Close

Strona 12 z 65 PierwszyPierwszy ... 210111213142262 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 111 do 120 z 644
  1. #111

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jolania Zobacz posta
    Minął prawie miesiąc. Jakieś wrażenia, porównania z d750?
    Ups, nie zauważyłem pytania przepraszam za zwłokę w odpowiedzi.
    Nie jestem dobrym podpowiadaczem, a już na pewno nie recenzentem. Zwykły ze mnie niedzielny pstrykacz w 95% na własne "potrzeby".
    Co prawda trochę czasu minęło, ale zajęcia służbowe nie dawały szans na bliższe zapoznanie się ze sprzętem. Dlatego o porównaniach trudno mówić - a już na pewno nie w temacie AF-C, którego prawie nie używam.
    W wolniejszej chwili coś więcej napiszę.
    NIKON Z6II | FTZ | N 50/1.4 G |N 14-30/4 S | N 24-70/4 S | SB-900 | SanDisk CFexpress 128 GB | Velbon ULTRA VOXi L + Triopo B-1

  2. #112

  3. #113

    Domyślnie

    Witam.

    Zastanawiam się nad zakupem Z6 II i zwracam się do użytkowników tego aparatu. Jeśli dobrze rozumiem to w przypadku aparatu bez lustra nie ma zabawy z poprawkami ostrości na obiektywach i można cieszyć się z mniejszej ilości nie "trafionych" zdjęć.
    Z tego co znalazłem, Z6 nie ma problemu z pracą przez FTZ z obiektywami takimi jak NIKKOR AF-S 105 F1.4E ED i NIKKOR AF-S 70-200E VR. Pytanie kieruję do użytkowników Nikona Z: czy obiektyw TAMRON AF 24-70/2.8 SP DI VC USD będzie działał bez problemu i bez żadnych ograniczeń na tym aparacie? Ktoś robił już zdjęcia w takiej konfiguracji? Zastanawiam się czy kupić zestaw z kitem 24-70/4 czy też sobie darować bo na Tamrona nie mogę zbytnio narzekać.
    Jeszcze jedna sprawa. Od niedawna używam okularów do czytania. W D750 można sobie ustawić ostrość wizjera w aparacie. Ponieważ z daleka widzę bez problemu więc nawet nie muszę korzystać. W Z nie ma wizjera optycznego. Czy to znaczy, że robiąc zdjęcie i korzystając z wizjera elektronicznego lub ekranu zmuszony będę do zakładania okularów? Pytanie może wydawać się niepoważne ale dla mnie ma dość duże znaczenie i będę wdzięczny za odpowiedź.

    Pozdrawiam.

  4. #114

    Domyślnie

    Tych tamronów jest dwa. Starszy tylko MF.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  5. #115
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez seawolf001 Zobacz posta
    Jeśli dobrze rozumiem to w przypadku aparatu bez lustra nie ma zabawy z poprawkami ostrości na obiektywach i można cieszyć się z mniejszej ilości nie "trafionych" zdjęć.
    Nie wpływa to na nietrafienia, chyba że chodzi ci o to że nie masz skalibrowanego zestawu z lustrzanką i jest bf/ff ale wtedy to raczej większość jest nie trafione.

    czy obiektyw TAMRON AF 24-70/2.8 SP DI VC USD będzie działał bez problemu i bez żadnych ograniczeń na tym aparacie?
    Nie będzie działał poprawnie, tylko nowsze wersje G2.

    W D750 można sobie ustawić ostrość wizjera w aparacie. Ponieważ z daleka widzę bez problemu więc nawet nie muszę korzystać. W Z nie ma wizjera optycznego. Czy to znaczy, że robiąc zdjęcie i korzystając z wizjera elektronicznego lub ekranu zmuszony będę do zakładania okularów? Pytanie może wydawać się niepoważne ale dla mnie ma dość duże znaczenie i będę wdzięczny za odpowiedź.
    Tu tez masz regulacje dioptrii.

  6. #116

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez seawolf001 Zobacz posta
    Czy to znaczy, że robiąc zdjęcie i korzystając z wizjera elektronicznego lub ekranu zmuszony będę do zakładania okularów? Pytanie może wydawać się niepoważne ale dla mnie ma dość duże znaczenie i będę wdzięczny za odpowiedź.
    Pod tym względem wizjer elektroniczny działa tak samo, jak optyczny.

  7. #117

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez seawolf001 Zobacz posta
    Czy to znaczy, że robiąc zdjęcie i korzystając z wizjera elektronicznego lub ekranu zmuszony będę do zakładania okularów? Pytanie może wydawać się niepoważne ale dla mnie ma dość duże znaczenie i będę wdzięczny za odpowiedź.
    Jest nawet lepiej niż myślisz, bo przez wizjer będziesz mógł bez okularów podglądać zrobione zdjęcia lub ustawić coś w menu.
    Z6II + N 17-28/2.8, N 28-75/2.8, N 70-180/2.8, N 24-200, T 70-300Z, N 40/2.0, V 85/1.8.
    D750/800 + T 17-35, N 24-70/2.8, N 28/1.8G, N 50/1.8G, S 135/1.8 Art.

    było D70, D40, D60, D80, D90, D700, D7000, D7100, D600, D750, D7200, D7500, Z5.

    moje pstryki, na fejsie, instagram

  8. #118
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 773

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez seawolf001 Zobacz posta
    WPytanie kieruję do użytkowników Nikona Z: czy obiektyw TAMRON AF 24-70/2.8 SP DI VC USD będzie działał bez problemu i bez żadnych ograniczeń na tym aparacie? Ktoś robił już zdjęcia w takiej konfiguracji? Zastanawiam się czy kupić zestaw z kitem 24-70/4 czy też sobie darować bo na Tamrona nie mogę zbytnio narzekać.
    Cytat Zamieszczone przez OjTam Zobacz posta
    Tych tamronów jest dwa. Starszy tylko MF.
    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Nie będzie działał poprawnie, tylko nowsze wersje G2.
    W necie tak piszą, ale ... on działa. Pierwsza wersja Tamrona 24-70/2.8, w Zetce soft 3.20. AF-C i AF-S, pojedyńczy punkt, wszystkie punkty - działa. Nie testowałem aż tak wszechstronnie, może w jakiś sytuacjach się wykłada, ale ... no działa. Tylko uwaga - ja piszę o Z6 mk1, nie miałem okazji pracować na Z6II.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 21-01-2021 o 22:33
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  9. #119

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Nie wpływa to na nietrafienia, chyba że chodzi ci o to że nie masz skalibrowanego zestawu z lustrzanką i jest bf/ff ale wtedy to raczej większość jest nie trafione.

    .
    No nie do końca. Wiele tamronów i nie tylko cierpi na Focus Shift i w lustrach wyraźnie to widać. W zetkach AF pracuje z przysłoną roboczą i daje to mz dużo lepsze rezultaty. W mojej sigma 24mm art z lustrem ostrość "pływa" w pewnym zakresie, czego nie zauważyłem w takim stopniu w pracy z zetkami.

  10. #120
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    W necie tak piszą, ale ... on działa. Pierwsza wersja Tamrona 24-70/2.8, w Zetce soft 3.20. AF-C i AF-S, pojedyńczy punkt, wszystkie punkty - działa. Nie testowałem aż tak wszechstronnie, może w jakiś sytuacjach się wykłada, ale ... no działa. Tylko uwaga - ja piszę o Z6 mk1, nie miałem okazji pracować na Z6II.
    A to ciekawe, ja po podpięciu przez FTZ miałem error, ktoś pisał że przez adaptery chińskie działają wersje od Canona ale nie mam pojęcia, no i jeszcze kwestia softu w obiektywie tez może mieć znaczenie, a tego przez docka nie uaktualnimy.

Strona 12 z 65 PierwszyPierwszy ... 210111213142262 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon Z50 oficjalnie
    By TOP67 in forum Nikon - system Z - bezlusterkowce
    Odpowiedzi: 442
    Ostatni post / autor: 09-04-2024, 13:20
  2. Nikon D5 oficjalnie
    By TOP67 in forum Nikon - D1-D6
    Odpowiedzi: 1114
    Ostatni post / autor: 14-06-2022, 14:52
  3. Nikon Z6 i Z7 oficjalnie
    By TOP67 in forum Nikon - system Z - bezlusterkowce
    Odpowiedzi: 4925
    Ostatni post / autor: 07-07-2020, 07:23
  4. Nikon 1 V3 oficjalnie
    By shaolin in forum Nikon - System 1
    Odpowiedzi: 142
    Ostatni post / autor: 09-09-2014, 17:34
  5. Nikon V2 - oficjalnie
    By shaolin in forum Nikon - System 1
    Odpowiedzi: 61
    Ostatni post / autor: 07-01-2013, 23:32

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •