Close

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 49

Wątek: Dron

  1. #1

    Domyślnie Dron

    Hej

    Korci mnie aby kupić sobie drona. Model już mam upatrzony ale blokuje mnie coś innego... nadchodzące zmiany w przepisach. Ktoś się tutaj orientuje w temacie jak to może wyglądać czy to jest wielka niewiadoma? Coś słyszałem, że egzaminatorów może nie być aby uzyskać odpowiednie dokumenty i jest gdybanie, że takie rzeczy będzie (może) można zrobić u kolegi co ma drona i kwity (wyższe lub równe poziomem).

    Jak radzicie?
    Kupić teraz i się uczyć latać na spokojnie póki wszędzie można (pomijając strefy gdzie nie można) przez te 2.5 miesiąca czy poczekać na ustabilizowanie przepisów i kupić w przyszłym roku?

    Po co mi dron?
    Od zawsze jarałem się lotnictwem i zdjęciami "z lotu ptaka". Dodatkowo mavic air 2 ma możliwość podążania za celem co wykorzystałbym w powiązaniu z innym hobby.
    Ostatnio edytowane przez spiritus ; 10-10-2020 o 23:37
    Prywatnie: Z6 || N14-30/4s || N24-120/4s || N40/2 || N85/1.8s || SB-600 || YN560
    Służbowo: R6 || T24-70/2.8 G2 || C70-200mm f/2.8L IS III USM

    ZAJRZYJ I WEŹ UDZIAŁ:
    >>RAWki<=>ZADANIA TEMATYCZNE<=>FOTOGRAFIA MIESIĄCA<<

  2. #2

    Domyślnie

    Moim zdaniem to ewentualne zmiany przepisów zwykle mają na celu wyciągnięcie kasy na jakiś certyfikaty czy kursy, do których wcześniej jakimś cudem przygotowali się znajomi królika Brałbym właśnie teraz a nie martwił się na zapas, biorąc pod uwagę prawa nabyte, okresy przejściowe dla właścicieli itd.
    Mam nadzieję, że opiszesz doświadczenia bo czasem też się nad dronem zastanawiam, ale w moim przypadku to byłby duży niedosyt gdyby dron zostawał w domu zamiast być w podróży (o ile takie jeszcze kiedyś będą) a kolejnej walizki do bagażu nie widzę.

  3. #3
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Nie przesadzajcie z tymi kursami, prosta sprawa do załatwienia z tego co się dowiadywałem, większy problem to kurczące się miejsca gdzie można używać drona.
    Nie lepiej kupić tego DJI Mavic Mini gdzie nie trzeba papierów ?

  4. #4

    Domyślnie

    Na mavica mini papiery tez beda potrzebne podobno. W dodatku ten ma wg mnie slaba jakosc video. Air 2 ma duzo lepsza jakosc.

    Niestety ale wchodza przepisy unijne w ten temat :/
    Prywatnie: Z6 || N14-30/4s || N24-120/4s || N40/2 || N85/1.8s || SB-600 || YN560
    Służbowo: R6 || T24-70/2.8 G2 || C70-200mm f/2.8L IS III USM

    ZAJRZYJ I WEŹ UDZIAŁ:
    >>RAWki<=>ZADANIA TEMATYCZNE<=>FOTOGRAFIA MIESIĄCA<<

  5. #5
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Jak masz tyle kasy i chcesz robić kurs zamiast wypełnienia ankiety to czemu nie.
    Jakość video moim zdaniem jest świetna w Mini, robotę robi stabilizacja mechaniczna.

  6. #6

    Domyślnie

    @koesh jakiej ankiety? Pisz jak do dziecka bo nie mam pojęcia o niczym z tymi przepisami.
    Prywatnie: Z6 || N14-30/4s || N24-120/4s || N40/2 || N85/1.8s || SB-600 || YN560
    Służbowo: R6 || T24-70/2.8 G2 || C70-200mm f/2.8L IS III USM

    ZAJRZYJ I WEŹ UDZIAŁ:
    >>RAWki<=>ZADANIA TEMATYCZNE<=>FOTOGRAFIA MIESIĄCA<<

  7. #7
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Musisz poczytać dokładnie, drony lekkie do 250g wymagają czy będą wymagały tylko wypełnienia ankiety/oświadczenia, ciężkie maszyny wymagają kursu, który tez nie trzeba demonizować ale to będzie jednak kłopotliwe, do tego kwestia poruszania się dronów ciężkich będzie tak ograniczona ze nie polatasz sobie tym nigdzie pewnie gdzie byś chciał, a lekkie drony nie będą miały takich obostrzeń wielkich.
    Wbij gdzieś na fora tematyczne i czytaj.

  8. #8

    Domyślnie

    A takie coś.
    Dobra to dzięki. Coś poczytam na dniach.
    Prywatnie: Z6 || N14-30/4s || N24-120/4s || N40/2 || N85/1.8s || SB-600 || YN560
    Służbowo: R6 || T24-70/2.8 G2 || C70-200mm f/2.8L IS III USM

    ZAJRZYJ I WEŹ UDZIAŁ:
    >>RAWki<=>ZADANIA TEMATYCZNE<=>FOTOGRAFIA MIESIĄCA<<

  9. #9

    Domyślnie

    Drony dla zwykłych ludzi już się moim zdaniem skończyły. Uciążliwość przepisów rośnie cały czas i poza jakąś „bezludną wyspą” ciężko jest się komuś nie narazić puszczając drona. Efekt jest wspaniały, ale czasy się zmieniły.
    Pozdrawiam
    Paweł

    Moja radosna twórczość

  10. #10

    Domyślnie

    No niestety w dużej mierze za wprowadzenie przepisów dotyczących latania dronami, a co za tym idzie i zakazów lotów na pewnych obszarach (niestety coraz większych), jesteśmy sobie sami winni. Już pomijam fakt, że chcą od nas wyciągnąć pieniądze, to prawdą jest, że sporo użytkowników dronów trochę przesadza z używaniem ich w miejscach i/lub celu nie do końca fair (np koło lotnisk, nad prywatnymi działkami, filmując je, itd). I niech pierwszy rzuci kamieniem ten, kto nie ma nic na sumieniu. Prawdą jest, że często /gęsto ludzie są oburzeni, że np latam dronem przy plaży i przeszkadza im to, że filmuję plażę z odległości 500 metrów. Ale jak się ich spytam, czy będzie im przeszkadzało, gdy wyciągnę telefon i tą samą plażę będę nakręcał z odległości 10 metrów, to nie wiedzą co powiedzieć.
    Niestety za głupotę (bo tak to nazywam) nieodpowiedzialnych pilotów będą płacić wszyscy użytkownicy dronów. Nie da się, niestety, "ukarać" tylko tych niedpowiedzialnych.
    Z drugiej strony drony tak potaniały i stały się dostępne nawet dla dzieci, że trzeba to jakoś ogarnąć i na taki, a nie inny sposób UE będzie to regulować.

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. dron do fotografowania
    By anelka in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 01-06-2018, 21:00
  2. Dron dla fotografa
    By pavel_9 in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 16-10-2017, 11:45
  3. Dron + Aparat
    By szymon708 in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 08-11-2016, 18:19

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •