Close

Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie Problem z pracą na 2 monitory

    Mam nietypowy problem przy chęci pracy na 2 monitory.
    Zawsze było wszystko OK, ale .. w szkole sie podpinam do TV 42 cale.
    Postępuje typowo. Opcje grafiki - wyjście na - zdublowane urządzenie wyświetlające - Monitor + wbudowany wyświetlacz lub Wbudowany wyświetlacz + monitor.
    Sęk w tym, że TV w szkole pokazuje obraz dosłownie sekundę po czym TV robi sie czarny. ALE po przestawieniu w drugą stronę czyli Monitor + wbudowany wyświetlacz na Wbudowany wyświetlacz + monitor lub odwrotnie Wbudowany wyświetlacz + monitor na Monitor + wbudowany wyświetlacz obraz już sie pokazuje normalnie. Dziwne to, ale nic, działało. Sęk w tym,że mi się nie chciało bawic przy każdym podłączaniu HDMI i spróbowałem ustawić opcję wyjście na Monitor (czyli TV) (jako jedyne urządzenie). Obraz w TV się pokazał na sekundę i jest czarno. W laptopie też czarno. Załatwiłem się. Nic nie widząc nie mogę wrócić do normalności, zrobić inne ustawienia.
    Laptop pamieta urządzenie (TV). Próbowałem w domu podłączyc się do innego TV, ale w domu wszystko gra. Idę do szkoły - laptop pamięta ustawienie że ma być wyświetlane tylko na TV i mam czarno na obu rządzeniach.
    Jak mam wyczyścić pamięć w laptopie by potraktował tamten TV jako nowe urządzenie?
    Dlaczego tam jes tOK przez sekundę i po chwili obraz jest czarny?

    Czy ma znaczenie moja karta grafiki? (mam dwie - na płycie Intel i dodatkowo Radeon 6600M 6700M series).
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  2. #2

    Domyślnie

    Kabel zamień na inny.
    Z6 II + FTZ II | S 24 1.4 ART | Z 35 1.8 S | N 85 1.8 G | SB700 + YN685

  3. #3
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Jeśli sprzęt jest sprawny to nie ma możliwości że po odpięciu dodatkowego wyświetlacza obraz nie wróci po kilku sekundach na laptopa, zawsze musisz mieć też dostęp do bios na laptopie i ewentualne problemy rozwiązywać.
    Zatem problem może być po stronie dodatkowej karty w laptopie, mało prawdopodobne że tej zintegrowanej, kabel też można brać pod uwagę bo wyprawiają czasami dziwne rzeczy, no i na koniec kwestia softu, który może coś wymuszać, jakaś aktualizacja może rozwalić sterowniki.
    Jedno jest pewne przy diagnozowaniu, obraz musi wrócić na wbudowany wyświetlacz jeśli jest sprawny sprzęt.

  4. #4

    Domyślnie

    Zawsze mozesz jeszcze wdusić Ctrl+Shift+Win+B

  5. #5

    Domyślnie

    Podejrzewam problemy z częstotliwością odświeżania. TV nie wyrabia i dopiero po kolejnym podłączeniu komputer obniża parametry.
    Z6II + N 17-28/2.8, N 28-75/2.8, N 70-180/2.8, N 24-200, T 70-300Z, N 40/2.0, V 85/1.8.
    D750/800 + T 17-35, N 24-70/2.8, N 28/1.8G, N 50/1.8G, S 135/1.8 Art.

    było D70, D40, D60, D80, D90, D700, D7000, D7100, D600, D750, D7200, D7500, Z5.

    moje pstryki, na fejsie, instagram

  6. #6

    Domyślnie

    miałem coś podobnego, jak mi kabel hdmi nie stykał i go lekko trąciłem to mi się wyłączał monitor (a miałem ustawienie wyświetlania tylko na monitorze)
    pomagało na szczęście shift+win+p i tam po omacku kursorami przełączyć na tylko laptop, enter
    ale u ciebie może to kabel, może częstotliwość lub rozdzielczość która w tv nie pasuje ta co ją laptop chce narzucić tak jak pisze TOP67
    możliwe, że się nie znam a monitor mam słaby

  7. #7
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    Tego samego HDMI używam w kilku salach, w domu itd. jest raczej OK.
    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Jedno jest pewne przy diagnozowaniu, obraz musi wrócić na wbudowany wyświetlacz jeśli jest sprawny sprzęt.
    Wraca, ale chciałbym dostać na TV obraz nawet w ten głupi sposób, że ciągle zmieniam kolejność wyświetlanych urządzeń.

    Cytat Zamieszczone przez TOP67 Zobacz posta
    Podejrzewam problemy z częstotliwością odświeżania. TV nie wyrabia i dopiero po kolejnym podłączeniu komputer obniża parametry.
    Mozliwe. Stary laptop i stary telewizor.
    Hm, myslałem, że cos poczyścić w rejestrach, by wróciło do sytuacji sprzed mojego kombinowania.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 29-10-2016, 14:06
  2. Monitory 4k
    By bucefal14 in forum Komputery
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 03-07-2013, 03:31
  3. NX i 2 monitory
    By pierote in forum Komputery
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 09-02-2010, 02:26
  4. nx a 2 monitory
    By marcinas in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 16-03-2009, 21:13
  5. Praca w PS (Dwa Monitory)
    By lukas_78 in forum Komputery
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 29-10-2007, 00:58

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •