Close

Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Projektowanie opakowań

    Jaki program najlepiej sprawdzi się do projektowania opakowań?

  2. #2

    Domyślnie

    Jeżeli chodzi o graficzną stronę to Corel Draw lub Adobe Illustrator. W każdym razie coś do obsługi grafiki wektorowej.
    Przyda się też program do obróbki grafiki bitmapowej o ile taka ma się znaleźć na projektowanym opakowaniu.

    Jeżeli pytasz o stronę ergonomiczną czyli mając towar o zadanym kształcie i wielkości masz zaprojektować jak najmniejsze opakowanie to nie mam pojęcia. U mnie w fabryce graficy pracują na gotowych wykrojnikach, które dostają od wytwórcy.
    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

  3. #3

    Domyślnie

    No właśnie aby to później było kompatybilne z opakowaniem (ta grafika). Mam tutaj na myśli odpowiednią wielkość itd.

  4. #4

    Domyślnie

    Nie rozumiem.
    Masz towar np. aparat fotograficzny, razem z nim chcesz spakować akcesoria typowe dla tego typu produktu. Pasek, kabelki, akumulator, ładowarkę i dokumentację. Wychodzi, że będziesz potrzebował prostopadłościan o określonych wymiarach. Robisz projekt takiego opakowania i wykrojnik projektu czyli siatkę opakowania przekazujesz grafikowi. Grafika głowa w tym, aby zmieścić wszystkie elementy graficzne na opakowaniu tak, aby było sensownie i atrakcyjnie rozmieszczone. Działanie w inny sposób jest oczywiście możliwe, ale znacznie trudniejsze.
    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

  5. #5

    Domyślnie

    Jak mam opcję, to oczywiście wolę to zrobić przy najmniejszej linii oporu Czyli ten algorytm postępowania wydaje się być racjonalny.

  6. #6

    Domyślnie

    Nie wiem jaka jest planowana skala, ale drukarnie mają zwykle dział projektowy, w którym Ci to ogarną: https://www.fingerprint.pl/projektowanie-opakowan/

Podobne wątki

  1. Projektowanie wnętrz
    By bajcy in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 15-01-2016, 18:47
  2. Projektowanie serwisów www - gdzie?
    By Radosso in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 04-12-2013, 10:37
  3. Projektowanie reklamy, ile DPI?
    By adziia13 in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 03-06-2013, 14:33
  4. Chemia - wielkosc opakowan v.s. trwalosc
    By kamil in forum Tradycyjne techniki wołania - ciemnia
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 06-09-2007, 14:59

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •