Close

Strona 2 z 65 PierwszyPierwszy 12341252 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 644
  1. #11

    Domyślnie

    Z5 już potaniało. 14 klatek to pewnie nie jest jakiś must have (tym bardziej, że z jakimiś ograniczeniami). Ogólnie braku tu jest jakiegoś efektu wow, ale z ceną nie podskoczyli (co już jest w sumie wow) a do tego są dwie rzeczy na których części bardzo zależało czyli 2 sloty i prawdziwy grip. Czy warto dopłacić to każdy sam rozważy, ale to chyba dobrze, że są w sumie aż 3 opcje. 6II jest dla tych, którzy potrzebują 2 slotów lub gripa i są w stanie za to dopłacić, zwykła 6ka wystarczy dla zdecydowanej większości, bo oprócz tych dwóch rzeczy w zasadzie ma wszystko czego potrzeba a dla ascetów zostaje 5ka, która pewnie będzie dalej tanieć. Może nie od dziś, ale z czasem tak.

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez notdot Zobacz posta
    poza tym nie wierzę, w jakieś znaczne obniżki już obecnych wersji a tym bardziej z5
    Z5 na pewno spadnie. Obecnie jest droższe niż Z6.

    Mnie Z6II mógłby skusić tylko tańszymi kartami, a nie dwoma slotami. Ale przy tej różnicy wolę kupić XQD. I tak czekam na amatorskie obiektywy, jak 24-200.
    Z6II + N 17-28/2.8, N 28-75/2.8, N 70-180/2.8, N 24-200, T 70-300Z, N 40/2.0, V 85/1.8.
    D750/800 + T 17-35, N 24-70/2.8, N 28/1.8G, N 50/1.8G, S 135/1.8 Art.

    było D70, D40, D60, D80, D90, D700, D7000, D7100, D600, D750, D7200, D7500, Z5.

    moje pstryki, na fejsie, instagram

  3. #13

    Domyślnie

    Z5 musi być tańszy. Obecnie idzie go znaleźć trochę taniej niż Z6, ale różnica jest minimalna a to przecież sprzęt innej klasy. No chyba, że pozbędą się Z6, ale to raczej mało prawdopodobne.

  4. #14

    Domyślnie

    W najbliższym czasie mają wypuśćić 5 nowych obiektywów Z to też może być duży plus. Osobiście spodziewałem się jakiegoś "wow", którego nie ma ale z drugiej strony mnie osobiście pozytywnie zaskoczyli takimi cenami na start.
    d300s, d500 + Nikkor 300 AF-S 300mm f/2.8 G II VR N ED, Nikkor AF-S 300mm f/4 IF ED + Nikon TC 1.4 II E, Nikkor AF-S 70-300mm f/4,5-5,6G IF-ED VR, Sigma 18-50 mm f/2.8 EX DC, Sigma 105 mm f/2.8 Macro EX DG HSM OS

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    Z5 już potaniało. 14 klatek to pewnie nie jest jakiś must have (tym bardziej, że z jakimiś ograniczeniami). Ogólnie braku tu jest jakiegoś efektu wow, ale z ceną nie podskoczyli (co już jest w sumie wow) a do tego są dwie rzeczy na których części bardzo zależało czyli 2 sloty i prawdziwy grip. Czy warto dopłacić to każdy sam rozważy, ale to chyba dobrze, że są w sumie aż 3 opcje. 6II jest dla tych, którzy potrzebują 2 slotów lub gripa i są w stanie za to dopłacić, zwykła 6ka wystarczy dla zdecydowanej większości, bo oprócz tych dwóch rzeczy w zasadzie ma wszystko czego potrzeba a dla ascetów zostaje 5ka, która pewnie będzie dalej tanieć. Może nie od dziś, ale z czasem tak.
    no tak, ale 2 karty czy grip wpisują się (według mnie) w bardzie pro zastosowanie, czyli to co pisałem, dla zwykłego zjadacza chleba nie będzie żadnej lub prawie żadnej różnicy
    oczywiście jakby od początku dali dwa sloty na karty to by było spoko, ale wiele osób jednak zaakceptowało fakt jednej karty za to trochę szybszej i lepszej jakościowo
    z5 oczywiście tanieje ale to też trzeba brać pod uwagę kwestie że to była świeżynka więc miała cenę wyższą w dniu premiery, teraz zejdzie pewnie do nominalnego poziomu
    możliwe, że się nie znam a monitor mam słaby

  6. #16

    Domyślnie

    Ile było zapowiedzi, że wraz z update korpusu ceny wzrosną o 20-30%.
    Tymczasem za optycze.pl: "Jeśli chodzi o startowe ceny zestawów z obiektywem i adapterem, to są one niższe niż w przypadku poprzedników – o 1000 zł dla Z6 II i 1500 zł dla Z7 II"
    To nie jest oferta na zmianę Z na ZII, to oferta na pozostanie w systemie lub zmianę już wysłużonego sprzętu.
    BTW - na optyczne.pl są sample z Z 70-200/2.8 VR S. NA moje mało wprawne oko zapowiada się znakomicie...
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

  7. #17
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 749

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez notdot Zobacz posta
    ..tylko nie piszcie mi że ma 14 klatek a nie 12 na sekundę bo to żadna różnica, a jak ktoś potrzebuje więcej to i tak bierze inne body
    Jaki to Nikon ma 14 fps? Nowy D5 czy D6 są droższe od Z6 II.
    Znam fotoreportera sportowego który od dawna foci Z6 (mk I oczywiście).

    Dla mnie najważniejszy jest grip. Dwa sloty mnie nie obchodzą, używam jednego (choć mój aparat ma dwa).
    W ML mnie denerwują opóźnienia, wybudzenia itd. Zakładam, że dzięki dwóm procesorom tu wszystko będzie działało szybciej.
    Mam straszny dylemat. Z6 byłby OK gdyby nie tylko 24 Mpx. Jak dla mnie za mało detalu. Ale Z7 II z FTZ, 24-70/4, gripem i kartą CFe to .. 20 tys
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez notdot Zobacz posta
    no tak, ale 2 karty czy grip wpisują się (według mnie) w bardzie pro zastosowanie, czyli to co pisałem, dla zwykłego zjadacza chleba nie będzie żadnej lub prawie żadnej różnicy...
    Nie do końca, bo zarówno 2 sloty jak i grip to miałem nawet w amatorskim D7100. To raczej Nikon przez jakiś czas próbował przekonywać swoich klientów, że to są jakieś pro ficzery. Osobiście na takim gripie, szczególnie, że drogi, to by mi nie zależało, ale 2 sloty na karty nawet mi się przydają a w życiu nie zarabiałem na fotografii.

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Jaki to Nikon ma 14 fps? Nowy D5 czy D6 są droższe od Z6 II.
    Ale Z7 II z FTZ, 24-70/4, gripem i kartą CFe to .. 20 tys
    Możesz to rozłożyć w czasie, najpierw Z7 II + FTZ, a potem reszta. Na reviews nie trzeba czekać do 14-ej: https://www.dpreview.com/reviews/nik...initial-review, https://www.youtube.com/watch?v=UE5aqJ-eVfk, https://www.youtube.com/watch?v=KWOereacUtk
    Ostatnio edytowane przez markB ; 14-10-2020 o 13:16

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Jaki to Nikon ma 14 fps? Nowy D5 czy D6 są droższe od Z6 II.
    Znam fotoreportera sportowego który od dawna foci Z6 (mk I oczywiście).

    Dla mnie najważniejszy jest grip. Dwa sloty mnie nie obchodzą, używam jednego (choć mój aparat ma dwa).
    W ML mnie denerwują opóźnienia, wybudzenia itd. Zakładam, że dzięki dwóm procesorom tu wszystko będzie działało szybciej.
    Mam straszny dylemat. Z6 byłby OK gdyby nie tylko 24 Mpx. Jak dla mnie za mało detalu. Ale Z7 II z FTZ, 24-70/4, gripem i kartą CFe to .. 20 tys
    jacku ale to są właśnie "specyficzne" sytuacje o których pisałem
    kilka procent użytkowników chce więcej i szuka lepszego aparatu
    a reszta "zwykłych zjadaczy chleba" nie widzi aż takiej różnicy
    może grip coś zmienia i tyle

    zresztą zobacz tobie zależy na gripie a @cz4rnuch woli mieć dwa sloty
    więc nie dogodzisz,
    ale z drugiej strony każdy musi się zastanowić czy warto dopłacić do tej funkcji na której mu zależy?
    możliwe, że się nie znam a monitor mam słaby

Strona 2 z 65 PierwszyPierwszy 12341252 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon Z50 oficjalnie
    By TOP67 in forum Nikon - system Z - bezlusterkowce
    Odpowiedzi: 441
    Ostatni post / autor: 30-08-2023, 14:46
  2. Nikon D5 oficjalnie
    By TOP67 in forum Nikon - D1-D6
    Odpowiedzi: 1114
    Ostatni post / autor: 14-06-2022, 14:52
  3. Nikon Z6 i Z7 oficjalnie
    By TOP67 in forum Nikon - system Z - bezlusterkowce
    Odpowiedzi: 4925
    Ostatni post / autor: 07-07-2020, 07:23
  4. Nikon 1 V3 oficjalnie
    By shaolin in forum Nikon - System 1
    Odpowiedzi: 142
    Ostatni post / autor: 09-09-2014, 17:34
  5. Nikon V2 - oficjalnie
    By shaolin in forum Nikon - System 1
    Odpowiedzi: 61
    Ostatni post / autor: 07-01-2013, 23:32

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •