Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18
  1. #1

    Domyślnie Wybór nowego sprzętu

    Witam szanowne forum jestem nowym użytkownikiem więc może coś o sobie mam 50lat z dobrym plusem całą moją przygodę z fotografią zacząłem z lustrzankami w szkole lajka, zenity wszystkie jakie były minolta, sony A 300, teraz obecnie A57, postanowiłem zakupić Nikona nigdy nie miałem w rękach tego sprzętu, dlatego jestem tutaj licząc na jakieś wskazówki. Z mojej a57 nie chcę rezygnować a Nikona postanowiłem używać do makro i tu pytanie co wybrać nie chcę pełnej klatki. Budżet myślałem o 2500zl czy coś znaj w tej cenie.

  2. #2
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Witaj, makro to dość szerokie pojęcie, jednym wystarcza odwzorowanie ze zwykłych obiektywów mających małe odległości ostzrenia, inni chcą obiektywów stworzonych do makro, a jeszcze inni korzystają z kombinacji dwóch tanich obiektywów i odwracania ich itp.
    Posiadanie dwóch systemów jest mało ekonomiczne.
    2500zł ma być na aparat aps-c nikon plus obiektyw ?

  3. #3

    Domyślnie

    Witam w moim komplecie alfy posiadam 90 skalę 1:1,70-300 4:1 mam parę szkieł z M42 po przez przejściówkę mieszek pierścienie też stosuję Myślę że może być mało, szukałem przejścia z alfy na Nikona ale nie mogłem znaleźć , jak bym ogarną Nikona to sprzedał bym szklarnię z alfy

  4. #4

    Domyślnie

    A po co Ci ta zmiana? Nie lepiej zmienić puchę w A? Albo kupić nowy obiektyw? Taki Irass Walędzik trzaskał mega zdjęcia przy użyciu... D40.

  5. #5
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Najpotężniejsze makro jakie widziałem i to tanim kosztem to był ten tani Tamron 70-300 z napisem makro i na to nakręcone odwrotnie 50mm.
    Odległość rejestrowa w Nikonach jest dla fanów makro bardzo zachęcająca bo zwykły obiektyw M42 już daje większe odwzorowanie, a jak masz te obiektywy to juz można coś kombinować.
    Obiektywy makro z AF czego pewnie nie będziesz potrzebował to Nikkor Micro ale to świetna baza do kombinacji dalszych z nakręcaniem odwrotnym obiektywu na obiektyw itd. zainteresuj się też tym co wspomniałem czyli ten nędzny tamron 70-300 za grosze i nakręcony na to odwrotnie inny opbiektyw.

  6. #6

    Domyślnie

    z tego co poczytałem to Nikon ma wiele funkcji i szkieł nie wiem może to moja fobia myślałem o d7100, d7200 tylko czy warto inwestować

  7. #7

    Domyślnie

    Jak chcesz oczywiście możesz spróbować Nikona, ale jeśli szkła, które masz aktualnie są w miarę ok. to popatrz na bezlusterkowce Sony, np.a6000 lub nowszy. Szkła podłączysz przez adapter z af, do makro jest sporo ułatwień względem lustrzanki no i m42 jest łatwiej używać. Matryce zbliżone, w końcu to Nikon kupuje je od Sony.

  8. #8
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Z tymi matrycami to tak jak pisac że AMD cpu kupuje od TSMC, a Intel w Samsungu

    Sony plus adapter to kwestia policzenia kasy ale czy potrzeba AF ?
    Taniej wyjdzie Nikon pod względem funkcjonalności i jakości, D7200 to przecież świetna maszyna.
    Ostatnio edytowane przez ksh ; 20-09-2020 o 22:46

  9. #9

    Domyślnie

    Masz obiektyw makro ze skalą odwzorowania 1:1 i chcesz dokupić inny system do makro? Moim zdaniem nie ma to większego sensu, bo tym co masz przecież obskoczysz temat makro. Ewentualnie jeśli pikseli za mało to można za tysiaka kupić, w sumie to nie wiem co tam mieli lepszego, chyba a77. A jeśli już koniecznie chcesz mieć nową zabawkę do makro to popatrz na używany sprzęt m43. Używane Olympusy z serii OMD lub Panasy G to wydatek od około 1,5 tys. a w zamian dostajesz dużo fajnych funkcji, których nie znajdziesz w lustrzankach jak np świetna stabilizacja do ujęć z ręki, w praktyce większe "powiększenie" niż w aparatach apsc czy ff, wszystkie pomagacze ostrzenia masz w wizjerze a do tego opcje typu focus stacking, hi-res mode czy nawet pre-burst lub post focus. Oczywiście modeli jest sporo i być może nie we wszystkich są wszystkie te funkcje dlatego warto wcześniej poczytać. Nie wiem dokładnie jaki obiektyw 90 macro masz, ale istnieje duża szansa, że przez przejściówkę będziesz go mógł używać także na m43 a jeśli marzy Ci się dedykowany obiektyw, który pozwoli wykorzystać wszystkie funkcje o których wcześniej pisałem to w tym systemie za około 1,5 tysia masz do dyspozycji świetną makrówkę zuiko 60/2.8 macro.

  10. #10

    Domyślnie

    Jeśli chcesz nikona pomimo tego, iż masz sony to celuj w d7200 w tej kasie. Jeśli po pierwszych tygodniach uznasz, że nie był to dobry ruch nie powinno być problemu z odsprzedażą aparatu z względnie małą stratą lub bez straty. Aczkolwiek jeśli masz obiekty do sony z odwzorowaniem 1:1 to bym się zastanowił czy pakować taką kasę w nowy system czy zainwestować w to co masz
    d300s, d500 + Nikkor 300 AF-S 300mm f/2.8 G II VR N ED, Nikkor AF-S 300mm f/4 IF ED + Nikon TC 1.4 II E, Nikkor AF-S 70-300mm f/4,5-5,6G IF-ED VR, Sigma 18-50 mm f/2.8 EX DC, Sigma 105 mm f/2.8 Macro EX DG HSM OS

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Kenia - wybór sprzętu
    By dvd_100 in forum Turystyka fotograficzna
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 14-11-2016, 11:52
  2. Zakup nowego sprzetu Pomocy !!!
    By pawelo1991 in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 17-10-2013, 19:08
  3. kolejne upierdliwe pytanie o wybór sprzętu:)
    By Vii in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 56
    Ostatni post / autor: 18-03-2013, 22:37
  4. Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 30-05-2012, 10:21
  5. Kiedy można spodziewać się premier nowego sprzętu?
    By FINGeeR in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 18-02-2007, 10:04

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •