Close

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 29 z 29
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Ale Z70 w dniu premiery pewnie będzie droższy jak Z5 po obniżkach
    O ile będzie....

    Panowie a jak byście zestawili że sobą Z50 i D7500 ? Przestrzeń, paleta, AF...
    Nowy D7500 znacznie droższy od zetki... Mamba mysli body... Używki już podobnie
    Ostatnio edytowane przez buquiet ; 28-09-2020 o 20:31

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez buquiet Zobacz posta
    A nie uważasz że w D500 Nikon trochę przegrzał cenę ?
    Częściowo się zgadzam ale, z drugiej strony to chyba nadal najlepsze apsc na rynku w dslr i Nikon jest świadom jego zalet. Dopóki nie miałem tego aparatu to uważałem, że jest za drogi
    d300s, d500 + Nikkor 300 AF-S 300mm f/2.8 G II VR N ED, Nikkor AF-S 300mm f/4 IF ED + Nikon TC 1.4 II E, Nikkor AF-S 70-300mm f/4,5-5,6G IF-ED VR, Sigma 18-50 mm f/2.8 EX DC, Sigma 105 mm f/2.8 Macro EX DG HSM OS

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez buquiet Zobacz posta
    Nowy D7500 znacznie droższy od zetki...
    Na ten moment różnica w sklepach wynosi ok 500-600 złotych z tego co widzę. FTZ najtaniej jak znalazłem to 800 PLN. Jak Ci się bardzo nie pali, to poczekaj troszeczkę i pewnie wyrwiesz okazję na D7500. Ja sam trafiłem w tamtym roku na promocję w ABFOTO i wyszedł < 3500.
    Dx + S + SB
    flickr

  4. #24
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    https://allegro.pl/oferta/nikon-d750...zja-9132101648
    Cały czas taka cena, a bywało taniej.

  5. #25

    Domyślnie

    Wiele mądrych odpowiedzi tu padło. Rok temu tez stałem przed identycznym dylematem, na co wymienić starego D5100 mając jakieś tam szkło pod Nikona? Wszystko za i przeciw padło w tym wątku. Co wybrałem? D7500 Dla czego?

    Bo jest rozsądnie lekką jeszcze i zgrabną lustrzanką w połączeniu z obiektywami AF-P, które na niej działają wręcz fantastycznie.

    Bo miałem obiektywy F i odsprzedaż tego to kolejna strata $$$

    Bo Z50 wymagał by FTZ, a więc cały zestaw zalet tego modelu idzie się paść i w konsekwencji otrzymuję body o wadze tylko 100g lżejszej niż D7500. W dodatku brak górnego wyświetlacza, brak fizycznych przycisków (cały szereg sterowania ukryty jest w menu), gorsze uszczelnienie itp. Mimo zalet wizjera nie zdecydowałem się na ML, bo w lustrzance nauczyłem się dobrze ustawiać ekspozycję, a celność z AF-P lub UWA też jest doskonała.
    Brak obiektywów do Z DX i nic nie widać w jakiejś przyszłości poza 18-140. To mało, stanowczo za mało, a podczepianie obiektywów od Z ff mija się z celem, bo one nie mają stabilizacji.

    Bo FF (D750/610) to kloce po 850g + klockowate i bardzo drogie obiektywy. Nie fotografuję zarobkowo, a hobbystycznie, nie ma sensu tyle płacić, a i tragarza własnego nie mam, by mi to po górach nosił.

    Cena - Z50 + 2 obiektywy + FTZ to ponad 5kzł. Kosmiczna cena. D7500 kupiłem używane z 9012 klatkami za 2900zł, w perfekcyjnym stanie i roczną gwarancją sklepu. Dokupiłem dwa obiektywy AF-P VR za łącznie 600zł i za cenę 3500zł ze starymi szkłami mam nowoczesny zestaw, który całkowicie zaspokaja moje potrzeby. Ba, starego nawet nie sprzedaję, będzie do pstrykania na spacerach z psem

    Jakość? Bez porównania, tak powinny wyglądać i działać lustrzanki już dawno. Gdyby tak miał tylko matrycę BSI i detekcję fazy, a w wizjerze wskaźnik, co by działał na zasadzie Zebry. Nic więcej nie potrzeba do szczęścia i w zasadzie trudno obecnie o coś lepszego, bo ML to w sumie to samo, tylko inny wizjer.

    PS. Nie ma się co napalać na możliwości podłączenia gripa czy 40 letnich obiektywów manualnych, w życiu codziennym dla amatora to zbędne, a te obiektywy to nie jest to.

  6. #26

    Domyślnie

    Zależy czym się zajmujesz. Jeśli przyrodą, to tylko D500, jeśli "ogólnie" fotografujesz to D750. Weź pod uwagę, że rynek lustrzanek powoli się kurczy, za chwilę na placu boju pozostaną tylko sprzęty w cenie 12-25 tys. zł. A póki co masz za 6 tys. (cena nowego) D500, który jest 3/4 profesjonalnym aparatem. Używam też D850 i powiem Ci, że 500 jest dużo lepsza pod względem AF i jego niezawodności niż D850. To jest naprawdę świetny aparat. Używany w idealnym stanie pewnie można kupić - strzelam - za 3,5-4 tys.? Ja bym się nie zastanawiał nad D7500 w tej sytuacji.

  7. #27

    Domyślnie

    Pamiętaj ze przejscie na ff to tez wymiana obiektywów, ktore tanie nie są. Jesli chcesz upgrade z leciwego d90, to brałbym d7200-d7500 i wymienił 70-300 af-s na af-p.
    Jeśli upierasz się na pełna klatke, to obecnie za 3000, możesz kupić nówke d610 co jest ciekawą oferta.
    Pozdro

  8. #28

    Domyślnie

    Moim zdaniem opcja trzecia, czyli X-T3. Posiadana szklarnia praktycznie żadna. 3 szkła nie powodujące szybszego bicia serca. Żeby się nie okazało, że Sigmę trzeba będzie słać do serwisu, bo AF z nowymi puszkami nie zadziała. No i jak ma być bezlustro, to przez przejściówkę trzeba będzie w przypadku Z50, który ile ma obiektywów systemowych? Dwa? Jak jeszcze weźmiemy pod uwagę kondycję finansową Nikona (https://www.optyczne.pl/15688-news-N...finansowe.html) będącą pokłosiem obecnej polityki firmy, to nie wiem, czy nie lepiej pójść w coś innego, w coś, co ma już rozbudowany system. Dzisiaj zmiana lustrzanki na bezlustro tej samej marki wiąże się tak na prawdę ze zmianą systemu. Chyba, że chcemy cały czas używać przejściówki. Jak komuś nie przeszkadza takie rozwiązanie, to OK.
    Jak ma być tanio i dobrze, bierzesz Fuji z kitem 18-55, do tego jakaś stałka, albo dwie (35, 50), 50-230 i po temacie. Szeroki manual od np. Samyanga i jest zestaw, że ho, ho. Na lata.
    GFX 50S mk II, EOS RP
    Time is meaningless, and yet it is all that exists.

  9. #29
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    11 2020
    Miasto
    trojmiasto
    Posty
    1

    Domyślnie

    Podepnę się pod wątek gdyz problem podobny.

    Zastanawiam sie nad kupnem uzywanego D610 lub D750 jako przesiadke z D80 do czysto amatorskiego strzelania. Mam 3 szkielka 35 f2D, 50 1.8D, 85 1.8D ale też dwa analogi Nikona z których czasem korzystam FM i F90x.
    Chcialbym sie pobawic w koncu cyfrowa pelna klatka i odeslac D80 na emeryture. Do codziennego cykania mam tez Fuji X100T (ktory z reszta uwielbiam) wiec nie zawsze bym targal tego klocka ze soba.

    Pytanie czy ma to sens przy tej szklarni, a jesli tak to na co zwrocic uwage szukajac uzywek.
    Kusilo mnie tez zmienienie systemu na fuji ale ta pelna klatka kusi.

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Podobne wątki

  1. Coś nowszego za starego N D60
    By Croix in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 15-11-2018, 18:09
  2. Wymiana CPU & GPU
    By Fludi in forum Komputery
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 12-09-2018, 08:42
  3. Nikon d80 zmiana na coś nowszego
    By domino98 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 15-02-2017, 19:43
  4. NPS a wymiana gum
    By WALOD in forum Serwis
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 27-11-2016, 15:40
  5. FE2 czy cos nowszego?
    By conik in forum Nikon - aparaty analogowe
    Odpowiedzi: 49
    Ostatni post / autor: 04-03-2011, 19:28

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •