Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12
  1. #1

    Domyślnie Zestaw do zdjęć produktów do sklepu internetowego

    Szukam zestawu - aparatu z obiektywem do zdjęć produktów, które chce umieszczać w sklepie intenetowym, chodzi o zedjęcia bezcieniowe
    W tej chwili używam Nikona d3200 obiektyw 18-200 nikorr 18-200 2 softboxy
    Kupiłem już w lampy studyjne Quadralite UP! 200 Wyzwalacz Quantuum Quadralite Navigator, zamierzam także zacząć robić zdjęcia produktów 360, zastanawiam się także nad zmianą aparatu i obiektywu na jaśniejszy
    czy możecie mi doradzić co mogę kupić do ceny 3-4t
    https://edoniczki.pl/doniczka-okragl...-20l-p-59.html - zdjęcia i 360 robione przez d3200
    Dziękuję

  2. #2
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Nie potrzebujesz lepszego aparatu, obiektyw jaśniejszy też nie ale zwykły o normalnej jakości, a nie potworek 18-200mm.
    Czy panujesz nad światłem z tych lampek ? Jeśli tak to tylko kup obiektyw w ogniskowej jaka ci pasuje i już, jeśli nie panujesz nad światłem to tu trzeba sporo nauki żeby uzyskać przynajmniej taką doniczkę bez siedzenia w Ps.
    Zdjęcia 360 nie podpowiem, był okres że wszyscy to chcieli ale stało się kiczowate i znikło ale wydze że znowu pojawia się ten temat, nie lepiej iść w kierunku aranżacji w zdjęciu i zrobić coś ciekawszego niż białe tło gdzie doniczka wygląda biednie ?

  3. #3

    Domyślnie

    Są tutaj spece wiec pewnie się wypowiedzą. Ale wydaje mi się że kit i ten aparat co masz wystarcza. Ja pracuje na canonie 200d z kitem w pracy i trzech lampach up200. Najważniejsze było dobre ustawienie lamp, każdorazowo do produktu jeżeli ma inny kształt i porobienie zastawek do blokowania niechcianego światła.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kilofnr1 Zobacz posta
    co mogę kupić do ceny 3-4t
    Może jakiś obiektyw makro o ogniskowej ok. 100mm, żeby nie prowokował do ustawiania zooma na 18 i włażenia obiektywem w przedmiot. Może, bo całkiem możliwe, że obecny obiektyw po przymknięciu do 8-11 też doskonale da radę do tego rodzaju zdjęć.
    3-4tys. to całkiem fajna kwota, na pewno wystarczy na dobre warsztaty z fotografii produktowej, pewnie wystarczyłaby też na indywidualne szkolenie "z abonamentem na zdalną pomoc" w razie konieczności.
    Zobacz te przykłady:
    https://www.youtube.com/watch?v=qy4I7y77gTE
    https://www.youtube.com/watch?v=z2bziSAb7wo
    https://www.youtube.com/watch?v=IPBWNBw0X3k
    Zastrzegam: to nie są zdjęcia "bezcieniowe na białym tle", ale chodzi o pokazanie, że jeśli rozumiesz czego potrzebujesz, to możesz skorzystać z dowolnych środków prowadzących do osiągnięcia danego efektu. Nie dlatego, że kupisz to, to i to, ale dlatego, że będziesz wiedział, czego potrzebujesz (i to zrobisz albo kupisz).

  5. #5

    Domyślnie

    ok. czy do lamp Quadralite UP! 200 potrzebuje softboxu czy zastawek do nich by mi było blasku na obiekcie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    nie lepiej iść w kierunku aranżacji w zdjęciu i zrobić coś ciekawszego niż białe tło gdzie doniczka wygląda biednie ?
    produkty także wystawiamy na alledrogo, a tam jest wymagane białe tło, chyba szkoda robić 2 razy ten sam produkt

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Zdjęcia 360 nie podpowiem, był okres że wszyscy to chcieli ale stało się kiczowate i znikło
    czy ktoś inny ma zdanie na ten temat, czy jest sens robić zdjęcia 360?
    @beduin17 czy możesz mi dać linka czy screena tych zastawek?

    oczywiście używam tła fotograficznego białego do zdjęć, jednak mam problem ze spodem gdzie zawsze zostaje mi cień, a nie mam jak podświetlić od spodu ponieważ często produkty są większe od stołu bezcieniowego i stawiam je na drewnianym blacie przykrytym tłem bezcieniowym,
    chcę ustawić softboxa z góry i z dwóch stron lampy Quadralite UP! 200 z nadzieją że pozbędę się cieni, czekam jeszcze na wyzwalacz i rozpocznę próby
    Jakiego programu używacie do robienia zdjęć i zapisu ich bezpośrednio na PC?

  6. #6

    Domyślnie Zestaw do zdjęć produktów do sklepu internetowego

    Ja do białego tła bez cienia używam cienkiej rurki z platformą mniejszą niż podstawa produktu. Rurkę potem wycinamKliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0035.jpg
Wyświetleń:	7
Rozmiar:	253,4 KB
ID:	43296
    Np takie coś to dwie lampy z boków, jedna na tło i dwie zastawki czarne po bokach. Mam pomieszczenie niestety 2,5 na 2,5 i kombinuje żeby światło się nie odbijało od wszystkiego. Sory za jakość foty, wycinek ze sklepu bo wrzucam na tel.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  7. #7
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kilofnr1 Zobacz posta
    produkty także wystawiamy na alledrogo, a tam jest wymagane białe tło, chyba szkoda robić 2 razy ten sam produkt
    Jeśli tylko allegro to faktycznie nie ma sensu ale można ładne zdjęcie zbiorcze wrzucić, niech klient widzi to bardziej realnie niż tylko sztuczne na białym tle.

    ...oczywiście używam tła fotograficznego białego do zdjęć, jednak mam problem ze spodem gdzie zawsze zostaje mi cień, a nie mam jak podświetlić od spodu ponieważ często produkty są większe od stołu bezcieniowego i stawiam je na drewnianym blacie przykrytym tłem bezcieniowym,
    chcę ustawić softboxa z góry i z dwóch stron lampy Quadralite UP! 200 z nadzieją że pozbędę się cieni, czekam jeszcze na wyzwalacz i rozpocznę próby
    Zawsze problemem będzie światło odbite, masz radę powyżej jak to robić, można też mocno zastawiać światło i doświetlać punktowo tam gdzie masz cień, czarny brystol, jakieś styropianki pomalowane czarnym matem, kawałki materiału na stojaczkach itp.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez beduin17 Zobacz posta
    Ja do białego tła bez cienia używam cienkiej rurki z platformą mniejszą niż podstawa produktu. Rurkę potem wycinam
    Wybacz, ale nie do końca rozumiem co napisałeś, możesz dokładniej napisać czym przysłaniasz odbłyśnik i jakich zastawek używasz
    rozumiem że jak wcześniej napisałeś używasz 3 lamp błyskowych
    Zdjęcie super i w dodatku jasny produkt, rewelacja, jak dla mnie MEGA

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kilofnr1 Zobacz posta
    Wybacz, ale nie do końca rozumiem co napisałeś, możesz dokładniej napisać czym przysłaniasz odbłyśnik i jakich zastawek używasz
    rozumiem że jak wcześniej napisałeś używasz 3 lamp błyskowych
    Zdjęcie super i w dodatku jasny produkt, rewelacja, jak dla mnie MEGA
    Wszystko handmade mam zwykły stół na którym mam rozłożone białe tło. Na nim koło od taczki ( tak, wiem) w które wkręcona jest rurka, do rurki platforma okrągła. Zastawki zrobiłem z kartonu do którego przykleiłem czarne arkusze papieru. Układam je tak jak potrzeba czyli czasem z boku, czasem z góry. Jak produkt jest np mocno lustrzany to wtedy nie może być za dużo zastawek bo odbijają się w produkcie. Poniżej masz zdjęcie które ma dwie malutkie zastawki po bokach trochę z tylu a ja jestem wciśnięty między dwa softboxy żeby mnie nie było widać. I tak na zbiorniku jest nierówno ale nie potrafiłem już lepiej
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0107.png
Wyświetleń:	7
Rozmiar:	712,5 KB
ID:	43307


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  10. #10

    Domyślnie

    Wielkie dzięki, robisz zdjęcia przez PC? jaki program użyć?

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. zdjęcia na potrzeby sklepu internetowego
    By Bruner in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 13-05-2019, 09:41
  2. Studio do zdjęć produktowych sklepu internetowego.
    By legolass97 in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 04-07-2017, 21:48
  3. Praca - Redaktor opisów produktów foto/video do sklepu internetowego
    By Cyfrowe.pl in forum Ogłoszenia - praca dla fotografa
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 11-06-2017, 10:25
  4. zdjęcia bielizny do sklepu internetowego - wycena
    By sarot in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 130
    Ostatni post / autor: 27-03-2012, 14:29
  5. Zakładanie sklepu internetowego
    By Squier in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 17-07-2011, 19:29

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •