Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 29
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez OjTam Zobacz posta
    17-50 to też DX. ¯\_(ツ)_/¯
    No oczywista sprawa...

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    Ponadto nie wiem czy Ci wystarczy z d750 jedna stałka 50 mm i zoom 70-300, bo o ile 3000-3500 powinno starczyć na body to już na jakieś szersze szkiełko trzeba zwiększyć budżet.
    No tak napewno przydałby się jakiś uniwersalny zoom...
    Może faktycznie ewolucyjnie iść w Z50 ... Aczkolwiek mam obawy czy nie będzie mnie ograniczał, podobno to odpowiednik serii D5xxx
    Kusi mnie ten T-X3 ale ergonomia i obsługa Nikona po tylu latach to już automatyka w dzialaniu

  2. #12

    Domyślnie

    Z50 miałem w ręku tylko parę minut, trudno mi się wypowiedzieć o użytkowaniu. Generalnie te kity do niego są fajne i mają ciekawy zakres, więc jeśli wystarczą te dwa obiektywy to aparat ok. Natomiast w tej chwili do Z wybór szkieł na ten bagnet nie jest za duży a ceny konkretne. Za szybko to się nie zmieni jak myślę, zwłaszcza do aps-c. Na obiektyw podobny do S17-50/2.8 raczej nie liczę.

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    Z50 miałem w ręku tylko parę minut, trudno mi się wypowiedzieć o użytkowaniu. Generalnie te kity do niego są fajne i mają ciekawy zakres, więc jeśli wystarczą te dwa obiektywy to aparat ok. Natomiast w tej chwili do Z wybór szkieł na ten bagnet nie jest za duży a ceny konkretne. Za szybko to się nie zmieni jak myślę, zwłaszcza do aps-c. Na obiektyw podobny do S17-50/2.8 raczej nie liczę.
    Decydując się na Z50 to tylko z FTZ i używanie szkieł pod F które mam
    Myślę ze S17-50 2.8 lepsza od kita

  4. #14

    Domyślnie

    Na początek to dobre rozwiązanie, natomiast bezlusterkowce dużo zyskują z natywnymi szkłami. Przede wszystkim taki zestaw jest dużo zgrabniejszy i wygodniejszy, poza tym nie zawsze wszystko działa idealnie z adapterem. Wygląda że Nikon nie lubi np. Sigmy i w kolejnych aktualizacjach starają się popsuć coś we współpracy. Jeśli masz w miarę nową Sigmę, może to połączenie działać, trzeba by to konkretnie sprawdzić. Natomiast wielkość i wygoda takiego zestawu to nie jest to. Kup Z50 z kitem a założę się, że po krótkim czasie Sigma wyląduje w szufladzie

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    Na początek to dobre rozwiązanie, natomiast bezlusterkowce dużo zyskują z natywnymi szkłami. Przede wszystkim taki zestaw jest dużo zgrabniejszy i wygodniejszy, poza tym nie zawsze wszystko działa idealnie z adapterem. Wygląda że Nikon nie lubi np. Sigmy i w kolejnych aktualizacjach starają się popsuć coś we współpracy. Jeśli masz w miarę nową Sigmę, może to połączenie działać, trzeba by to konkretnie sprawdzić. Natomiast wielkość i wygoda takiego zestawu to nie jest to. Kup Z50 z kitem a założę się, że po krótkim czasie Sigma wyląduje w szufladzie
    Az tak dobry ten kit ? Nie szukałem jeszcze żadnych jego testow, muszę popatrzeć
    No szkoda że nie ma żadnego jasnego natywnego uniwersalnego zooma że stalym światłem
    Spotkałem się z opinią że też stare F'ki dostają nowego polotu na Z'kach również te co posiadam N70-300 i N50 1.4

    PS. Komicznie to będzie wyglądać SB-900 na takim maleństwie
    Ostatnio edytowane przez buquiet ; 28-09-2020 o 12:02

  6. #16

    Domyślnie

    Z tego co słyszałem ten kit nie jest zły, ale nie o to mi chodzi. Czasem wybiera się mniejszy, zgrabniejszy sprzęt mimo, że w specjalistycznych pomiarach i testach wypada gorzej. W praktyce okazuje się wystarczający do większości zastosowań. Ja akurat sprzedałem S17-50 z poprzednim aparatem, na szybko kupiłem N18-55 af-p i okazało się, że nie czuję potrzeby posiadania jasnego zooma . Ale akurat u mnie Nikon służy głównie do tele.
    Co do lampy to kupiłem kiedyś Meike 320, podpinam ją do d500, podpinam do Sony. Mała więc zwykle to nie problem wrzucić do torby, a jest nieporównywalnie lepsza od wbudowanej.

  7. #17

    Domyślnie

    W moim przypadku po kilku latach z d300s również zaczęło mi brakować głównie lepszego ISO. Jak ktoś pisze, że brakuje mu szybkości i ISO to do głowy przychodzi mi od razu d500 .

    Sam myślałem o d750, jednak szybkość (zarówna af, seria, migawka 1/8000, bufor) przeważyły i przy wykonywanej przeze mnie fotografii - głównie ptaki poszedłem w d500 i jestem bardzo zadowolony.
    d300s, d500 + Nikkor 300 AF-S 300mm f/2.8 G II VR N ED, Nikkor AF-S 300mm f/4 IF ED + Nikon TC 1.4 II E, Nikkor AF-S 70-300mm f/4,5-5,6G IF-ED VR, Sigma 18-50 mm f/2.8 EX DC, Sigma 105 mm f/2.8 Macro EX DG HSM OS

  8. #18

    Domyślnie

    Dla lepszego ISO warto się przesiąść, to daje dużo korzyści. D7500 będzie jak najbardziej ok.

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tomaszek21 Zobacz posta
    W moim przypadku po kilku latach z d300s również zaczęło mi brakować głównie lepszego ISO. Jak ktoś pisze, że brakuje mu szybkości i ISO to do głowy przychodzi mi od razu d500 .

    Sam myślałem o d750, jednak szybkość (zarówna af, seria, migawka 1/8000, bufor) przeważyły i przy wykonywanej przeze mnie fotografii - głównie ptaki poszedłem w d500 i jestem bardzo zadowolony.
    A nie uważasz że w D500 Nikon trochę przegrzał cenę ?

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez gemini4all Zobacz posta
    Dla lepszego ISO warto się przesiąść, to daje dużo korzyści. D7500 będzie jak najbardziej ok.
    Tak jak pisałem , ewolucyjnie bez rujnowania portfela D7500 lub Z50 i szklarnia siądzie tu muszę zdecydować
    Ideałem byłby taki "Z70"

  10. #20
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Ale Z70 w dniu premiery pewnie będzie droższy jak Z5 po obniżkach

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Coś nowszego za starego N D60
    By Croix in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 15-11-2018, 18:09
  2. Wymiana CPU & GPU
    By Fludi in forum Komputery
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 12-09-2018, 08:42
  3. Nikon d80 zmiana na coś nowszego
    By domino98 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 15-02-2017, 19:43
  4. NPS a wymiana gum
    By WALOD in forum Serwis
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 27-11-2016, 15:40
  5. FE2 czy cos nowszego?
    By conik in forum Nikon - aparaty analogowe
    Odpowiedzi: 49
    Ostatni post / autor: 04-03-2011, 19:28

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •