Close

Strona 24 z 65 PierwszyPierwszy ... 14222324252634 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 231 do 240 z 644
  1. #231

    Domyślnie

    Niesondzem.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  2. #232

    Domyślnie

    Z5 też nie. Chyba mamy właśnie ostateczne upozycjonowanie sprzętu

  3. #233

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez odzio Zobacz posta
    Z5 też nie. Chyba mamy właśnie ostateczne upozycjonowanie sprzętu
    Z5 właśnie dostał tylko FTZII i 24-120/4
    https://downloadcenter.nikonimglib.c...ad/fw/430.html

    //edit
    jeszcze jednak coś dostał:
    "Poprawiono działanie wykrywania twarzy/oczu oraz widoczność fotografowanych obiektów na zdjęciach zrobionych przy użyciu opcjonalnej lampy błyskowej"
    z pozdrowieniami - Krzysiek
    Nikon Z6 + Z6 + Z6II + N14-24 f/2.8S + N24-70 f/2.8S + N70-200 f/2.8G VR II + 35 f/1.8S + 50mm f.1.8S + Planar T* 50 mm f/1.4 + 85 f/1.8S + N105 f/1.4E + Tokina 100 f/2.8 + SB-910

  4. #234

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MstrG Zobacz posta
    Czekaj, czekaj... Czy to nie ja napisałem w wątku o A7 IV w odpowiedzi na Twój komentarz?



    Autor jakoś słabo przygotowany - nie wiedział, że Z6 można ładować powerbankiem. Opiera swoje odczucia po obcowaniu z Z6II plus S35A podpięte przez FTZ i 24-70/4S. Zaraz będą kolejne aktualizacje FW i całe te opisane odczucia będą nieaktualne.

    Najlepsze jednak jest to poniżej
    Anna w komentarzach pyta:

    Odpowiedź autora filmu:


    Żadnych pytań do czego, co obecnie posiada (lampy, obiektywy i inne akcesoria), jakie ma oczekiwania i na czym najbardziej zależy. Nic. Sony uber alles!

    Dokładnie, to mam na myśli. Porady/recenzja typu.
    Co lepsze?
    -SONY
    -Dlaczego?
    -Bo sony to sony i c#***

  5. #235

    Domyślnie

    Ja sam bardzo sceptycznie podchodziłem do kart XQD. Teraz mam jedną XQD i jedną CFexpress i przyznam szczerze, że nie wyobrażam sobie powrotu do SD, nawet kosztem tańszej karty. Pomijam już mniejszą awaryjność, ale przeglądanie zrobionych zdjęć, powiększenie 100%, zgrywanie materiału - działa to tak fajnie szybko Dla jednych to wada, dla mnie ogromna zaleta.
    z pozdrowieniami - Krzysiek
    Nikon Z6 + Z6 + Z6II + N14-24 f/2.8S + N24-70 f/2.8S + N70-200 f/2.8G VR II + 35 f/1.8S + 50mm f.1.8S + Planar T* 50 mm f/1.4 + 85 f/1.8S + N105 f/1.4E + Tokina 100 f/2.8 + SB-910

  6. #236

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MstrG Zobacz posta
    Ja sam bardzo sceptycznie podchodziłem do kart XQD. Teraz mam jedną XQD i jedną CFexpress i przyznam szczerze, że nie wyobrażam sobie powrotu do SD, nawet kosztem tańszej karty. Pomijam już mniejszą awaryjność, ale przeglądanie zrobionych zdjęć, powiększenie 100%, zgrywanie materiału - działa to tak fajnie szybko Dla jednych to wada, dla mnie ogromna zaleta.
    No ale SDki z podobną prędkością kosztują identico.

  7. #237
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Kosztują podobnie ale nie są zgodne wstecznie ( chodzi o uzyskanie szybkości ) ponieważ wymagają innych slotów, które odprowadzą ciepło z nich, ochrona magnetyczna i przepięciowa też jest w nich gorsza, Sony promuje CFE typu A, są już adaptery z typu A na typ B.

  8. #238

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MstrG Zobacz posta
    Działa Wam w pełni Quadralite X+ na Z6II? Radiowo wyzwala, ale założona na nadajnik lampa SB910 nie błyska. W obu Z6 nie mam tego problemu.
    Nie mam Quadralite X, ale właśnie się zorientowałem, że nie działa mi CLS w Z6II z lampami Metz. D750 świetnie współpracuje z zestawem lamp Metz 52 AF-1, Metz 64 AF-1, Metz 58 AF-2 - z każdą działa zarówno Master, jak i Slave. W Z6II nie widzę możliwości ustawienia żadnej z tych lamp jako Master (Commander). Coś przeoczyłem, czy niezła kiszka?
    Ostatnio edytowane przez Pugilares ; 12-12-2021 o 15:04

  9. #239

    Domyślnie

    Mam takie pytanie w temacie Z6II. Czy ta puszka ma jakieś wspomagacze nocnej wizji? Tzn., jest ciemno a na LCD coś tam widać żeby wspomóc kadrowanie? Widziałem na YT jakieś filmiki, z których wynika, że trzeba podbijać ISO aż do uzyskania satysfakcjonującego efektu. Czyli rozumiem, że: podbić ISO, wykadrować, wyostrzyć (pytanie jak zadziała focus peaking?) i potem przejść do pożądanych parametrów ekspozycji? Czasem coś focę po nocach i liczę na jakąś poprawę komfortu pracy w stosunku do D750. Z góry dzięki za odpowiedź
    Z6II, Nikkor 14-30 f4 S, Nikkor 24-70 f4 S, Nikkor 50 mm f1.8 G, Nikkor 70-200 f4 G, Tamron 150-600 5.0-6.3 G2

  10. #240

    Domyślnie

    Jest w menu "d" taka opcja, która po angielsku nazywa się "Apply settings to Live View". Włączając ją, w wizjerze widzisz to, co wynika z parametrów ekspozycji, więc w nocy, jak ustawisz parametry w taki sposób, że w wizjerze/ekranie będzie ciemno, to i zdjęcie wyjdzie niedoświetlone. Wyłączając tę opcję, aparat sam dobiera parametry ekspozycji, ale tylko do podglądu na żywo, w taki sposób aby cokolwiek widzieć w wizjerze. W praktyce wygląda to tak, że zwykle to ISO jest windowane w górę, bo czasy nie mogą być dłuższe niż odświeżanie wizjera/ekranu. Gdy zostawisz tę opcję włączoną, jeśli ustawisz prawidłową ekspozycję, to w wizjerze/ekranie też będziesz wszystko widział. Przy zadanej przysłonie można to osiągnąć czasem albo ISO. Fizyki, wiadomo, nie przeskoczymy, więc jeśli prawidłowe naświetlenie będzie zrealizowane poprzez długi czas otwarcia migawki, to podgląd i tak będzie zrealizowany poprzez podniesienie ISO (bo odświeżanie wizjera/ekranu). Ja osobiście w swoim aparacie (Z5, dlatego nie podałem dokładnie która to pozycja w menu "d", bo pewnie się różnią) mam tę opcję zazwyczaj wyłączoną, bo i tak korzystam z Auto ISO.

Strona 24 z 65 PierwszyPierwszy ... 14222324252634 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon Z50 oficjalnie
    By TOP67 in forum Nikon - system Z - bezlusterkowce
    Odpowiedzi: 441
    Ostatni post / autor: 30-08-2023, 14:46
  2. Nikon D5 oficjalnie
    By TOP67 in forum Nikon - D1-D6
    Odpowiedzi: 1114
    Ostatni post / autor: 14-06-2022, 14:52
  3. Nikon Z6 i Z7 oficjalnie
    By TOP67 in forum Nikon - system Z - bezlusterkowce
    Odpowiedzi: 4925
    Ostatni post / autor: 07-07-2020, 07:23
  4. Nikon 1 V3 oficjalnie
    By shaolin in forum Nikon - System 1
    Odpowiedzi: 142
    Ostatni post / autor: 09-09-2014, 17:34
  5. Nikon V2 - oficjalnie
    By shaolin in forum Nikon - System 1
    Odpowiedzi: 61
    Ostatni post / autor: 07-01-2013, 23:32

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •