Close

Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 58
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez doors Zobacz posta
    Dzieki za komentarze i opinie!

    Dokladnie, najwieksze wrazenie robi ich wielkosc. Co do ceny, to sztuka kosztuje tyle, ile ktos jest gotowy za nia zaplacic. Wystawa "Andreas Gursky-not abstract" miala miejsce w Düsseldorfie w 2016 roku.
    No właśnie, w artystycznej fotografii współczesnej (czy może już "artystycznej") widzę, że poza skalą, to te zdjęcia byłyby totalnie nieciekawe... Tylko skala sprawia, że się na nich na chwilę zatrzymasz i jest to ostatnio jedyny środek artystyczny szeroko stosowany... Poza tym odnoszę wrażenie, że wszyscy ( a przynajmniej spora grupa robi dokładnie to samo, zdjęcia są nie do odróżnienia, nie ma kompletnie własnego stylu - Mark Power, Roger Eberhard, Gursky ... zrobić im zbiorową wystawę, to nikt nie doszedłby które jest czyje bez podpisów...

  2. #12

    Domyślnie

    Ale jakie to zdjęcia jak nie przedstawiają rzeczywistości ani dzisiejszej ani wczorajszej toż to czysta grafika komputerowa

  3. #13

  4. #14

    Domyślnie

    Od 5.12 do 5.4 2021 Museum der bildenden Künste w Lipsku planuje wystawe zdjec Adreasa Gursky'ego.
    I was expecting applause but I suppose stunned silence is equally appropriate... flickr

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sruba Zobacz posta
    No właśnie, w artystycznej fotografii współczesnej (czy może już "artystycznej") widzę, że poza skalą, to te zdjęcia byłyby totalnie nieciekawe... Tylko skala sprawia, że się na nich na chwilę zatrzymasz i jest to ostatnio jedyny środek artystyczny szeroko stosowany...
    No to skoro znasz ten jakże prosty przepis, to atakuj rynek
    A na poważnie, jesli nie odróżniasz to z powodu nie obycia, a nie że są obiektywnie podobne. Dla przykładu wrzuciłem sobie Eberharda(wysmienity!!) no i on do Gurskiego nie jest podobny ani wizualnie, ani tym bardziej konceptualnie. Nic ich nie łączy(tematyka eksplatacji przestrzeni przez człowieka to trochę za szeroko).

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez matbe Zobacz posta
    No to skoro znasz ten jakże prosty przepis, to atakuj rynek
    A na poważnie, jesli nie odróżniasz to z powodu nie obycia, a nie że są obiektywnie podobne. Dla przykładu wrzuciłem sobie Eberharda(wysmienity!!) no i on do Gurskiego nie jest podobny ani wizualnie, ani tym bardziej konceptualnie. Nic ich nie łączy(tematyka eksplatacji przestrzeni przez człowieka to trochę za szeroko).
    No, może być nieobycie - 5 lat studiów artystycznych, dwa dyplomy i 15 lat zajmowania się zawodowo historią sztuki, poważnie, prostak ze mnie Może po prostu nie podchodzę do tego na kolanach i z powodu obycia (i znajomości pewnych rzeczy od kuchni i zaplecza) to jednak wiem, że sukces rynkowy nie zawsze ma związek z wybitnością i wartością prac. A czasem wręcz się rozjeżdża pomiędzy tymi aspektami.

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sruba Zobacz posta
    No, może być nieobycie - 5 lat studiów artystycznych, dwa dyplomy i 15 lat zajmowania się zawodowo historią sztuki, poważnie, prostak ze mnie Może po prostu nie podchodzę do tego na kolanach i z powodu obycia (i znajomości pewnych rzeczy od kuchni i zaplecza) to jednak wiem, że sukces rynkowy nie zawsze ma związek z wybitnością i wartością prac. A czasem wręcz się rozjeżdża pomiędzy tymi aspektami.
    Przede wszystkim to tylko jeden z nurtów, dla kustoszy poważnych zbiorów chyba niezbyt interesujący. Za to jak widać sprzedawalny bo dekoracyjny i raczej nietrudny w odbiorze. Takie skrzyżowanie abstrakcjonizmu geometrycznego z hiperrealizmem. W historii sztuki raczej popłuczyny.

    Pozdro
    Wiesiek

  8. #18

    Domyślnie

    Dekoracyjny? xD Jak widać nie ważne dyplomy, gdy zawiść wzbiera.
    Dekoracyjne to są landszafty, dekoracyjne z definicji to są edytoriały w pisemkach, dekoracyjne fotki są też w odpowiednich działach w marketach budowlanych(nowy york w c-b z selektywnym yellow-cabem).
    Popłuczyny, coż za tupet

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez matbe Zobacz posta
    Dekoracyjny? xD Jak widać nie ważne dyplomy, gdy zawiść wzbiera.
    Dekoracyjne to są landszafty, dekoracyjne z definicji to są edytoriały w pisemkach, dekoracyjne fotki są też w odpowiednich działach w marketach budowlanych(nowy york w c-b z selektywnym yellow-cabem).
    Popłuczyny, coż za tupet
    Może zamiast ogólników powiesz mi które aspekty tej twórczości są na tyle interesujące i nowatorskie aby trafiły do historii sztuki?

    Pozdro
    Wiesiek

  10. #20

    Domyślnie

    Ale co ten termin konkretnie oznacza? Przez trzydzieści lat zrobił kilka ikonicznych zdjęć, więc w tej historii jest już zapisany. Jesli ja mam decydowac czy dana fotografia jest sztuką - to sprawdzam czy była w Momie. Gursky był, także tego
    Bio na stronie imponujące - wystawy to jedno ale polecam bibliogtrafię. Ja o nim słyszalem i na kursach i na spotkaniach z artystami, przy czym twórczości nie śledziłem, wcale. Tym bardziej chcialbym zobaczyć na żywo. Najbardziej Rhein II, ja nie znałem kontekstu zdjęcia i bylem zdziwiony astronomiczna kwotą. Zwróciłem tylko uwagę na fajne proporcje zieleni/wody. Na wykładzie poznałem tło - zdjecie powstało w okolicach Duseldorfu, czyli bardzo uprzrzemyslowionym rejonie kraju. Gursky chciał pokazać współczesny Ren, ale bez żadnych oznak, więc wystemplował masę rzeczy: budynki, ludzi itd I te idealnie proste, przekładane pasma. No musze kiedyś zobaczyć na żywo!

    Ja w ogóle lubie zwiedzać wystawy, Warszawa daje ten komfort że jest ich całkiem sporo. Jedne powalają na innych wzruszam ramionami. Z większych formatów zapamiętałem prace Kacpra Kowalskiego, no robiło wrażenie.

Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Reportaż ] "Andreas Gursky-not abstract"
    By doors in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 04-10-2020, 12:10
  2. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 16-05-2016, 21:27
  3. [ Portret ] "Historie prawdziwe" - czyli alfabet odkrywców i wynalazców w autoportretach - "A"
    By wafloski in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 25-10-2012, 19:32
  4. Odpowiedzi: 95
    Ostatni post / autor: 05-10-2010, 08:26
  5. [ Reportaż ] Rekonstrukcja historyczna "WRZESIEŃ 1939 NA ŻYWIECCZYŹNIE" Obrona fortu "WĘDROWIEC"
    By kd78 in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 21-07-2009, 12:30

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •