Close

Strona 65 z 65 PierwszyPierwszy ... 1555636465
Pokaż wyniki od 641 do 647 z 647
  1. #641

    Domyślnie

    Ja używam wyzwalacza Qadralite X Plus dla Nikon z różnymi Nikonami w tym także Z6II. Ten wyzwalacz Quadralite, to chyba to samo, co Godox - ?
    Działa mi dobrze z lampami Quadralite UP! X-300/200 i wyzwalaczami Godox X1R dla Nikon.
    Tzn. z wyzwalaczami dobrze, gdyż te wyzwalacze cały czas świecą wyświetlaczami, ale to nie ma związku z wyzwalaczem, tylko TTTM.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez Wind Mill Zobacz posta
    Też racja, patrz post TOP67.
    I nieśmiała nadzieja na lepsze w Z6III czy jak tam będzie się zwał - implementacja nowego procesora nie wymaga nie wiadomo jakiej ceny, domniemywam iż Zf jest raczej wyżej cenowo pozycjonowany niż równorzędny "jakościowo" "klasyczny" aparat.

    Edyta:

    Druga myśl a propos 3D - w lustrzankach było / jest dużo mniej punktów AF, stąd łatwiejsza implementacja tej funkcji?
    Teraz w ML mamy ich kilkaset, jest co liczyć.
    Już nie mogę się doczekać, kiedy tylko pojawi się Z6III i będę mógł mojego Z6II kupionego za 11 klocków oddać na elektroodpady i udać się do sklepu, aby włożyć kolejne 18 klocków na Z6III z ulepszonym atofocusem, bo przecież rok-dwa temu były ochy i achy jakie to świetne autofocusy w bezlusterkowcach, a beznadziejne w lustrzankach itd. W następnej kolejności zaczynam z utęsknieniem wypatrywać za pojawieniem się Z6IV itd.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 13-02-2024 o 19:03 Powód: dubel

  2. #642

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pugilares Zobacz posta
    ...Już nie mogę się doczekać, kiedy tylko pojawi się Z6III i będę mógł mojego Z6II kupionego za 11 klocków oddać na elektroodpady i udać się do sklepu, aby włożyć kolejne 18 klocków na Z6III z ulepszonym atofocusem, bo przecież rok-dwa temu były ochy i achy jakie to świetne autofocusy w bezlusterkowcach, a beznadziejne w lustrzankach itd. W następnej kolejności zaczynam z utęsknieniem wypatrywać za pojawieniem się Z6IV itd.
    Ale czy to moja wina, że kupiłeś Z6II za 11 000 zł i chcesz kupić Z6III w cenie Z8 a nawet wyższej?
    "...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."
    http://commons.wikimedia.org/wiki/Windmill
    Pstrykoaparat + obiektywy + okulary korekcyjne -10.5 dioptrii.
    "Don Kichote to zły człowiek był..."

  3. #643

    Domyślnie

    Jak pojawi się Z6III na pewno poczuję dreszczyk emocji. Influencerzy będą się rozpływać nad nowym procesorem, dużo lepszym AF, szybkostrzelnością i jakością matrycy. Pewnie nawet kiedyś dam się namówić.
    Ale póki co, póki jeszcze nie ma tej presji, naprawdę cholernie lubię swojego Z6II i niczego mi w nim nie brakuje. To jest dla mnie obłędnie dobry aparat (kupiony chyba za 9 klocków).
    Do tego stopnia, że Z9 czy z8 nie budzą we mnie żadnych emocji, nawet przy cenie 13 250 za nowego Z8.
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

  4. #644

    Domyślnie

    Jakieś doświadczenia w fotografowaniu w deszczu ? Jak ze szczelnością? Pstrykam sporo w terenie i zastanawiam się jak bardzo mogę go bezpiecznie "eksploatować" ?

    Wysłane z mojego SM-X710 przy użyciu Tapatalka

  5. #645

    Domyślnie

    Ostatnio miałem dziwne zachowanie Z6 II
    Zawiesił się. Przycisk na Off a górny ekran dalej się świecił. Wyjąłem baterie. Mam ori grip, ori baterie, na sankach była nowa sb700 ale nie pamiętam czy włączona akurat była. Po wyjęciu baterii aparat działa normalnie ale zrobiłem jakieś 7 zdjęć takich niebieskich... A i ekranie głównym komunikat zrób zdjęcie coś tam zablokowane. Udało się. Zrobił zdjęcia. Porobiłem jeszcze kilka i było wszystko ok.

    Co to mogło być? Przypadkowy zwiecha, błąd zapisu...

    Nie miałem takiej akcji. Sprzęt nowy. Obiektyw akurat S 35 zapięta.

    Następnego dnia tobie zdjęcia dzieciom testowo, wszystko ok...

    Poprzednio, kiedyś D750 też miał podobne akcje ale tłumaczyłem sobie że grip meike może powodować problemy.

    Te jakieś niebieskie zdjęcia to przypadek, źle naświetlanie? Błąd migawki?

    Serwis Nikona to pewnie stwierdzi że winny użytkownik jakby co na razie o żadnym serwisie nie myślę bo aparat mi potrzebny teraz wiadomo

    Mam nadzieję że to nie złośliwość rzeczy martwych by wymieniać body na Z6 III wolałbym Z8
    Z6 II + FTZ II | S 24 1.4 ART | Z 35 1.8 S | N 85 1.8 G | SB700

  6. #646

    Domyślnie

    Ja wiem co to, jaka przyczyna.

    Trafil ci sie egzemplarz Z6 ze slabym procem
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  7. #647

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krzysztofz24 Zobacz posta
    Ja wiem co to, jaka przyczyna.

    Trafil ci sie egzemplarz Z6 ze slabym procem
    Za mało pasty pod radiatorem?

Strona 65 z 65 PierwszyPierwszy ... 1555636465

Podobne wątki

  1. Nikon Z50 oficjalnie
    By TOP67 in forum Nikon - system Z - bezlusterkowce
    Odpowiedzi: 442
    Ostatni post / autor: 09-04-2024, 13:20
  2. Nikon D5 oficjalnie
    By TOP67 in forum Nikon - D1-D6
    Odpowiedzi: 1114
    Ostatni post / autor: 14-06-2022, 14:52
  3. Nikon Z6 i Z7 oficjalnie
    By TOP67 in forum Nikon - system Z - bezlusterkowce
    Odpowiedzi: 4925
    Ostatni post / autor: 07-07-2020, 07:23
  4. Nikon 1 V3 oficjalnie
    By shaolin in forum Nikon - System 1
    Odpowiedzi: 142
    Ostatni post / autor: 09-09-2014, 17:34
  5. Nikon V2 - oficjalnie
    By shaolin in forum Nikon - System 1
    Odpowiedzi: 61
    Ostatni post / autor: 07-01-2013, 23:32

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •