7D, 6D, 5D MK IV, EOS R, Sony Nex 5, A6000, A6500, A7 MK II, Fuji X-T4, Panasonic G9

  10. #320

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez m_a_g Zobacz posta
    @OKM, jeszcze jedna sprawa o której zapomniałem wspomnieć - blackout w wizjerze.
    W trybie H+, czyli powyżej 5.5 fps, w wizjerze jest taki blackout że trudno się kadruje. Przynajmniej mnie, i wielu innym którzy na to narzekali w sieci
    W trybie H, czyli 5.5 fps, wszystko jest OK.
    Po prostu te aparaty nie są w zamyśle przeznaczone do fotografowania akcji, do tego Nikon wypuścił Z9

    Zwróć na to uwagę przed zakupem bo jeżeli chcesz kupić Z6 do używania na wysokich FPS możesz się potem rozczarować.
    a nie jest na odwrót?. Tak wynika z filmów na ten temat https://www.youtube.com/watch?v=fxLQ74zokjI
    nie mogę znaleźć podobnych filmów na temat sony
    Cytat Zamieszczone przez m_a_g Zobacz posta
    Ja bym wybrał Sony. Lepszy AF (co nie znaczy że Z6II / Z7II ma zły AF, ale Sony po prostu ma lepszy), i jak sam piszesz, dobry obiektyw 200-600. Mam to szkło i używam do fotografii przyrody, głównie ptaków, sprawdza się bardzo dobrze.
    No chyba że z jakiś przyczyn koniecznie potrzebujesz więcej niż 10 fps.

    PS. Liczba FPS w rawach przemawia tylko za Z6II, Z7II ma takie same maksymalne FPS jak Sony A7R IV, to jest 10.
    no tak, a zwykła A7IV ma w rawach nieskompresowanych 6fps, z doświadczenia z D7200 który ma 5 wiem że to troszkę mało. myślę że te 8 10 to jest wystarczające optimum
    a i jeszcze jedna sprawa. można do bez luster podpinać szkła bez żadnej elektroniki? z tego co widziałem to migawka/przesłona chroni matrycę gdy nie ma obiektywu.
    Ostatnio edytowane przez 0KM ; 25-11-2022 o 01:35

Strona 32 z 65 PierwszyPierwszy ... 22303132333442 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon Z50 oficjalnie
    By TOP67 in forum Nikon - system Z - bezlusterkowce
    Odpowiedzi: 442
    Ostatni post / autor: 09-04-2024, 13:20
  2. Nikon D5 oficjalnie
    By TOP67 in forum Nikon - D1-D6
    Odpowiedzi: 1114
    Ostatni post / autor: 14-06-2022, 14:52
  3. Nikon Z6 i Z7 oficjalnie
    By TOP67 in forum Nikon - system Z - bezlusterkowce
    Odpowiedzi: 4925
    Ostatni post / autor: 07-07-2020, 07:23
  4. Nikon 1 V3 oficjalnie
    By shaolin in forum Nikon - System 1
    Odpowiedzi: 142
    Ostatni post / autor: 09-09-2014, 17:34
  5. Nikon V2 - oficjalnie
    By shaolin in forum Nikon - System 1
    Odpowiedzi: 61
    Ostatni post / autor: 07-01-2013, 23:32

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •