Close

Strona 27 z 65 PierwszyPierwszy ... 17252627282937 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 261 do 270 z 644
  1. #261

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez PoPan Zobacz posta
    Będzie w przyszłości to czy tamto, a coś ci brakuje obecnie w Z6 ? Przecież po ostatniej aktualizacji to niesamowita maszyna, wszyscy byli zdziwieni że tak dobrą aktualizacje otrzymał sprzęt.
    Nawet przed aktualizacją było bardzo dobrze.
    Jak nie ma w tej cenie to widzę jest za 1200 funtów, a na ebay kupisz taniej, zaoszczędzoną kasę przeznacz na obiektyw, wyjdzie zdecydowanie lepiej.
    Wiesz mi że ja akurat jestem ostatnią osobą żeby przepłacać, dlatego moje obiektywy kupowałem cierpliwie czekając na okazję co i pozwoliło zaoszczędzić sporo pieniędzy. Niestety nie zdążyłem z zakupem Z kiedy ceny idą teraz z górę.
    Dla mnie nie jestem problem żeby dopłacić do Z6ii zwłaszcza jeśli miałbym kupić Z6 za 1200 f to szczerze mówiąc wolałbym dopłacić i kupić Z6ii upolowanego za 1400-1500 f , dla mnie lepiej wydane pieniądze. Wiem że Z6 otrzymał poprawki i aparat dostał drugie życie. Wydaje mi się jednak że Nikon w przyszłości będzie bardziej wspierał Z6ii a Z6 nie będzie otrzymywał więcej aktualizacji, tak jak to widzę. Dlatego dla mnie są to lepiej wydane pieniądze. Ale oczywiście ty ani ja nie wiemy w którą stronę to pójdzie, możemy sobie tylko spekulować. Powiem tak gdybym wcześniej się zdecydował kiedy Z6 było można kupić za 950f to bym pewnie go kupił, ale obecna cena za ten aparat jest dla mnie za wysoka. Mogę w najgorszym wypadku czekać dalej.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez PoPan Zobacz posta

    Co do tych sklepów to gwarancja jest teoretyczna, ja mam dwa obiektywy z eglobal i co mi z tego że zapewniali ze mają gwarancje jak już sklepu nie ma, i nie jest to pierwszy przypadek że jakaś firma, która sprzedawała sprzęt przemycany do EU/UK znikła.
    Oba te sklepy są dosyć długo na rynku i wysyłają w przypadku UK z lokalnych magazynów . Oba mają dobre opnie a jeśli chodzi o serwis gwarancyjny panamoz.com czytałem na kilku forach Dpreview i jakeś dwa w UK nie pamiętam teraz nazw, ludzie bardzo sobie chwalili. Ja oczywiście nikogo nie namawiam ostatecznie to ja będę wydawał kasę. Jest jeszcze opcja że dojdę do porozumienia z tym sklepem który miał mieć z6ii dla mnie i nie będzie tematu.
    Rób najlepiej jak tylko potrafisz , jakieś tam body i kilka szkiełek..
    Nikon Z6ii / Z24-70f4S/ Z 35 1.8S /Z 85 1.8S /Jupiter 135 3.5 / Viiltrox 24 1.8 / Helios 58mm /

  2. #262

    Domyślnie

    Szczerze polecam ci pierwsze modele Zetek, zamiast dokładać do Z6II bierz Z7.
    Wybierając między używanym Z6II i nowym Z6, wybrałbym ten nowy.

    To czy będą kolejne aktualizacje tego nie wiemy, Nikon zaskoczył aktualizacją pierwszych modeli, może zaskoczy ponownie ale co można jeszcze ulepszać, jest kilka kwestii jakie chciałoby się mieć ale to dotyczy wszystkich modeli i raczej nie będzie zmian w kwestiach programowania guzików, szybkiego menu czy ekranu górnego, a męczenie dalej AF nie widzę potrzeby, są to obecnie tak niesamowicie dobrze działające aparaty w tej kwestii że kolejnych nawet większość nie zauważy różnic.

    Nie używam gripa, nie potrzeba mi drugiego slotu na kartę pamięci, jakby były dwa sloty XQD/CFX to miałoby to sens.

    Jedyny plus na korzyść Z6II to chyba w video zapis 4K w 60fps ?

  3. #263

    Domyślnie

    Witam
    Czy AF w Z6II jest wystarczająca do robienia zdjęć sportowych oraz przyrody (ptaków) czy lepiej wybrać model Z7 ?

  4. #264
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 772

    Domyślnie

    Lepiej Z6 w wersji II niż starszą wersję Z7.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  5. #265

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Lepiej Z6 w wersji II niż starszą wersję Z7.
    Czy AF w Z6II przy odpowiednim obiektywie daję radę przy zdjęciach przyrody (ptaki w locie) ?

  6. #266

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Maly__4 Zobacz posta
    Czy AF w Z6II przy odpowiednim obiektywie daję radę przy zdjęciach przyrody (ptaki w locie) ?
    Mortena Hillmera kojarzysz? Fotoprzyrodnik, choć głównie ssaki bardziej, niż ptaki. Przeszedł drogę D5 - Z6 -Z6II - Z9. Skoro jemu Z6ki wystarczyły, to najpewniej też będziesz zadowolony.
    @grafo jeśli dobrze kojarzę podobny krok zrobił.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  7. #267

    Domyślnie

    Można też przetestować czy Z7 nie radzi sobie lepiej w takich sytuacjach, na człowieku, na twarzy i na oku AF w Z7 lepiej trzyma od Z6, słabnie w gorszych warunkach.

  8. #268

    Domyślnie

    Po kilku latach używania D5 zamieniłem go na Z6II (dokładnie w grudniu i tak naprawdę sprzedałem D5 ponieważ zamówiłem Z9, ale przez wtedy długi czas oczekiwania odłożyłem w czasie Z9 i po uprzednim wypożyczeniu Z6II oraz Z7I dałem szansę Z6II). Generalnie aparat ma wiele plusów, daje radę i jestem zadowolony, ale jeśli chodzi o ptaki w locie to myślę, że większy komfort miałem z D5, pewniej się też czułem jeśli chodzi o szybkość i skuteczność wyostrzania. Kolejnym dużym minusem w stosunku do D5 i w temacie przyrody jest szybkostrzelność - ewidentnie czasem brakuje mi szybkości, ponieważ tryb H* jest dla mnie nie do przyjęcia więc używam tryb H, który na mechanicznej daje bardzo przeciętne 5.5kl/s vs 12kl/s w D5. Z6II na tym polu trochę się broni tym, że jest większa ilość trafień w serii vs D5 więc jeśli chodzi o finał zdjęć ostrych w punkt to po odrzutach jest podobnie ale czasem wolałbym mieć lekko poruszone zdjęcie w ciekawej pozie niż go nie mieć.
    Ogólnie do wszystkiego da się przyzwyczaić, ale uważam, że przy przyrodzie przejście z body typu d5, d850 a nawet d500 na body Z6/Z6II wymaga dobrego poznania się, mocnego przetestowania i zaakceptowania pewnych niedogodności, które w niektórych przypadkach po czasie można obrócić w pozytywy.

  9. #269

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez grafo Zobacz posta
    Po kilku latach używania D5 zamieniłem go na Z6II (dokładnie w grudniu i tak naprawdę sprzedałem D5 ponieważ zamówiłem Z9, ale przez wtedy długi czas oczekiwania odłożyłem w czasie Z9 i po uprzednim wypożyczeniu Z6II oraz Z7I dałem szansę Z6II). Generalnie aparat ma wiele plusów, daje radę i jestem zadowolony, ale jeśli chodzi o ptaki w locie to myślę, że większy komfort miałem z D5, pewniej się też czułem jeśli chodzi o szybkość i skuteczność wyostrzania. Kolejnym dużym minusem w stosunku do D5 i w temacie przyrody jest szybkostrzelność - ewidentnie czasem brakuje mi szybkości, ponieważ tryb H* jest dla mnie nie do przyjęcia więc używam tryb H, który na mechanicznej daje bardzo przeciętne 5.5kl/s vs 12kl/s w D5. Z6II na tym polu trochę się broni tym, że jest większa ilość trafień w serii vs D5 więc jeśli chodzi o finał zdjęć ostrych w punkt to po odrzutach jest podobnie ale czasem wolałbym mieć lekko poruszone zdjęcie w ciekawej pozie niż go nie mieć.
    Ogólnie do wszystkiego da się przyzwyczaić, ale uważam, że przy przyrodzie przejście z body typu d5, d850 a nawet d500 na body Z6/Z6II wymaga dobrego poznania się, mocnego przetestowania i zaakceptowania pewnych niedogodności, które w niektórych przypadkach po czasie można obrócić w pozytywy.
    Na początku lipca 2021 kupiłem Z6II bo zepsuł mi się D750. Po pierwszej euforii przyszło rozczarowanie najpierw jakością obudowy, która trzeszczała w rękach jak tania mydelniczka. Dopiero po 11 (jedenastu) wizytach w serwisie Nikona i okropnym szarpapniu nerwów z nimi e udało się poskładać obudowę jako tako. W międzyczasie D750 został naprawiony. Przyszły kolejne wakacje, euforia nowego już minęła i okazuje się, że najwięcej fajnych zdjęć mam Z....

    D5500!

    W prawdziwym życiu, gdy wziąłem Z6 II z 24-70/4 na wycieczkę w góry raz i drugi i trzeci, to mi się odechciało. Następnym razem brałem już D5500 lub czasem D750.
    Przede wszystkim uciążliwe jest ciągłe wybudzanie aparatu i/lub pożeranie baterii na wycieczce. Umykały mi właściwe momenty, bo zanim aparat się wybudził, to już tego nie było, co chciałem sfotografować. A jeśli przedłużę czas do uśpienia, to bateria znika w oczach, a aparat trzymany w ręku się grzeje.
    D5500 nic nie waży, jest gotowy natychmiast. Nie wyłączam podczas całej wycieczki i bateria wystarcza na kilka wycieczek.

  10. #270

    Domyślnie

    Cóż, ja się nauczyłem, że po prostu chwytając aparat wciskam do połowy spust. Zwykle zdąży się wybudzić, czasem tylko ułamek sekundy muszę poczekać. Wydaje mi się też, że Z6II powinien być tu szybszy niż mój Z5. Może nie zdążyłeś przestawić przyzwyczajeń.

    Ja w tej kwestii narzekam na co innego. Debilny kierunek działania przełącznika włączania aparatu. W lustrzance miałem to w nosie, nie ma potrzeby wyłączania sprzętu przez cały dzień... Tydzień... Po miesiącu na półce po prostu się wybudzał i działał. Tutaj aparat często wyłączam i zauważyłem, że włącznik działa odwrotnie niż wskazywałaby na to ergonomia, przy chwytaniu za grip znacznie wygodniej jest go wyłączyć jeszcze w czasie chwytu -.- może za kolejne 100 lat rozwoju aparatów Nikon to zauważy

Strona 27 z 65 PierwszyPierwszy ... 17252627282937 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon Z50 oficjalnie
    By TOP67 in forum Nikon - system Z - bezlusterkowce
    Odpowiedzi: 442
    Ostatni post / autor: 09-04-2024, 13:20
  2. Nikon D5 oficjalnie
    By TOP67 in forum Nikon - D1-D6
    Odpowiedzi: 1114
    Ostatni post / autor: 14-06-2022, 14:52
  3. Nikon Z6 i Z7 oficjalnie
    By TOP67 in forum Nikon - system Z - bezlusterkowce
    Odpowiedzi: 4925
    Ostatni post / autor: 07-07-2020, 07:23
  4. Nikon 1 V3 oficjalnie
    By shaolin in forum Nikon - System 1
    Odpowiedzi: 142
    Ostatni post / autor: 09-09-2014, 17:34
  5. Nikon V2 - oficjalnie
    By shaolin in forum Nikon - System 1
    Odpowiedzi: 61
    Ostatni post / autor: 07-01-2013, 23:32

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •