Close

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 49

Wątek: Dron

  1. #11

    Domyślnie

    Mavic mini ma Rawy? Bo jesli nie to odpusc sobie totalnie cos takiego, do zdjec to sie nie nada.

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez morzon Zobacz posta
    Mavic mini ma Rawy? Bo jesli nie to odpusc sobie totalnie cos takiego, do zdjec to sie nie nada.
    Nie ma i dlatego głównie tego nie chcę.
    Rawy ma mavic air 2
    Prywatnie: Z6 || N14-30/4s || N24-120/4s || N40/2 || N85/1.8s || SB-600 || YN560
    Służbowo: R6 || T24-70/2.8 G2 || C70-200mm f/2.8L IS III USM

    ZAJRZYJ I WEŹ UDZIAŁ:
    >>RAWki<=>ZADANIA TEMATYCZNE<=>FOTOGRAFIA MIESIĄCA<<

  3. #13

    Domyślnie

    Tyle tego teraz na rynku się narobiło, że trudno stwierdzić ktora opcja będzie najlepsza. Gdyby jeszcze wymyślili jakiś sposób na większe zmagazynowanie energii, tak aby dron np mógł latać przez 1-2h, to dopiero byłaby rewolucja.

  4. #14

    Domyślnie

    Spokojnie, technika idzie do przodu więc będą i takie bajery
    Prywatnie: Z6 || N14-30/4s || N24-120/4s || N40/2 || N85/1.8s || SB-600 || YN560
    Służbowo: R6 || T24-70/2.8 G2 || C70-200mm f/2.8L IS III USM

    ZAJRZYJ I WEŹ UDZIAŁ:
    >>RAWki<=>ZADANIA TEMATYCZNE<=>FOTOGRAFIA MIESIĄCA<<

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kussy Zobacz posta
    Tyle tego teraz na rynku się narobiło, że trudno stwierdzić ktora opcja będzie najlepsza. Gdyby jeszcze wymyślili jakiś sposób na większe zmagazynowanie energii, tak aby dron np mógł latać przez 1-2h, to dopiero byłaby rewolucja.
    Pewnie w jakichś zastosowaniach by się to przydało, ale tak do "standardowego" użytku foto/video to szczerze mówiąc już obecnie jest na tyle dużo, że spokojnie wystarcza do 90% celów. Tzn ponad 30min na jednej baterii do zdjęć to jest aż pod korek - ja pod koniec baterii tak już na siłę latam, bo co chciałem to zwykle zrobiłem na parę różnych sposobów, okolica obleciana i tak po prostu krąże i szukam czegoś żeby tylko baterie już wylatać bo i tak nie przyda mi się ona z 30%. A drona i tak najczesciej sie kupuje w zestawie z 2-3 bateriami, więc to naprawdę jest sporo.

  6. #16

    Domyślnie

    Jasne ze te 25 minut wystarczy, dla mnie problemem jest halas jaki wywoluje dron, z wiatrem nawet mavica2 slychac juz z daleka.
    D700,D200, F100, F, F2, F3, EL, FE2, Nikkormat FT2, Nicca Tower, Canon A1, F1, FTb, Olympus E1, OM1, OM10, Kodak 35, Pentax SP2, ME, Ricoh KR, 500G, Fuji i ZenitE

  7. #17

    Domyślnie

    Co mnie zaskoczyło, to wydajność baterii w telefonie - 50% w dronie, a telefon na 20% ze 100%. Teraz używam iPada i jest ok, choć trochę nieporęcznie.

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez spiritus Zobacz posta
    Hej

    Korci mnie aby kupić sobie drona. Model już mam upatrzony ale blokuje mnie coś innego... nadchodzące zmiany w przepisach. Ktoś się tutaj orientuje w temacie jak to może wyglądać czy to jest wielka niewiadoma? Coś słyszałem, że egzaminatorów może nie być aby uzyskać odpowiednie dokumenty i jest gdybanie, że takie rzeczy będzie (może) można zrobić u kolegi co ma drona i kwity (wyższe lub równe poziomem).

    Jak radzicie?
    Kupić teraz i się uczyć latać na spokojnie póki wszędzie można (pomijając strefy gdzie nie można) przez te 2.5 miesiąca czy poczekać na ustabilizowanie przepisów i kupić w przyszłym roku?

    Po co mi dron?
    Od zawsze jarałem się lotnictwem i zdjęciami "z lotu ptaka". Dodatkowo mavic air 2 ma możliwość podążania za celem co wykorzystałbym w powiązaniu z innym hobby.
    Jeśli jesteś zdecydowany na Mavica Air 2 - to ja bym kupił i latał
    Jeśli wahasz się między Mavickiem Mini a Air 2 - to ja bym poczekał - ostatnio pojawiły się przecieki, że w tym roku ma wyjść Mavic Mini 2 - ma mieć 4k i większe baterie - więcej nie wiadomo - fajnie jakby dołożyli RAWy.

    Co do przepisów to wielka niewiadoma - miały wejść w lipcu, teraz mają niby wejść od stycznia. Wielkich rewolucji bym się nie spodziewał - może uproszczą procedury na lżejsze drony - kurs internetowy albo sam egzamin bez potrzeby kursu.

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    Moim zdaniem to ewentualne zmiany przepisów zwykle mają na celu wyciągnięcie kasy na jakiś certyfikaty czy kursy, do których wcześniej jakimś cudem przygotowali się znajomi królika Brałbym właśnie teraz a nie martwił się na zapas, biorąc pod uwagę prawa nabyte, okresy przejściowe dla właścicieli itd.
    Mam nadzieję, że opiszesz doświadczenia bo czasem też się nad dronem zastanawiam, ale w moim przypadku to byłby duży niedosyt gdyby dron zostawał w domu zamiast być w podróży (o ile takie jeszcze kiedyś będą) a kolejnej walizki do bagażu nie widzę.
    Akurat w przypadku dronów procedury są upraszczane - od jakiegoś czasu do VLOS do 5kg nie trzeba już robić badań lekarskich (odpada koszt ok 300 zł).
    Z dronami żartów nie ma - warto dokształcić się w temacie samemu albo iść na kurs.

  9. #19

    Domyślnie

    Ja bym poczekał na Aira z matrycą jedno calową To mnie trochę hamuje cały czas. Do wideo na pewno jest wspaniale, ale przy foto wielkość matrycy ma jednak znaczenie... A kurs zrobić można zawsze, nawet dla własnej wiedzy i umiejętności.

  10. #20

    Domyślnie

    Nie liczyłbym na Aira z taką matrycą, przynajmniej nie szybko. Jakoś to muszę różnicować, myślę, że taki air za bardzo by kanibalizował modele Pro.

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. dron do fotografowania
    By anelka in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 01-06-2018, 21:00
  2. Dron dla fotografa
    By pavel_9 in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 16-10-2017, 11:45
  3. Dron + Aparat
    By szymon708 in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 08-11-2016, 18:19

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •