Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 21
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez anakin11295 Zobacz posta
    o, możesz bardziej wytłumaczyć? Jestem zwolennikiem właśnie wytłumaczenia naukowego dlaczego tak się dzieje niż to że takie są odczucia. Dlaczego więc matryce x-trans cieszą się (chyba) taką popularnością?
    matryca trans ma 5 zielonych pikseli na kazde 2 czerwone i 2 niebieskie. to daje precyzyjniejsze rozroznianie odcieni zielenii niz pozostalych skladowych RGB. a znaczenie to ma dokladnie tam, gdzie jest ograniczona informacja na kanale zielonym czyli np. przy kolorach skory . tam APS-C Trans ma lepsza informacje wejsciowa dla procesora obrazu niz APS-C Bayer. czy to jest na tyle lepsze, zeby w praktyce robic wielka roznice... ciezko mi powiedziec. musialbym dluzej pofocic i powywolywac rownolegle podobna generacje matryc Fuji z Trans/Bayerem, zeby miec jakies wymierne porownanie.

    popularnosc Fuji wsrod fotografow street/szafiarskich/sesyjnych bierze sie czesciowo* z fajnych kolorow ktore te aparaty daja w JPEG-ach. na co na pewno sklada sie duzo ich doswiadczenia z nauka o kolorach i technologia Trans (to drugie moze byc nawet pochodna tego pierwszego).

    poza tym, to ja bym jednak nie deprecjonowal odczuc. znam sporo osob, a i sam bardzo czesto tak mam, ze widze konsekwentnie wizualna roznice miedzy dwoma rozwiazaniami, chociaz nie potrafilbym jej w kontrolowanym tescie bardzo wyeksponowac. albo tez wygladalaby na drobna, podczas gdy w praktyce robi mi spora roznice. mam szklo 24-70/4 i 28IS i jakbym komus dal gole RAW-y, to by sie nawet nie zajaknal zeby sie bawic w ta stalke. a regularnie wywolujac zdjecia z nich w LR praktycznie od razu widze, ktore ujecie powtorzylem wlasnie ta stalka. bo po prostu regularnie mam wrazenie "o tu wreszcie kolory sa takie jak trzeba". podobne wrazenia mam przy wywolywaniu RAW-ow np. z matrycy 6D2 (czy nawet 6D) w porownaniu z 750D czy 70D - niby w testach te drugie jakies tam lepsze bo wiecej DR czy co by nie tam. guzik prawda. jak tylko zaczynam cienie wyciagac czy mocniej podkrecac kontrasty/kolory, tak pelnoklatkowe matryce tym APS-C robia z d* jesien sredniowiecza: wszystkie przejscia tonalne daje sie wyciagnac na bardzo mocnym czasem nasyceniu kolorow, tam gdzie z APS-C juz wyrazna posteryzacja wychodzi... odczucie, owszem. wielokrotne. pewnie nawet do udowodnienia dla kogos, kto ma troche wiecej wiedzy. mnie wystarczy samodzielnie widziec, nie musze umiec wyjasnic.

    na podobnym odczuciu opiera sie wysoka opinia o JPEG-ach Fuji. to po prostu wyglada fajnie.

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez anakin11295 Zobacz posta
    A i zapomniałem dodać. Nachodzą mnie głupie pomysły żeby wejść w filmowanie, zamiast dalej brnąć w foto więc fotografia stałaby na drugim miejscu . Nie mniej będę na pewno dużo robił zdjęć.
    Jeśli filmowanie stałoby się ważne albo wręcz dominujące to warto wejść w system, który zapewnia pod tym względem szerokie perspektywy - np. sensowne kamery pod optykę którą kupisz. W tym wypadku wybór ogranicza się tak realnie do dwóch firm - Sony i Canona.

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    poza tym, to ja bym jednak nie deprecjonowal odczuc.
    Otóż to. I to dotyczy w równym stopniu obrazka jaki i także workflow, ergonomii oraz zwyczajnej przyjemności z używania sprzętu. W końcu robienie zdjęć czy filmów to działalność artystyczna i tu te kwestie wpływają na efekt końcowy. Dlatego jeśli ciągnie Cię w stronę Fuji, bo czujesz że to sprzęt dla Ciebie to bym się nie zastanawiał, a technikalia bym zostawił onanistom internetowym...
    Pozdrawiam
    Marcin

  3. #13

    Domyślnie

    Fakt D750 uratowało mi dupę ostatnio na jednym chrzcie w kościele gdzie warunki były katastrofa a świecić lampą nie mogłem. Na apsc to chyba bym miał ziarno wielkości ryżu XD

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    a technikalia bym zostawił onanistom internetowym...
    o to jest piękne stwierdzenie. Czasami za dużo uwagi przykładamy do technikalii zamiast po prostu poczuć to co robimy i wówczas zdjęcia wychodzą naturalnie. Pierwszy raz się tak poczułem gdy dostałem d750 w swoje łapy i sparowałem je z 50mm 1.4 to było po prostu coś magicznego. Na sali weselnej zdjęcia wychodziły same

  4. #14

    Domyślnie

    Osobiście wolałbym nawet starą matrycę FF, niż nową z crop'em x1.5 lub x1.6.

    Zdjęcia z malutkich matryc nie nadają się do grubszej obróbki. Owszem można, ale potem trzeba ostro skalować w dół by nie bolało.

    Nie warto słuchać ludzi z yt, którzy żyją z linków afiliacyjnych oraz sponsoringu...

  5. #15

    Domyślnie

    @akustyk, a jakbyś miał porównać 6D2 i D750 jak chodzi o obróbkę, kolor, itp? Nigdy nie miałem nic na C, czy faktycznie mają jakąś przewagę nad N jak chodzi o kolor / DR?

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Śprotek Zobacz posta
    @akustyk, a jakbyś miał porównać 6D2 i D750 jak chodzi o obróbkę, kolor, itp? Nigdy nie miałem nic na C, czy faktycznie mają jakąś przewagę nad N jak chodzi o kolor / DR?
    ja nie mialem nigdy D750 wiec nie pomoge Ci, sorki

    mnie matryca 6D2 bardzo odpowiada, swietnie mi sie ja wola. a wedlug ogolnej wiedzy "internetow" D750 jest lepsze pod wzgledem DR i ma mniejsze szumy odczytu, wiec powinno dawac wieksze mozliwosci.

    dyskusja odnosnie kolorow Canona bierze sie chyba glownie z wygladu skory przy domyslnych profilach JPEG-ow. tutaj ja tez jestem zdania, ze w Nikonie czy modelka biala, czy Azjatka czy Afro-Europejka... to i tak bedzie rasy zoltej
    ale jak ktos ma pojecie jak uzywac konwertera RAW to to juz niekoniecznie jest prawda. tylko to trzeba z glowa robic

  7. #17
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Śprotek Zobacz posta
    @akustyk, a jakbyś miał porównać 6D2 i D750 jak chodzi o obróbkę, kolor, itp? Nigdy nie miałem nic na C, czy faktycznie mają jakąś przewagę nad N jak chodzi o kolor / DR?
    Zadając takie pytanie musisz dodać że chodzi ci o jpg prosto z puszki bo jeszcze ktoś pomyśli że są jakieś problemy z plikami raw.

  8. #18

    Domyślnie

    Aaaaaaaaaaaa to już dziękuję, bo ja jpg nigdy nie robiłem
    Czyli nie muszę się martwić, że jakieś kwiaty paproci kwitną w systemie C a u nas ich nie ma. Dzięki za wyjaśnienia

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Śprotek Zobacz posta
    Aaaaaaaaaaaa to już dziękuję, bo ja jpg nigdy nie robiłem
    Czyli nie muszę się martwić, że jakieś kwiaty paproci kwitną w systemie C a u nas ich nie ma. Dzięki za wyjaśnienia
    Canon jest zaje*, ale z innych, mniej mitycznych powodow

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    Canon jest zaje*, ale z innych, mniej mitycznych powodow
    Mów mów!

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Obiektywy niepełnej klatki do pełnej klatki
    By kingann in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 40
    Ostatni post / autor: 15-07-2017, 14:32
  2. Nikkor 105 do pełnej klatki?
    By Jacek z Nikonem też in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 22-01-2015, 18:02
  3. Szeroki kąt pod DX do pełnej klatki...
    By Carolco in forum Obiektywy 6-24 mm
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 27-05-2012, 12:59
  4. Kupno "pełnej klatki", czy jest sens?
    By Squier in forum Nikon - aparaty analogowe
    Odpowiedzi: 89
    Ostatni post / autor: 28-07-2010, 09:47
  5. Obiektywy do pełnej klatki
    By krysia in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 27-07-2007, 22:49

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •