Close

Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 345
Pokaż wyniki od 41 do 49 z 49

Wątek: Dron

  1. #41

    Domyślnie

    Taki jest plan Zobaczymy kiedy znów uda się pobawić bo wieje, pada i powrót zimy chyba.
    Aparaty (duże i stare): Nikon D1, D600, D700, Kodak DCS Pro-14N ! Olympus OMD E-M5 Mk2 ! Leica X1 ! Samsung NX20 ! Casio Exilim ! i Mamiya RB67 i cały stos różnych analogów
    Albo zdjęciowo: https://www.instagram.com/caban_rafal/ albo Sportowo: https://rmc-biega.pl/

  2. #42

    Domyślnie

    Ja zauwazylem ze wlasnie na minusie baterie czuja sie najlepiej, tylko raz mialem komunikat o zbyt niskiej temp. i to chyba bylo w phantomie, mavickiem latam przy -20 i raczej uwazam ze to jest dla bateri najlepiej.
    D700,D200, F100, F, F2, F3, EL, FE2, Nikkormat FT2, Nicca Tower, Canon A1, F1, FTb, Olympus E1, OM1, OM10, Kodak 35, Pentax SP2, ME, Ricoh KR, 500G, Fuji i ZenitE

  3. #43

    Domyślnie

    Twój Mavic musi być jakąś specjalną wersją skonstruowaną w oparciu o fizykę alternatywną

  4. #44

    Domyślnie

    Akumulator nagrzewa się w czasie lotu, więc chyba oczywiste, że przy niższych temperaturach ma bardziej optymalne warunki pracy. Spróbuj naładować akumulator zaraz po locie.

  5. #45

    Domyślnie

    I ta najlepsza temperatura dla baterii to -20? Ja widzę, że przy mrozie jednak trochę skraca się lot, a z pewnością nie jest optymalną temperatura grubo poniżej zera.

    Specyfikacja M 2S podaje np. coś takiego

    Temperatura pracy
    od 0°C do 40°C (Górne czujniki oraz AF kamery zostaną wyłączone przy temperaturze -10°C i niższej)


    Hmm, ciekawe dlaczego

  6. #46

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Schwefel Zobacz posta
    Akumulator nagrzewa się w czasie lotu, więc chyba oczywiste, że przy niższych temperaturach ma bardziej optymalne warunki pracy. Spróbuj naładować akumulator zaraz po locie.
    Wlasnie oto mi chodzilo,

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    Twój Mavic musi być jakąś specjalną wersją skonstruowaną w oparciu o fizykę alternatywną
    To zwykla wersja latalem wiele razy przy -20 i naprawde nic sie ne dzieje, dron z bateria wyciagniety z cieplej torby oczywiscie, wieksze klopoty mam jak jest 0 st bo wilgoc mocno przeszkadza i smigla sie obladzaja.
    D700,D200, F100, F, F2, F3, EL, FE2, Nikkormat FT2, Nicca Tower, Canon A1, F1, FTb, Olympus E1, OM1, OM10, Kodak 35, Pentax SP2, ME, Ricoh KR, 500G, Fuji i ZenitE

  7. #47

    Domyślnie

    Tylko że optymalna temperatura pracy akumulatora (tak jak zdecydowanej większości baterii) to gdzieś bliżej +20 stopni niż -20. Po prostu przesadziłeś z tymi -20 stopniami, że najlepiej. Ciekawostka że dron w ogóle działał w tej temperaturze i nie zadziałały ograniczenia o których piszą w instrukcji. Od kiedy nabyłem swojego najzimniej było w grudniu ub.r i używałem drona przy około -10 st. Lot trwał jak widzę po zdjęciach ok.16 minut, ale nie pamiętam już jaki był stan baterii po powrocie. Zwykle tak krótko mój dron nie fruwa

    Unikam używania drona w temperaturach powyżej +30 stopni, nie dość że niewiele widać na ekranie bo zwykle świeci mocno słońce, to faktycznie dron na tym słońcu nagrzewa się okrutnie. Po użyciu w temperaturach plus kilkanaście stopni wielokrotnie od razu bez problemu ładowałem baterię. Inaczej, dotychczas nie spotkałem się z sytuacją, że nie mogę naładować baterii bo jest zbyt gorąca. Pewnie może się to zdarzyć, ale mnie się nie przytrafiło.

    Ps. Jeden raz w mocnym słońcu wyłączył mi się telefon z powodu przegrzania, rzecz jasna w trakcie lotu. Oczywiście wywaliło apkę DJI. Na szczęście po chwili udało mi się go trochę schłodzić, uruchomić apkę i ponownie połączyć z dronem. Uważajcie na mocne słońce w upalny dzień, także ze względu na telefon.

  8. #48

    Domyślnie

    902D3AB9-16C6-478D-95AF-AAB9D315EB71.jpeg

    To z zeszlej zimy, dron mi spadl tylko dlatego ze nie naladowalem bateri, i polecialem z bateria w uspieniu, wlaczylem alarm i dotarlem do niego po pol godzinie, napewno bylo z -15st wtedy,
    D700,D200, F100, F, F2, F3, EL, FE2, Nikkormat FT2, Nicca Tower, Canon A1, F1, FTb, Olympus E1, OM1, OM10, Kodak 35, Pentax SP2, ME, Ricoh KR, 500G, Fuji i ZenitE

  9. #49

    Domyślnie

    No tak, bateria w dronie jest zaprogramowana tak, że rozładowuje się do bodajże 60% po dłuższym nie używaniu.

    Btw, mógłbyś wrzucić jakieś zdjęcia do wątku drogowego
    https://forum.nikoniarze.pl/threads/...iesienia/page5

Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 345

Podobne wątki

  1. dron do fotografowania
    By anelka in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 01-06-2018, 21:00
  2. Dron dla fotografa
    By pavel_9 in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 16-10-2017, 11:45
  3. Dron + Aparat
    By szymon708 in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 08-11-2016, 18:19

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •