Close

Strona 20 z 65 PierwszyPierwszy ... 10181920212230 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 191 do 200 z 644
  1. #191

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pugilares Zobacz posta
    Tylko poprawka dot. FTZ.
    Dorobili "śrubokręt"?

  2. #192

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MstrG Zobacz posta
    https://nikonrumors.com/2021/07/12/n...eptember.aspx/

    Testowanie algorytmu Z9 na użytkownikach Z6II i Z7II. Może wreszcie wykorzystają te dwa procesory
    Dzisiaj ostatni dzień września, a nowego oprogramowania nie widać... Czy tylko ja tak niecierpliwie czekam?
    z pozdrowieniami - Krzysiek
    Nikon Z6 + Z6 + Z6II + N14-24 f/2.8S + N24-70 f/2.8S + N70-200 f/2.8G VR II + 35 f/1.8S + 50mm f.1.8S + Planar T* 50 mm f/1.4 + 85 f/1.8S + N105 f/1.4E + Tokina 100 f/2.8 + SB-910

  3. #193

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MstrG Zobacz posta
    Dzisiaj ostatni dzień września, a nowego oprogramowania nie widać... Czy tylko ja tak niecierpliwie czekam?
    Już październik a dopiero plotki o Z9, więc pewnie coś będzie jak body pojawi się oficjalnie.

  4. #194

    Domyślnie

    Ja Wam podpowiem jakie body wybrać. Takie którym będziecie fotografować, jednym i drugim aparatem zrobi się "takie same" zdjęcia.
    Nie wyjdzie nic lepszego w oprogramowaniu na Z6II co pozwoli zrobić lepsze zdjęcia posiadając Z6. Cały czas zapominacie że to tylko sprzęt, a takie drobiazgi w różnicach nie wpływają zupełnie na efekt końcowy.

  5. #195

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kurczeblade Zobacz posta
    Ja Wam podpowiem jakie body wybrać. Takie którym będziecie fotografować, jednym i drugim aparatem zrobi się "takie same" zdjęcia.
    Nie wyjdzie nic lepszego w oprogramowaniu na Z6II co pozwoli zrobić lepsze zdjęcia posiadając Z6. Cały czas zapominacie że to tylko sprzęt, a takie drobiazgi w różnicach nie wpływają zupełnie na efekt końcowy.
    Czy ktoś tu napisał, że nowe oprogramowanie pozwoli zrobić lepsze zdjęcia?
    Zwyczajnie jestem ciekawy co ulegnie poprawie i czy wykorzystają potencjał dwóch procesorów.
    z pozdrowieniami - Krzysiek
    Nikon Z6 + Z6 + Z6II + N14-24 f/2.8S + N24-70 f/2.8S + N70-200 f/2.8G VR II + 35 f/1.8S + 50mm f.1.8S + Planar T* 50 mm f/1.4 + 85 f/1.8S + N105 f/1.4E + Tokina 100 f/2.8 + SB-910

  6. #196

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kurczeblade Zobacz posta
    Ja Wam podpowiem jakie body wybrać. Takie którym będziecie fotografować, jednym i drugim aparatem zrobi się "takie same" zdjęcia.
    Nie wyjdzie nic lepszego w oprogramowaniu na Z6II co pozwoli zrobić lepsze zdjęcia posiadając Z6. Cały czas zapominacie że to tylko sprzęt, a takie drobiazgi w różnicach nie wpływają zupełnie na efekt końcowy.
    Hmm... załóżmy, że w nowej wersji oprogramowania SI wreszcie by zaczęła ogarniać z grubsza co widzi matryca i w sytuacji, gdy model odwróci twarz to będzie ustawiać ostrość ma jego głowie, zamiast losowym elemencie kadru. Kiedy model (dziecko będzie chyba najbardziej charakterystycznym przykładem) odwróci szybko się w stronę fotografa i ostrość w mgnieniu oka przeskoczy na to oko zamiast śledzić jakieś liście i wykonamy ostre zdjęcie twarzy zamiast zieleni to zdjęcie będzie ciągle to samo?

  7. #197
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Czym bardziej zaawansowany sprzęt tym większy problem mają użytkownicy żeby zrobić poprawne zdjęcie ?

  8. #198

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Czym bardziej zaawansowany sprzęt tym większy problem mają użytkownicy żeby zrobić poprawne zdjęcie ?
    Dobre. Polać koledze.
    Ale z drugiej strony patrząc, wymagania co do takiego sprzętu są większe i w niektórych przypadkach (jak wyżej) poczciwy D750 się nie nadaje, bo nie trafi
    Z6II | N 14-30 | N 24-70 | S 8 + FTZ + Nodal Ninja R10

  9. #199
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Ja podchodzę do tego inaczej, miałem D750 i przeszedłem na D600, potem miałem A7II i powrót do Nikona na Z6, teraz Z7, żaden z tych aparatów nie spowodował u mnie problemu że brakuje mi czegoś od strony technicznej, nie jestem w stanie osiągnąć granic sprzętowych, a jeśli takie były to tylko z winy obiektywu.
    Oczywiście wykorzystuję to co oferuje bezlustro, widzę jak świetnie działa śledzenie w Z6 i Z7, AF przyklejony do szalejącego pieska czy dzieciaka nie ma szansy na pudło, od czasu jak mam 14-30S nie mam tez ani jednego pudła, ani jednego nie trafionego zdjęcia, serio jest to dla mnie opad szczeny, już z tamronem 17-35 były to sporadyczne przypadki gdzie AF coś tam pompował w tragicznych warunkach i nie wypompował
    Po spersonalizowaniu sprzętu i intuicyjnym jego używaniu nie mam też banalnych pomyłek.

    Modele Nikon Z są sprzętem jaki mam najdłużej i pod każdym względem Nikon trafił w dziesiątkę, nie widzę też powodu żeby zmieniać Z7 na Z7II, to co jest polepszone w tym modelu dla mnie nie jest warte ani jednej złotówki dopłaty.

    Co do jojcenie o EyeAF w Nikonie to już komedia, canon, sony i nikon wyrównały się tak mocno że trzeba mieć wiele niechęci do jednej z tych marek żeby się tego czepiać.
    Prosty przykład z youtube gzie gościu hejtuje canona R6 i nikon Z6II za to że z podpiętymi 85mm na odległości 10 metrów często EyeAF przechodzi na FaceAF, zero zastanowienia się nad tym jak układa się głębia ostrości na takiej odległości i że EyeAF nie ma już sensu.

  10. #200

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Czym bardziej zaawansowany sprzęt tym większy problem mają użytkownicy żeby zrobić poprawne zdjęcie ?
    Oczywiście, po cholerę liczyć na jakieś ułatwienia? Przecież kiedyś nie było AF, używało się zewnętrznego światłomierza a robiło się poprawne zdjęcia. Ilu wieszczy wtedy twierdziło, że AF nigdy nie będzie wykorzystywany przez profesjonalistów. Stoimy na podobnym etapie w rozwoju zastosowania SI w fotografii. No ale jak i wtedy, tak i teraz są 2 podejścia.

Strona 20 z 65 PierwszyPierwszy ... 10181920212230 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon Z50 oficjalnie
    By TOP67 in forum Nikon - system Z - bezlusterkowce
    Odpowiedzi: 441
    Ostatni post / autor: 30-08-2023, 14:46
  2. Nikon D5 oficjalnie
    By TOP67 in forum Nikon - D1-D6
    Odpowiedzi: 1114
    Ostatni post / autor: 14-06-2022, 14:52
  3. Nikon Z6 i Z7 oficjalnie
    By TOP67 in forum Nikon - system Z - bezlusterkowce
    Odpowiedzi: 4925
    Ostatni post / autor: 07-07-2020, 07:23
  4. Nikon 1 V3 oficjalnie
    By shaolin in forum Nikon - System 1
    Odpowiedzi: 142
    Ostatni post / autor: 09-09-2014, 17:34
  5. Nikon V2 - oficjalnie
    By shaolin in forum Nikon - System 1
    Odpowiedzi: 61
    Ostatni post / autor: 07-01-2013, 23:32

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •