Close

Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 61
  1. #11

    Domyślnie

    @paparapa powinieneś rozważyć czyszczenie matrycy

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lukasz_kk Zobacz posta
    @paparapa powinieneś rozważyć czyszczenie matrycy
    Podczas czytania Twojego wpisu na moment serce mi stanęło ... Już myślałem, że chcesz mnie przekonać do rozważenia zmiany sprzętu ....
    Myślę, że sobie poradzisz z tymi kilkoma kleksami. Wszak to konkurs dla zaawansowanych fotomaniaków noszących w plecakach i po kieszeniach kilogramy zbędnego i nikomu nie potrzebnego sprzętu foto.....

    A na poważnie matrycę od tego czasu gdy była robiona ta fotka czyściłem parę razy. Miejsca w których byłem i pogoda tam panująca nie ułatwiała zmiany obiektywów. .

    Ps
    Coś mi się wydaje że nie widziałeś brudnej matrycy Nikona z chlapiącą olejem migawką i lustrem.....









    Cytat Zamieszczone przez Dex Zobacz posta
    Zamienił się w szopę albo wygódkę
    Tiaaaa wygódkę 4x2 metry ....

  3. #13
    Sith Hospodar Impaler Awatar Dex
    Dołączył
    01 2007
    Miasto
    Alpy Transylwańskie
    Posty
    5 166

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez paparapa Zobacz posta
    Wszak to konkurs dla zaawansowanych fotomaniaków noszących w plecakach i po kieszeniach kilogramy zbędnego i nikomu nie potrzebnego sprzętu foto.....
    Noooo to już wiem, że nie dla mnie. Dobrze, że tylko konkurs a spamować w wątku dalej moge przynajmniej jeszcze


    Cytat Zamieszczone przez paparapa Zobacz posta
    Tiaaaa wygódkę 4x2 metry ....
    Wersja deluxe

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez paparapa Zobacz posta
    Podczas czytania Twojego wpisu na moment serce mi stanęło ... Już myślałem, że chcesz mnie przekonać do rozważenia zmiany sprzętu ....
    Myślę, że sobie poradzisz z tymi kilkoma kleksami. Wszak to konkurs dla zaawansowanych fotomaniaków noszących w plecakach i po kieszeniach kilogramy zbędnego i nikomu nie potrzebnego sprzętu foto.....

    A na poważnie matrycę od tego czasu gdy była robiona ta fotka czyściłem parę razy. Miejsca w których byłem i pogoda tam panująca nie ułatwiała zmiany obiektywów. .

    Ps
    Coś mi się wydaje że nie widziałeś brudnej matrycy Nikona z chlapiącą olejem migawką i lustrem.....
    Spoko, ja w wojenki które można poczytać w wątkach sprzętowych się nie włączam

    Nad RAWkiem już trochę posiedziałem i to, że zauważyłem kleksy wynika tylko ze sposobu obróbki w który poszedłem.

    Miałem kiedyś D7000 który rzekomo lubił brudzić matrycę, ale nie zauważyłem większego problemu. Teraz mam D750, po powrocie z wakacji gdzie pofociłem trochę na przymkniętych przysłonach, jak usiadłem do LR to od razu spakowałem aparat i wysłałem na czyszczenie

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Dex Zobacz posta
    Noooo to już wiem, że nie dla mnie. Dobrze, że tylko konkurs a spamować w wątku dalej moge przynajmniej jeszcze




    Wersja deluxe

    Za zimno i wilgotno na wersję deluxe
    Raczej dla posiadaczy dużych.... przyległości








    Cytat Zamieszczone przez lukasz_kk Zobacz posta
    Spoko, ja w wojenki które można poczytać w wątkach sprzętowych się nie włączam

    Nad RAWkiem już trochę posiedziałem i to, że zauważyłem kleksy wynika tylko ze sposobu obróbki w który poszedłem.

    Miałem kiedyś D7000 który rzekomo lubił brudzić matrycę, ale nie zauważyłem większego problemu. Teraz mam D750, po powrocie z wakacji gdzie pofociłem trochę na przymkniętych przysłonach, jak usiadłem do LR to od razu spakowałem aparat i wysłałem na czyszczenie

    To D750 też paskudzi matrycę?
    Mnie złotooki i złotousty przedstawiciel Nikona przekonywał, że takie problemy miał jedynie D600.
    I nie jest możliwym, aby mój D610 cierpiał na taka przypadłość. Mimo, że obok leżał corpus delicti....

  6. #16

    Domyślnie

    Kupiłem go z przebiegiem 140k i od razu wysłałem do serwisu na wymianę migawki i likwidację flary w ramach akcji serwisowych, nie wiem czy w ogóle zaprzątali sobie tam głowę czyszczeniem matrycy. Raczej nie chlapie, ale mogła się przybrudzić zważywszy na przebieg, zwłaszcza jeśli poprzedni właściciel o to nie dbał, ja też często zmieniam obiektywy w różnych warunkach. Zazwyczaj zdjęcia które robię nie wymagają przymykania przysłony, dopiero przy okazji wakacyjnych krajobrazów chciałem mieć dużą głębię ostrości, i plamy wylazły.

    Przy okazji czyszczenia (w Studio5s) wyregulowali mi też AF, bo w ramach akcji w serwisie Nikona zrobili to tak, że miałem front focus w aparacie i każdy obiektyw ustawiony na +15. Właściwie to główną usługą była regulacja, a czyszcznie matrycy u Pana Rafała jest w cenie usługi regulacji AF.

  7. #17

    Domyślnie

    @crusiek czy w tabeli nie wkradł się czasem błąd ?
    Jeśli 4 osoby są ex aequo na 2 miejscu to kolejna osoba po tej grupie nie powinna być na miejscu trzecim a szóstym.

  8. #18

    Domyślnie

    Może i jest szósta wg kolejności, ale miejsce zajmuje trzecie.
    Nie zamierzam tego zmieniać i polemizować w temacie.
    • ZABAWA W RAWKI WEŹ UDZIAŁ!
    • D7500 + S10-20 F/3,5 + S18-35 F/1.8 + S17-50 + N50 1.8 G + N55-300 + Sg8 F/3.5 csII + PORST MC 135 + Meike tube set || Cokin P / Marumi magnetic || FotoPro x4i || Stroboss 36N, 60N, X2, X rec
    • RX100 III
    • Flickr Pstryk || strava || yt

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez crusiek Zobacz posta
    Może i jest szósta wg kolejności, ale miejsce zajmuje trzecie.
    Nie zamierzam tego zmieniać i polemizować w temacie.
    Wręcz przeciwnie, miejsce zajmuje szóste bo wyprzedza ją 5 osób
    Ale nieważne, Twój konkurs, Twoje zasady. Myślałem tylko że nie zauważyłeś więc napomknąłem, ale jeśli celowo tak jest to ok. Nie ma co się spinać

  10. #20

    Domyślnie

    No jasne, że nie ma co się spinać
    • ZABAWA W RAWKI WEŹ UDZIAŁ!
    • D7500 + S10-20 F/3,5 + S18-35 F/1.8 + S17-50 + N50 1.8 G + N55-300 + Sg8 F/3.5 csII + PORST MC 135 + Meike tube set || Cokin P / Marumi magnetic || FotoPro x4i || Stroboss 36N, 60N, X2, X rec
    • RX100 III
    • Flickr Pstryk || strava || yt

Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Zabawa w RAWki 21/2020
    By crusiek in forum Zabawa w RAWki
    Odpowiedzi: 56
    Ostatni post / autor: 26-09-2020, 22:26
  2. Zabawa w RAWki 16/2020
    By crusiek in forum Zabawa w RAWki
    Odpowiedzi: 36
    Ostatni post / autor: 12-07-2020, 22:42
  3. Zabawa w RAWki 15/2020
    By crusiek in forum Zabawa w RAWki
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 27-06-2020, 21:47
  4. Zabawa w RAWki 14/2020
    By crusiek in forum Zabawa w RAWki
    Odpowiedzi: 49
    Ostatni post / autor: 15-06-2020, 21:52
  5. Zabawa w RAWki 6/2020
    By crusiek in forum Zabawa w RAWki
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 16-03-2020, 22:36

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •