Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21
  1. #1

    Domyślnie Pomocy, paczka z ebaya

    Koledzy, kupiłem sobie obiektyw do Samsunga NX, na Ebayu. Okazało się, że Anglik nie podał mi właściwego numeru do śledzenia, zapomniał dwóch liter na końcu, GB.
    Dziś zorientowałem się, że na końcu mają być te dwie litery, wpisuję w Royal Mail a tu widzę, że paczka jest obsługiwana przez GLS, śledzenie GLS pokazuje, że już tydzień próbowano doręczyc mi paczkę ale nie było odbiorcy czyli mnie.
    Tyle, że akurat cały czas byłem w domu, od rana do wieczora. Więc to, że mnie nie było to zwykłe kłamstwo.
    Jak myślicie, co mam teraz zrobić? Skoro paczka jest zwracana do nadawcy? Niby jest już w Niemczech.
    Dodam, że 0 telefonu, 0 awizo, 0 dzwonka do drzwi, nic.
    Czekam na ten obiektyw

  2. #2

    Domyślnie

    Pisz reklamację do GLS. Może sprzedawca niechlujnie podał też Twój adres, telefon? W razie niepowodzenia chyba najprościej zapłacić jeszcze raz za wysyłkę, niestety.

  3. #3

    Domyślnie

    Dzięki, napisałem reklamację (kontakt) do GLS, napisałem do sprzedawcy.
    Kurczę, nie chcę drugi raz płacić za przesyłkę, bo udało mi się kupić to szkło za 900 zł nie jestem za bogaty. Można jakoś udowodnić, że to wina kuriera lub sprzedawcy jeśli źle napisał adres? Tak, żeby nie płacić drugi raz?

    Ci kurierzy to sobie w ch lecą.
    Druga sprawa, że sprzedawca nie podał dokładnego numeru do śledzenia.
    Ostatnio edytowane przez Śprotek ; 21-09-2020 o 20:19

  4. #4

    Domyślnie

    Ostatnio to norma w GLS i DPD. Nie wiem czy to taka polityka firmy czy tylko praktyka u kierowców. Do mnie dzwonią, że dziś przywiozą a ja siedzę cały dzień i wieczorem dostaje SMS, że nie zastano mnie w domu i jutro nastąpi dostawa, która i tak nie doszła do skutku. Przesyłkę dostałem jak podałem najbliższą żabkę jako miejsce dostawy...

    Wysłane z mojego GM1910 przy użyciu Tapatalka
    Nikon D90 + Nikor 18-105 VR; Nikor 35 1,8; samyang 14/2,8 i kilka drobnostek

  5. #5

    Domyślnie

    Ja to rozumiem, nikt nie chce płacić dwa razy za to samo. Zależy na kogo trafisz po drugiej stronie. Moim zdaniem jednak prościej odżałować kilkadziesiąt zł i mieć obiektyw niż się szarpać. Poczekaj co przyniesie korespondencja.

  6. #6

    Domyślnie

    Tylko dlaczego ja niewinny mam dwa razy płacić za przesyłkę i kto zagwarantuje, że drugi raz nie będzie tak samo

  7. #7

    Domyślnie

    To poproś o zwrot kasy i kupisz gdzie indziej.

  8. #8

    Domyślnie

    Jeśli płaciłeś PayPal to nie ma problemu. Sprzedający nie otrzyma pieniędzy do czasu potwierdzenia otrzymania przesyłki (przynajmniej tak było kiedyś).
    D70s IR590 ; D70s IR720 ; Fuji Instax WIDE 300 ; OLYMPUS E-1 ; SIGMA SD QUATTRO

  9. #9

    Domyślnie

    Placiłem Visą z Revoluta przez eBay

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez misiak76 Zobacz posta
    Ostatnio to norma w GLS i DPD. Nie wiem czy to taka polityka firmy czy tylko praktyka u kierowców. Do mnie dzwonią, że dziś przywiozą a ja siedzę cały dzień i wieczorem dostaje SMS, że nie zastano mnie w domu i jutro nastąpi dostawa, która i tak nie doszła do skutku. Przesyłkę dostałem jak podałem najbliższą żabkę jako miejsce dostawy...

    Wysłane z mojego GM1910 przy użyciu Tapatalka
    To raczej problem człowieka, nie firmy, trzeba to zgłosić do centrali i zgłaszać systematycznie. U mnie gls jest 2 razy w tygodniu z jakimiś pierdołami i problemu nigdy nie miałem.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Paczka z USA a cło
    By HYPER in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 04-10-2016, 15:31
  2. Ciekawoska z Ebaya ... zestaw szkielek.
    By gALL in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 23-10-2012, 18:29
  3. UK->PL paczka ok 3kg
    By Martix in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 13-07-2010, 11:50
  4. D2h z ebaya
    By elanek in forum Nikon - D1-D6
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 23-01-2008, 19:24

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •