Close

Strona 28 z 65 PierwszyPierwszy ... 18262728293038 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 271 do 280 z 644
  1. #271

    Domyślnie

    Polecam ustawić wyświetlacz na wyłączony, a wizjer tak żeby automatycznie gaśnie po odsunięciu od oka, wtedy pobór prądu jest znikomy.
    Nawyk jak napisał @odzio też wyrobił mi się bardzo szybko i przestało to wpływać negatywnie na komfort użytkowania.

    Zawsze mnie dziwi marudzenie że zestaw duży i bierze mniejszy, to dlaczego używa dużych obiektywów, przecież aparaty Z nie są jakoś specjalnie duże i ciężkie, to optyka generuje wielkość i wagę.
    Nikon ma w ofercie zgrabne kity, polecam przesiadkę na nie albo odejście od pełnej klatki bo aps-c jeszcze zaoszczędzi nam dyskomfortu.

    Mnie denerwuje brak personalizacji górnego wyświetlacza, jakby tam można było ustawić co się chce to ekran główny nawet bym nie potrzebował.

  2. #272

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez PoPan Zobacz posta
    Polecam ustawić wyświetlacz na wyłączony, a wizjer tak żeby automatycznie gaśnie po odsunięciu od oka, wtedy pobór prądu jest znikomy.
    Nawyk jak napisał @odzio też wyrobił mi się bardzo szybko i przestało to wpływać negatywnie na komfort użytkowania.
    Rozumiem, że można nieco ograniczyć drenowanie baterii kosztem wygody użytkowania, ale w bezlusterkowcu zawsze będzie albo drenaż baterii (bo matryca i cały "system" pracuje", albo oczekiwanie na wybudzenie i w żaden sposób nie da się osiągnąć zbliżonego komfortu do lustrzanki pod tym względem.



    Cytat Zamieszczone przez PoPan Zobacz posta
    Zawsze mnie dziwi marudzenie że zestaw duży i bierze mniejszy, to dlaczego używa dużych obiektywów, przecież aparaty Z nie są jakoś specjalnie duże i ciężkie, to optyka generuje wielkość i wagę.
    Nikon ma w ofercie zgrabne kity,
    Nie spotkałem się z kitem Z6II + lekki obiektyw.
    Owszem, kupiłem sobie Z40/2 i z tym obiektywem Z6II jest nieskończenie lżejszy i poręczniejszy, ale pozostaje nadal drenaż baterii i oczekiwanie na wybudzenie.

    Cytat Zamieszczone przez PoPan Zobacz posta
    polecam przesiadkę na nie albo odejście od pełnej klatki bo aps-c jeszcze zaoszczędzi nam dyskomfortu.
    Jak już nadmieniłem powyżej, dlatego właśnie często korzystam z D5500
    A czasami - gdy chcę, żeby to była jednak pełna klatka, to D750.

  3. #273

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pugilares Zobacz posta
    Rozumiem, że można nieco ograniczyć drenowanie baterii kosztem wygody użytkowania, ale w bezlusterkowcu zawsze będzie albo drenaż baterii (bo matryca i cały "system" pracuje", albo oczekiwanie na wybudzenie i w żaden sposób nie da się osiągnąć zbliżonego komfortu do lustrzanki pod tym względem.
    Ale ustawienie sobie żeby nie pracował wizjer i/lub ekran to podstawa, sam sensor nie pobiera wiele, to wizjer i ekran zjada.
    Co do tego jak lustra działają to zgoda ale coś za coś, bezlustra przeszły wielką ewolucje, Nikon nie miał modeli tak tragicznych od strony zasilania jak Sony, więc nie możesz nei mieć porównania, zapewniam ciebie że Nikon i wszystkie nowe modele Sony/Canon bardzo dobrze wypadają.

    Nie spotkałem się z kitem Z6II + lekki obiektyw.
    24-50mm f/4-6.3

  4. #274

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez PoPan Zobacz posta
    ... sam sensor nie pobiera wiele, to wizjer i ekran zjada...
    Jesteś tego pewien? Gdyby sensor wiele nie brał, to nie mielibyśmy do czynienia z przegrzewaniem się sensorów podczas dłuższej pracy.
    "...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."
    http://commons.wikimedia.org/wiki/Windmill
    Pstrykoaparat + obiektywy + okulary korekcyjne -10.5 dioptrii.
    "Don Kichote to zły człowiek był..."

  5. #275

    Domyślnie

    Każdy sensor pobiera dużo i nie ważne czy masz przed nim lusterko czy nie masz, jak włączysz Lv w lustrzance to też masz drenowanie akumulatora.
    Pod tym względem nic się nie zmieniło, a doszły jeszcze straty energii podczas szybkiego odczytu sensora, szybkości elektroniki i szybkości zapisu na nośniku, to wszystko generuje ciepło co oznacza straty energii, czyli większy pobór prądu.
    Jeśli ograniczymy pracę całości czyli wyłączymy wizjer i ekran to minimalizujemy straty.
    Ostatnio edytowane przez PoPan ; 04-07-2022 o 10:54

  6. #276

    Domyślnie

    Może rozbierz tego bezlusterkowca, wykonaj pomiary zużycia energii przez matrycę, wizjer, ekran (prosty miernik do tego wystarczy ) i wtedy o tym pisz. Wtedy to będzie wiarygodne. A teraz wypisujesz niczym nie poparte bzdury na temat tego co ci się wydaje. Chyba szkoda czasu na te "mądrości"?
    Jacek

  7. #277

    Domyślnie

    W bezlusterkowcach cały czas działa matryca, procesor i wyświetlacz lub OVF. Nie ma chyba sensu dociekania, które z nich bierze najwięcej prądu, bo zawsze działają razem.
    W lustrzance podczas kadrowania praktycznie nie ma poboru prądu, podczas pomiaru jest on minimalnie większy. Jedynie po naciśnięciu spustu następuje znaczący wzrost poboru prądu (elektronika + naciąg).
    Z6II + N 17-28/2.8, N 28-75/2.8, N 70-180/2.8, N 24-200, T 70-300Z, N 40/2.0, V 85/1.8.
    D750/800 + T 17-35, N 24-70/2.8, N 28/1.8G, N 50/1.8G, S 135/1.8 Art.

    było D70, D40, D60, D80, D90, D700, D7000, D7100, D600, D750, D7200, D7500, Z5.

    moje pstryki, na fejsie, instagram

  8. #278

    Domyślnie

    Ale chodzi o to co napisał Pugilares że wyczerpuje mu akumulator zanim aparat przejdzie w tryb uśpienia, dlatego sugeruję ustawić tak żeby po odstawieniu od oka wyłączył się wizjer i oczywiście wyłączony ekran, wtedy mamy znikome zużycie akumulatora, sprawdzone w praktyce.
    To że lustrzanki zużywają mniej ogólnie prądu to oczywiste i jest tak jak napisał TOP67 plus to co napisałem o startach energii ze względów na szybkość odczytu/zapisu/przetworzenia.

  9. #279

    Domyślnie

    Wizjer standardowo się wyłącza po odsunięciu oka (lub czegokolwiek, co by wyczuwał czujnik przy wizjerze). I włącza się, gdy przysuniemy oko (lub cokolwiek) do czujnika. Czyli np. niosąc aparat na pasku zawieszonym na szyi, albo niewyłączony w torbie niechcący włączamy cały czas wizjer. Wyłączenie ekranu nie sprawiło bynajmniej, że w Z6II nagle akumulator zaczął starczać na tyle wycieczek, na ile wystarcza w D750 lub D5500.
    Nadal w mogę zrobić kilka wycieczek na jednym ładowaniu akumulatorka D750, a idąc na wycieczkę z Z6II, jeśli nie mam ze sobą drugiego naładowanego akumulatorka, to ryzykuję, że w najfajniejszym momencie wycieczki do sfotografowania zostanę z niedziałającym aparatem. Fajne światło zaczyna się zwykle pod koniec, późnym popołudniem, wczesnym wieczorem, czyli wtedy, kiedy Z6II właśnie już wyświetla symbol baterii na czerwono.
    Sprawdzone w praktyce
    No i cały czas mi się grzeje ten aparat, jeżeli go noszę nieuśpionego lub niewyłączonego. A jak wyłączam lub usypia, to wtedy umykają mi fajne momenty, bo nie zdąży się wybudzić i gdy się w końcu wybudzi, to już tego nie ma, co chciałem sfotografować. Ciągłe majdrowanie głównym włącznikiem wyłącznikiem też jest uciążliwe i obawiam się, że szybko może się zużyć i zacząć szwankować jeżeli będę setki razy dziennie przełączał ten przełącznik. W D70s tak mi się wyrobił, że po paru latach trzeba było używać siły, żeby ten przełącznik przełączyć, a przecież to lustrzanka, więc włączanie-wyłączanie nie jest potrzebne tak często.

  10. #280

    Domyślnie

    Nie rozumiem. Debata nad usypianiem aparatu. Ja zawsze wyłączam gdy nie używam. Gdy potrzebuje to zanim przyloze go do oka aparat już jest w pełni gotowy do pracy. To nie laptop z windowsem. Jak mogą ci uciekac kadry na pieszej wycieczce . Ja od rana do wieczora robię ślub na jednej baterii. Czasem na tańce wkładam drugą dla świętego spokoju. Bez problemu zrobię na jednej baterii ok 1,5k fotek. I jakoś kadry mi nie uciekają. Ile na tej wycieczce robisz zdjęć? Wycieczka trwa jeden dzień czy tydzień? Z5 którą mam do pary trzyma jeszcze lepiej na baterii.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

Strona 28 z 65 PierwszyPierwszy ... 18262728293038 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon Z50 oficjalnie
    By TOP67 in forum Nikon - system Z - bezlusterkowce
    Odpowiedzi: 442
    Ostatni post / autor: 09-04-2024, 13:20
  2. Nikon D5 oficjalnie
    By TOP67 in forum Nikon - D1-D6
    Odpowiedzi: 1114
    Ostatni post / autor: 14-06-2022, 14:52
  3. Nikon Z6 i Z7 oficjalnie
    By TOP67 in forum Nikon - system Z - bezlusterkowce
    Odpowiedzi: 4925
    Ostatni post / autor: 07-07-2020, 07:23
  4. Nikon 1 V3 oficjalnie
    By shaolin in forum Nikon - System 1
    Odpowiedzi: 142
    Ostatni post / autor: 09-09-2014, 17:34
  5. Nikon V2 - oficjalnie
    By shaolin in forum Nikon - System 1
    Odpowiedzi: 61
    Ostatni post / autor: 07-01-2013, 23:32

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •