Close

Strona 31 z 65 PierwszyPierwszy ... 21293031323341 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 301 do 310 z 644
  1. #301

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bomkallo Zobacz posta
    Kojcisko slusznie pisze. D750 dziala jak kazde lustro.
    2. W d750 uzywa sie af-c + joystick i przewiduje sie, gdzie znajdzie sie oko w kadrze. Wtedy wszystko dziala. W skrocie - przewidujemy gdzie wpadnie AF.
    .
    Cały problem z D750 polega na tym, że nie ma joysticka. Ani nie ma innego, lepszego manipulatora do sprawnego i szybkiego wybierania aktywnego pola AF, czyli np. dotykowego touchpada jak w D5500/5600.
    Drugi problem z D750 dotyczy też innych pełnoklatkowych lustrzanek, to że pokrycie kadru polami AF jest tylko w centrum. W aparatach Z pokrycie kadru polami AF jest o wiele większe i to jest wielki plus.

    Za to z Zetkami jest inny problem, tj brak wizjera optycznego i związane z tym opóźnienia, blackout i brak "analogowego" kontaktu z modelem/sceną przez wizjer.
    Ostatnio edytowane przez Pugilares ; 18-10-2022 o 23:09

  2. #302

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pugilares Zobacz posta
    Cały problem z D750 polega na tym, że nie ma joysticka. Ani nie ma innego, lepszego manipulatora do sprawnego i szybkiego wybierania aktywnego pola AF, czyli np. dotykowego touchpada jak w D5500/5600.
    Drugi problem z D750 dotyczy też innych pełnoklatkowych lustrzanek, to że pokrycie kadru polami AF jest tylko w centrum. W aparatach Z pokrycie kadru polami AF jest o wiele większe i to jest wielki plus.

    Za to z Zetkami jest inny problem, tj brak wizjera optycznego i związane z tym opóźnienia, blackout i brak "analogowego" kontaktu z modelem/sceną przez wizjer.
    Kiedy występują te opóźnienia? Nie zauważyłem tego, ale za to komfort pracy w trudniejszych warunkach już tak. W lustrzance zwyczajnie w wizjerze jest ciemno.
    Nie wiem dlaczego "blackout" przypisujesz tylko do Zetek. Akurat Z9 w wizjerze ma cały czas obraz, pokaż mi taki DSLR.

    Ja też byłem bardzo przyzwyczajony do lustrzanki. Przez wiele lat trzymałem w szafce D200 mając już D700. Teraz trzymam D750 mając Zetki. Prawda jest taka, że do D200 już nie wróciłem... D750 poszedł na darmową wymianę migawki i tak sobie teraz leży w szafce. Może kiedyś jeszcze po niego sięgnę.
    z pozdrowieniami - Krzysiek
    Nikon Z6 + Z6 + Z6II + N14-24 f/2.8S + N24-70 f/2.8S + N70-200 f/2.8G VR II + 35 f/1.8S + 50mm f.1.8S + Planar T* 50 mm f/1.4 + 85 f/1.8S + N105 f/1.4E + Tokina 100 f/2.8 + SB-910

  3. #303

    Domyślnie

    Bo w lustrzance jak ciągnę serią, to obraz pojawia się i znika i znowu się pojawia, a w Z6II widzę ciemność i tylko ciemność i nawet nie wiem, czy główny obiekt jeszcze jest w ogóle w kadrze, czy już obok. Nie posiadam Z9 i nie planuję - dla mnie nie tylko jest za drogi, ale przede wszystkim ZA DUZY.
    1,5 roku od kupienia Z6II u mnie cały czas zdjęcia są robione D5500/D750/Z6II mniej więcej po równo. Każdy ma swoje plusy dodatnie i ujemne i żaden nie jest oczywiście lepszy od innych.
    Opóźnienia występują przy fotografowaniu dzieci, które nie siedzą na zadku w miejscu, tylko się bawią. W momencie zobaczenia w wizjerze elektronicznym TEJ miny/ekspresji/gestu to już dawno tego nie ma przed obiektywem, a jeszcze od naciśnięcia do zrobienia zdjęcia - łącznie na zdjęciu jest zupełnie nie to, co miało być. Jedyny sposób to ciągnąć szybką serią i liczyć na to, że "coś się złapie" i potem spędzać upojne godziny na mozolnym kasowaniu tysięcy nieudanych wysokiej jakości klatek. Lustrzanką przy odrobinie wprawy da radę złapać moment na twarzy dziecka.
    Ostatnio edytowane przez Pugilares ; 19-10-2022 o 21:38

  4. #304

  5. #305

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MstrG Zobacz posta
    Akurat Z9 w wizjerze ma cały czas obraz, pokaż mi taki DSLR.
    Nie jest to prawda. Spróbuj panningu przy czasach dłuższych niż 1/8 s: w wizjerze Z9 ciemność okrutna. Chyba nawet gorzej niż w DSLR.

  6. #306

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez markB Zobacz posta
    Nie jest to prawda. Spróbuj panningu przy czasach dłuższych niż 1/8 s: w wizjerze Z9 ciemność okrutna. Chyba nawet gorzej niż w DSLR.
    Przy długich czasach chyba nie ma aktualnie żadnego body pokazującego rzeczywisty obraz w wizjerze podczas robienia zdjęć. Jeśli się mylę to mnie popraw.
    Ciemność okrutna, czyli ciemniejsza niż w DSLR? Dlatego gorsza?
    Jeśli chodzi o czas to chyba różnic nie ma, bo z czego by one miały wynikać? Z braku lustra?

    Cytat Zamieszczone przez Pugilares Zobacz posta
    Bo w lustrzance jak ciągnę serią, to obraz pojawia się i znika i znowu się pojawia, a w Z6II widzę ciemność i tylko ciemność i nawet nie wiem, czy główny obiekt jeszcze jest w ogóle w kadrze, czy już obok.
    Polecam seryjne szybkie rozszerzone. Pokaż mi jak to zrobić choćby w D750. Może faktycznie powinieneś sprawdzić czy nie przestawiłeś pozycji D12 w menu.
    U mnie wygląda to tak:
    Ostatnio edytowane przez MstrG ; 20-10-2022 o 09:19
    z pozdrowieniami - Krzysiek
    Nikon Z6 + Z6 + Z6II + N14-24 f/2.8S + N24-70 f/2.8S + N70-200 f/2.8G VR II + 35 f/1.8S + 50mm f.1.8S + Planar T* 50 mm f/1.4 + 85 f/1.8S + N105 f/1.4E + Tokina 100 f/2.8 + SB-910

  7. #307

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MstrG Zobacz posta
    Ciemność okrutna, czyli ciemniejsza niż w DSLR? Dlatego gorsza?
    https://www.youtube.com/watch?v=w2dJYg7-x94
    Konkretnie nie jest to ciemność (tak sobie przetłumaczyłem blackout), a utrata klatek, co przekłada się na praktycznie niewidoczność obiektu w wizjerze podczas panningu. Tak jakby Expeed nie nadążał (używam szybkich kart Sony EXpress, wiec nie tutaj jest problem)? Do tego smużenie pojawia się jak zaczynasz panning, nawet bez wciśniętego całkowicie spustu. I to jest ta różnica na korzyść lustrzanki, bo tutaj wszystko klarowne przed wciśnięciem spustu, a blackout pojawia się tylko w czasie ekspozycji. Zresztą nie tylko ja to widzę, ale także lepsi ode mnie fachowcy: https://www.zsystemuser.com/z-mount-...ra-review.html (paragraf EVF), https://photographylife.com/reviews/nikon-z9/3

  8. #308

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez markB Zobacz posta
    Konkretnie nie jest to ciemność (tak sobie przetłumaczyłem blackout), a utrata klatek, co przekłada się na praktycznie niewidoczność obiektu w wizjerze podczas panningu. Tak jakby Expeed nie nadążał (używam szybkich kart Sony EXpress, wiec nie tutaj jest problem)? Do tego smużenie pojawia się jak zaczynasz panning, nawet bez wciśniętego całkowicie spustu. I to jest ta różnica na korzyść lustrzanki, bo tutaj wszystko klarowne przed wciśnięciem spustu, a blackout pojawia się tylko w czasie ekspozycji. Zresztą nie tylko ja to widzę, ale także lepsi ode mnie fachowcy: https://www.zsystemuser.com/z-mount-...ra-review.html (paragraf EVF), https://photographylife.com/reviews/nikon-z9/3
    Cytat Zamieszczone przez markB Zobacz posta
    Konkretnie nie jest to ciemność (tak sobie przetłumaczyłem blackout), a utrata klatek, co przekłada się na praktycznie niewidoczność obiektu w wizjerze podczas panningu. Tak jakby Expeed nie nadążał (używam szybkich kart Sony EXpress, wiec nie tutaj jest problem)? Do tego smużenie pojawia się jak zaczynasz panning, nawet bez wciśniętego całkowicie spustu. I to jest ta różnica na korzyść lustrzanki, bo tutaj wszystko klarowne przed wciśnięciem spustu, a blackout pojawia się tylko w czasie ekspozycji. Zresztą nie tylko ja to widzę, ale także lepsi ode mnie fachowcy: https://www.zsystemuser.com/z-mount-...ra-review.html (paragraf EVF), https://photographylife.com/reviews/nikon-z9/3
    Tzn jak utrata klatek przy panningu? To ile klatek jest podczas robienia panningu? Czym się różni blackout podczas panningu pomiędzy zetkami a DSLR? W DSLR jest widoczność?
    Może ja czegoś nie zrozumiałem w Twoim poście. Mam bardzo małe doświadczenie w tego typu fotografii, zawsze chętnie się czegoś nauczę lub dowiem.
    To nie tak, że ja za wszelką cenę bronię EVF, ma swoje ograniczenia, które pewnie wraz z dopracowaniem będą mniej dokuczliwe lub znikną całkowicie. Plusy dodatnie jednak dla mnie w tym momencie przeważają nad plusami ujemnymi

    To jakoś z tego roku, zlot motocyklowy. Czas niestety nie najdłuższy ze względu na warunki.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	147_Z61_6364.jpg
Wyświetleń:	19
Rozmiar:	629,3 KB
ID:	67206
    z pozdrowieniami - Krzysiek
    Nikon Z6 + Z6 + Z6II + N14-24 f/2.8S + N24-70 f/2.8S + N70-200 f/2.8G VR II + 35 f/1.8S + 50mm f.1.8S + Planar T* 50 mm f/1.4 + 85 f/1.8S + N105 f/1.4E + Tokina 100 f/2.8 + SB-910

  9. #309

    Domyślnie

    Nie wiem jak to nazwać. Może źle się wyraziłem z tymi klatkami. W OVF jest tak, że zaczynasz panning i wszystko widzisz dokładnie zanim naciśniesz spust; wtedy pojawia się ciemność na moment, kiedy masz wciśnięty spust. Natomiast w EVF zaczynasz panning przy długim czasie i wszystko się rozmazuje, a w czasie wciskania spustu nic nie widać przestajesz naciskać i jeszcze chwilę ciągniesz panning przy rozmazaniu wszystkiego w wizjerze. Dlatego czas, kiedy niczego praktycznie nie widać jest dłuższy w EVF niż w OVF.
    No właśnie każdy ma indywidualne podejście do EVF: dla jednych przeważają plusy, dla innych minusy. Ja należę do tych drugich, aczkolwiek mam niezbyt długie doświadczenie z tym wizjerem. Np. zupełnie nie zgadza mi się WB - to co widzę w wizjerze nie odpowiada temu co widzę w postprodukcji na ekranie, z ostatnich ca 500 zdjęć zaledwie w kilku nie musiałem poprawiać WB. A rozrzut był straszny, nawet o 2000 Kelvinów. Chyba można jakoś dostroić wizjer, ale przecież nie ma takiej potrzeby w przypadku OVF. Po co w Z9 aż cztery rodzaje automatycznego WB, skoro właściwie tylko jeden w miarę się sprawdza (A0 we wnętrzach)? Może te rozbieżności są rezultatem używania nienatywnych szkieł (przez FTZ), może powodowane są wyborem jednopunktowego AF (trafia akurat na nietypowy punkt dla ogólnego WB)?
    Aha, a to wszystko ma mało wspólnego z D12, bo w Z9 pod tą funkcją jest podświetlenie tylnego ekranu.
    Ostatnio edytowane przez markB ; 25-10-2022 o 11:59

  10. #310

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez markB Zobacz posta
    Nie wiem jak to nazwać. Może źle się wyraziłem z tymi klatkami. W OVF jest tak, że zaczynasz panning i wszystko widzisz dokładnie zanim naciśniesz spust; wtedy pojawia się ciemność na moment, kiedy masz wciśnięty spust. Natomiast w EVF zaczynasz panning przy długim czasie i wszystko się rozmazuje, a w czasie wciskania spustu nic nie widać przestajesz naciskać i jeszcze chwilę ciągniesz panning przy rozmazaniu wszystkiego w wizjerze. Dlatego czas, kiedy niczego praktycznie nie widać jest dłuższy w EVF niż w OVF.
    No właśnie każdy ma indywidualne podejście do EVF: dla jednych przeważają plusy, dla innych minusy. Ja należę do tych drugich, aczkolwiek mam niezbyt długie doświadczenie z tym wizjerem. Np. zupełnie nie zgadza mi się WB - to co widzę w wizjerze nie odpowiada temu co widzę w postprodukcji na ekranie, z ostatnich ca 500 zdjęć zaledwie w kilku nie musiałem poprawiać WB. A rozrzut był straszny, nawet o 2000 Kelvinów. Chyba można jakoś dostroić wizjer, ale przecież nie ma takiej potrzeby w przypadku OVF. Po co w Z9 aż cztery rodzaje automatycznego WB, skoro właściwie tylko jeden w miarę się sprawdza (A0 we wnętrzach)? Może te rozbieżności są rezultatem używania nienatywnych szkieł (przez FTZ), może powodowane są wyborem jednopunktowego AF (trafia akurat na nietypowy punkt dla ogólnego WB)?
    Aha, a to wszystko ma mało wspólnego z D12, bo w Z9 pod tą funkcją jest podświetlenie tylnego ekranu.
    Czemu wszystko Ci się rozmazuje? Długi czas to pojęcie względne.
    Zapewne przymykasz mocno szkło, wydłużasz czas przy niskim ISO. Patrzyłeś przy wyłączonej symulacji ekspozycji?

    D12 w Z6II to Wyświetl wszystko w trybie ciągłym. W Z9 z tego co widzę jest tak samo. To oczywiście nic nie będzie miało wspólnego z panningiem. To rozwiązanie problemu Pugilaresa.

    //edit
    W instrukcji pod D12 jest tak jak napisałem powyżej:
    https://onlinemanual.nikonimglib.com...de_04_d12.html
    Ostatnio edytowane przez MstrG ; 25-10-2022 o 13:40
    z pozdrowieniami - Krzysiek
    Nikon Z6 + Z6 + Z6II + N14-24 f/2.8S + N24-70 f/2.8S + N70-200 f/2.8G VR II + 35 f/1.8S + 50mm f.1.8S + Planar T* 50 mm f/1.4 + 85 f/1.8S + N105 f/1.4E + Tokina 100 f/2.8 + SB-910

Strona 31 z 65 PierwszyPierwszy ... 21293031323341 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon Z50 oficjalnie
    By TOP67 in forum Nikon - system Z - bezlusterkowce
    Odpowiedzi: 442
    Ostatni post / autor: 09-04-2024, 13:20
  2. Nikon D5 oficjalnie
    By TOP67 in forum Nikon - D1-D6
    Odpowiedzi: 1114
    Ostatni post / autor: 14-06-2022, 14:52
  3. Nikon Z6 i Z7 oficjalnie
    By TOP67 in forum Nikon - system Z - bezlusterkowce
    Odpowiedzi: 4925
    Ostatni post / autor: 07-07-2020, 07:23
  4. Nikon 1 V3 oficjalnie
    By shaolin in forum Nikon - System 1
    Odpowiedzi: 142
    Ostatni post / autor: 09-09-2014, 17:34
  5. Nikon V2 - oficjalnie
    By shaolin in forum Nikon - System 1
    Odpowiedzi: 61
    Ostatni post / autor: 07-01-2013, 23:32

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •